Προς το περιεχόμενο

MIDI filter......?


Data_Panik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατεβασα προσφατα το Trial του Reaper και σκεφτομαι να το τσιμπισω αλλα εχω προβλημα με το Routing των MIDI καναλιων. επειδη εχω ολες τις εξοδους των οργανων μου περασμενες απο MIDI merger στην MIDI in του υποογιστη καποια events κανουν loop.

 

δουλευω τοσο καιρο με σπασμενο cubase sx και αυτη η δουλεια γινοταν μια χαρα με το MIDI filter που εχει στα preferences οποτε ψαχνω κατι παρομοιο σε vst ή καποια αλλη εφαρμογη που θα μπορεσει να κανει δουλεια με το Reaper σε λειτουργια. επισης μιλαμε για windows vista.

 

 

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόοοοον,

http://www.midikarval.net/_mgxroot/Free/Channels_Mapper.zip

Αυτό είναι ένα Channel Mapper σε VST, που παρέχει routing για 16 midi κανάλια και αν το χρησιμοποιήσεις "έξυπνα" μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουγεται ακριβως οπως το θελω ;D

 

οπως ειπα ακουγεται...το χρειαζομουν και αυτο βεβαια αλλα αυτο που με καιει πραγματικα ειναι να μπορω να αποριψω καποια καναλια midi στην εισοδο.

 

πιο συγκεκριμενα θελω να εχω εισοδο απο ολα τα midi καναλια εκτος απο το 16 και το 14 και επισης θελω να αποριπτω τα programme change messages.

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου