Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ηχογράφηση.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλεις οπωσδήποτε κάρτα. Ο δικός μου είναι 4-5 ετών και δουλεύει με όλες τις κάρτες. Το πολύ πολύ να του βάλεις 1 usb πλακέτα και μια τέτοια κάρτα ήχου, ή ακόμη και κάποια εσωτερική σαν την maudio και θα κάνεις στανταρ καλύτερη δουλειά. Τώρα αν δουλεύεις με κανά καβουρδιστήρι στα 1ghz και <512 ram τότες μάλλον δεν αξίζει να ασχοληθείς παραπέρα, αλλά να πας για καμιά αναβάθμιση!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις οπωσδήποτε κάρτα. Ο δικός μου είναι 4-5 ετών και δουλεύει με όλες τις κάρτες. Το πολύ πολύ να του βάλεις 1 usb πλακέτα και μια τέτοια κάρτα ήχου, ή ακόμη και κάποια εσωτερική σαν την maudio και θα κάνεις στανταρ καλύτερη δουλειά. Τώρα αν δουλεύεις με κανά καβουρδιστήρι στα 1ghz και <512 ram τότες μάλλον δεν αξίζει να ασχοληθείς παραπέρα, αλλά να πας για καμιά αναβάθμιση!

 

Χαχαχα, όταν έγραφα πολυυυυυυυυύ παλιός το εννοούσα.

Cpu 700 Mhz

Τι 1ghz μου λες.

Τεσπα πιθανό να... αναβαθμιστώ με το pc ενός φίλου μου που είναι αρκετά καλύτερο οπότε εντάξει.

Λες πως χρειάζεται 512mb+ ram ε?

 

(Ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά !)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε κοίτα για audio ηχογραφήσεις και πάλι ψιλοοριακά θα είναι! Μόνο και μόνο να ανοίξεις το πρόγραμμα και κάποια άλλα βασικά τα θες! Πάρε κάποιον στα 1,5ghz και τουλάχιστον 512ραμ και λογικά θα κάνεις δουλειά σου μια χαρά! Μαζί αν το συνδυάσεις με καμιά κάρτα ως τα 100€ μαξ θα σε καλύψει σε αυτό που ζητάς!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά προέκυψε αδύνατη η αναβάθμιση με το pc του φίλου οπότε θα αρκεστώ στο ταπεινό pc μου. Παρ'όλα αυτά θα επενδύσω μάλλον σε μια νέα κάρτα ήχου. Ποιές οι διαφορές μεταξύ PCI και εξωτερικής, μιλόντας για φθηνές(το τονίζω αυτό) κάρτες ήχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά προέκυψε αδύνατη η αναβάθμιση με το pc του φίλου οπότε θα αρκεστώ στο ταπεινό pc μου. Παρ'όλα αυτά θα επενδύσω μάλλον σε μια νέα κάρτα ήχου. Ποιές οι διαφορές μεταξύ PCI και εξωτερικής, μιλόντας για φθηνές(το τονίζω αυτό) κάρτες ήχου.

 

Την απάντηση θα την βρείς διαβάζοντας τα άπειρα παλαιότερα ποστ

του φόρουμ...Το θέμα το έχουμε πραγματικά λιώσει. ;D

 

Αν παρόλα αυτά δε βρεις απάντηση τότε μπορείς να ξαναρωτήσεις... ;)

 

Πάντως με 700MHz θα έχεις συνέχεια προβλήματα...Ψάξε για κανά

μεταχειρισμένο σε τουλάχιστον 1.5...Αλλιώς θα σου σπάνε συνέχεια

τα νεύρα από τα κρασαρίσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το πρόβλημα τόσο του θορύβου όσο και των κολλημάτων λύθηκε(καθόλου κολλήματα και πολύ πολύ λίγο θόρυβο). Έβαλα στο PC μια παλιά κάρτα Yamaha(PCI), μια χαρά. Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου