Προς το περιεχόμενο

αγορά νέων πλήκτρων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι όμως μπορεί ένα αρμόνιο να αποδώσει σε ποιότητα ήχων? ???Πείτε μου λίγο και από αρμόνια τι παίζει στο budget μας,αν και νομίζω ότι του χρειάζεται synth.Δεν θα κάνει τίποτε εξεζητημένο,αυτό έιναι σίγουρο,γιατί δεν ξέρει αγγλικά και χωρίς αγγλικά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα,οπότε όπως καταλαβαίνετε τον ενδιαφέρει μόνο ποιότητα και ποικιλία ήχων από αυτούς που σας είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι όμως μπορεί ένα αρμόνιο να αποδώσει σε ποιότητα ήχων? ???Πείτε μου λίγο και από αρμόνια τι παίζει στο budget μας,αν και νομίζω ότι του χρειάζεται synth.Δεν θα κάνει τίποτε εξεζητημένο,αυτό έιναι σίγουρο,γιατί δεν ξέρει αγγλικά και χωρίς αγγλικά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα,οπότε όπως καταλαβαίνετε τον ενδιαφέρει μόνο ποιότητα και ποικιλία ήχων από αυτούς που σας είπα.

 

φίλε μου τα πάντα είναι σχετικά. Για ένα πλήκτρο το πιο σημαντικό είναι το μέγεθος της ROM , όσο μεγαλύτερη η ROM τόσο καλύτεροι οι ήχοι ιδιαίτερα αν Μιλάμε για ακουστικούς.

 

Πχ ας πάρουμε το κορυφαίο αρμόνιο της Yamaha PSR-A1000 to οποίο έχει 16MB ROM . Το ΜΟ6 έχει την ROM της σειράς ΜΟΤΙΦ το οποίο είναι 170ΜΒ . 10 φορές μεγαλύτερη !!!! Και το psr ΚΟΣΤΙΖΕΙ 200 ευρώ περισσότερο απο το MO6. Το μόνο επιπλέον που έχει το αρμόνιο είναι τα ηχεία και την ευκολία σε όλα τα άλλα υστερεί τραγικά .

 

Η μόνη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω είναι όταν δείς αρμόνιο τρέχα... όσο πιο γρήγορα μπορείς... και όσο πιο μακριά γίνεται!

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα εγώ θα του προτείνω το mo6 ο κόσμος να χαλάσει και mm6 αν δε θέλει να διαθέσει τόσα χρήματα.

 

Αν θέλει καθαρά λαικούς ήχους  θα πρότεινα ένα μεταχειρισμένο KORG. Μιας και είναι πολύ δύσκολο να βρείς λαικούς ήχους για Yamaha. Αλλά και πάλι η Korg έχει πολυ μικρότερη ROM . Το μόνο που είναι καλύτερη προσφορά είναι το Alesis Fusion και καλύτερο και πιο φτηνό.

 

Το mm6 όπως και τα αρμόνια απλώς δεν συμφέρει. Δεν θα πρότεινα ακόμα και για κάποιον που δεν έχει να διαθέσει. Καλό ειναι να περιμένει , να μαζέψει λεφτά και να κάνει μια πολύ καλή αγορά. 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δε θέλουμε κάτι ιδαίτερο από λαικούς ήχους,απλά θέλουμε καλά ακορντεόν τρομπέτες,ε και τίποτε απλό για σόλο δηλαδή έστω και κανά lead που να ταίριαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δε θέλουμε κάτι ιδαίτερο από λαικούς ήχους,απλά θέλουμε καλά ακορντεόν τρομπέτες,ε και τίποτε απλό για σόλο δηλαδή έστω και κανά lead που να ταίριαζει.

 

ΜΟ6 και ξερό ψωμί.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου