Προς το περιεχόμενο

Μετατροπη combo ενισχυτη σε κεφαλη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ωραία δουλειά Marillion, αλλά αν ήμουν στη θέση του stavrilian δεν θα έβαζα "πριόνι" στον MESA. Θα ακολουθούσα την οδό της αφαίρεσης σωθικών / τοποθέτησης σε νέο κουτί.

Στην πρώτη περίπτωση, το κόστος (αν συνυπολογίσει κανείς την "καταστροφή" του DC-5) είναι μεγαλύτερο. Η δε προσπάθεια που απαιτείται -πρακτικά- η ίδια.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ήμουν στη θέση του stavrilian δεν θα έβαζα "πριόνι" στον MESA.

 

Μα καλα τι συζηταμε? Αυτο το ξεκαθαρισα εξαρχης οτι δεν παιζει σαν ενδεχομενο!

Οχι τιποτε αλλο, τα διαβαζει και το "παιδι" :P και συγχυζεται!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πριονι δεν το συζηταμε , ουτε κ εγω θα το εκανα , το κουτι του classic30 ειναι ενα πολυ ωραιο 1χ12 τωρα!!!! Η ολη κατασκευη εγινε σε νεο κουτι απο ξυλο πευκου , ελαφρυ κ ευκολοδουλευτο κ φθηνο κ η κεφαλη ειναι κατα ποοοοοολυ ελαφρυτερη τωρα!!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πράγματι Marillion. Μπέρδεψα τον όρο που χρησιμοποίησες ("αποκεφαλισμό") με το πλάνο που πρότεινε ο jassemeister.  :)

 

Είναι πανεύκολο να φτιάξεις ένα κουτί.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω άγριες διαθέσεις! Ήδη έχω ξεγυμνώσει το κόμπο μου από το πανβρώμικο tolex του και τα λοιπά hardware και είναι έτοιμος για τη σέγα. Προσεχώς οι φωτογραφίες αντάξιες της κληρονομιάς του Texas Chainsaw Massacre.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω καυλώσει τόσο με τις photo του Marilllion που το ψήνω να κάνω το ίδιο με τον 15άρη Crate που έχω.

 

Να το κανεις φιλε μου ειναι πραγματικα ευκολο κ δινεις την αισθητικη που θες εσυ στον ενισχυτη σου. Εγω τωρα σκεφτομαι να βαλω cooling fan πισω μιας κ οι τεσσερεις EL84 του classic ανεβαζουν θερμοκρασια αρκετη!!!!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Επαναφερω το θεμα, γιατι σχεδον τελειωσα με την κατασκευη της κεφαλης, και ζητω την γνωμη σας για το φινιρισμα  :) (αποκλειονται ζαρτιερες στριγκακια και λοιπα εσωρουχα Κωστα  ;D)

 

Και μια απορια, δεν εβαλα το reverb tank μιας και δεν χρησιμοποιω το reverb του ενισχυτη, θελοντας να γλιτωσω βαρος. Αραγε θα υπαρξει προβλημα εαν λειτουργησω τον ενισχυτη χωρις να ειναι συνδεδεμενο το reverb tank? To reverb του ειναι λαμπατο αν αυτο εχει καποια σημασια  ::)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος δείχνει, απλά του λείπει το λεοπάρ κατά την γνώμη μου.

 

Μπορεί εσύ να μην θέλεις, εγώ στην θέση σου όμως θα του έφτιαχνα κάλυμα από πολύχρωμα κυλοτάκια και σουτιέν, μόνο έτσι θα έβγαζα το περίφημο "woman tone".

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου