Προς το περιεχόμενο

Μετατροπη combo ενισχυτη σε κεφαλη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Wow  :o :o :o :o :o ενδιαφερον..........και παντα σκεφτομουν οτι θα ηθελα να μετατρεψω τον fender HRD μου οχι μεν σε κεφαλη-καμπινα αλλα σε casing απο deluxe reverb......που ειναι μακραν ο πιο ομορφος ενισχυτης της fender  ::) ::) ::) ::) ::) ::) και επιπλεον εχει ολα τα ποτενσιομετρα εμπρος και ευκολα προσβασιμα.....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Υστερα απο καποιες μερες δουλειας και αφου γυρισε απο τον γιατρο (electrictabs-Σ'ευχαριστω πολυ Χρήστο  :)) απο ενα check up, η κεφαλη πλεον boogie, ειναι ετοιμη  :)  :) :)

 

 

Στη αρχη σκεφτηκα να τον αφησω natural, ή να του περναγα καποιο ματ βερνικι

 

boogie1.jpg

 

 

γρηγορα ομως εγκαταλειφθηκε αυτη η ιδεα, και αποφασισα να βαλω το υλικο που ανεφερε ο Μarilion (ευχαριστω πολυ!!!!  :)).     

Η ψαθα μπροστα μπηκε γιατι ζηλεψα τις custom δουλειες της μαμας mesa/boogie, και ηθελα να του δωσω ενα εργοστασιακο flavor ;D ;D ;D

 

boogie2.jpg

 

 

το "tolex" ομως ηταν λιγο σκληροτερο απ'οτι επρεπε, ετσι σε καποια σημεια αναγκαστηκα να βαλω συραπτικο... :-[ :-[ :-[

 

boogie3.jpg

 

 

 

Πολυ ποζερια το "tolex" ετσι? ;D ;D ;D

 

boogie6.jpg

 

 

Και καποιες ακομα φωτο...

 

boogie4.jpg

 

boogie5.jpg

 

 

Η ολη διαδικασια δεν ηταν τρομερα δυσκολη και το συναισθημα του να βλεπεις κατι που εφτιαξες εσυ ολοκληρωμενο σιγουρα ανταμειβει τον οποιο κοπο  ;)

 

Το συνολικο κοστος δε, δεν ξεπερασε τα 50 ευρω, μαζι με ξυλεια (15mm birch plywood) και λοιπα υλικα.

 

Οποιος επιχειρησει να κανει κατι παρομοιο και θελησει βοηθεια, θα χαρω πολυ να βοηθησω :)

 

Τωρα το μονο που μενει ειναι να βρω το κουραγιο να ολοκληρωσω και μια DIY καμπινα που ειχα ξεκινησει παλιοτερα.... :-\ :'(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος! Το "grill" τα σπάει!

 

Εγώ τελικά είπα να σώσω τον combo μου απ'την αποσύνθεση οπότε το σχέδιο "κεφαλή" θα αργήσει λιγάκι...

 

 

stavrilian τις ξυλουργικές εργασίες τις έκανες μόνο σου;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες ξυλουργικες εργασιες εννοεις?

 

Τα ξυλα τα παρηγγειλα σε συγκεκριμενες διαστασεις απο τον εμπορα (χρειαζεται κορδελα για να κοψεις με ακριβεια)

και απο κει και μετα τα αντρικα, σκληραγωγημενα αλλα παραλληλα ντελικατα χερια μου ανελαβαν τα υπολοιπα  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει παρα παρα πολυ ομορφος...

Και μονο σαν επιπλο η οτιδηποτε χαιρεσαι να τον βλεπεις (ποσο μαλλον να ειναι boogie  ;D)

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες ξυλουργικες εργασιες εννοεις?

 

Τα ξυλα τα παρηγγειλα σε συγκεκριμενες διαστασεις απο τον εμπορα (χρειαζεται κορδελα για να κοψεις με ακριβεια)

και απο κει και μετα τα αντρικα, σκληραγωγημενα αλλα παραλληλα ντελικατα χερια μου ανελαβαν τα υπολοιπα  ;D ;D ;D

 

:D

 

Ωραίος! Αν θες μου στέλνεις κανένα τηλέφωνο, διεύθυνση κτλ του έμπορα με πμ αν είναι Αθήνα; Thanx!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου