Προς το περιεχόμενο

Mετακομιζοντας ενα πιανο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου περασε απο το μυαλο να παρω ενα κλασικο πιανο κ κοιταζα τα μεταχειρισμενα.

Επικοινωνησα με μια μεταφορικη κ μου ζητησε 150€ για μια αποσταση 15' με το αυτοκινητο.Ετσι παει?Εχετε υποψη σας καποια εταιρεια μεταφορων με καπως πιο προσιτες τιμες?

 

ΥΓ.Κ μου γεννηθηκε κ η απορια...αν παραγγειλει καποιος πιανο απο thomann,το φερνουν στην πορτα κ το κοιτας?Ποιος θα το ανεβασει στον οροφο που θα μπει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αν παραγγειλει καποιος πιανο απο thomann,το φερνουν στην πορτα κ το κοιτας?

 

Ναι, συνήθως είναι ένας τύπος με ποδήλατο...

p1050366.jpg

 

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς πλάκα, τώρα, η απορία είναι και δικιά μου, αλλά ποτέ δεν μπήκα στν κόπο να τη διατυπώσω, γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να παραγγείλω πιάνο, τουλάχιστον στο προσεχές μέλλον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε blue υπάρχουν ειδικοί μεταφορείς πιάνων και όντως κοστίζουν τόσο. Υποτίθεται ότι είναι ακριβότεροι επειδή είναι έμπειροι και προσέχουν περισότερο να μην τραυματιστεί το πιάνο.

 

Πιστεύω ότι μπορείς να πάρεις μια απλή μεταφορική και να κάνεις τη δουλειά σου, αλλα δεν νομίζω ότι θα δίνουν κάποια εγγύηση για τη μεταφορά.

 

Επίσης να έχεις υπόψη σου ότι στη μεταφορά το πιό πιθανόν είναι να ξεκουρδιστεί, οπότε βάλε και έξοδα κουρδίσματος.

 

Το κλασικό πιάνο είναι ακριβό σπόρ, αλλα αξίζει τον κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου περασε απο το μυαλο να παρω ενα κλασικο πιανο κ κοιταζα τα μεταχειρισμενα.

Επικοινωνησα με μια μεταφορικη κ μου ζητησε 150€ για μια αποσταση 15' με το αυτοκινητο.Ετσι παει?Εχετε υποψη σας καποια εταιρεια μεταφορων με καπως πιο προσιτες τιμες?

 

ΥΓ.Κ μου γεννηθηκε κ η απορια...αν παραγγειλει καποιος πιανο απο thomann,το φερνουν στην πορτα κ το κοιτας?Ποιος θα το ανεβασει στον οροφο που θα μπει?

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια άξια λόγου λύση, εκτός από το να με έχεις ειδοποιήσει εγκάιρως να έρθω για κουβάλημα. ;D

 

 

 

Όροφος; ;D ;D :-X

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι το κουρδισμα το εχω στα υποψιν.

Εγω μενω 1ο κ πιστευω οτι ειναι αρκετα φαρδιες οι σκαλες για να χωρεσει ενα ορθιο πιανο,αλλα δεν ξερω ο υποψηφιος πωλητης που θα το εχει.

 

Τωρα δεχτηκα τηλ απο αλλη μεταφορικη που στην υποθετικη περιπτωση απο 1ο σε 1ο οροφο με γερανο η τιμη θα ηταν 450€ :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και η λύση να βρείς κάποιον με αγροτικο, να μαζευτείτε μια παρεα 3-4 άτομα να το φορτώσετε όμορφα όμορφα και μετά να τους κεράσεις ένα καφέ και θα κάνεις τσαμπέ την δουλειά σου.

 

Αμα δε κεράσεις και τυρόπιτα, θα είμαι και εγώ στα 3-4 άτομα.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέκα - δώδεκα χρόνια πριν είχα αγοράσει ένα όρθιο πιάνο και είχα πληρώσει 30,000 δρχ τη μεταφορική "Αρμάος" που ειδικεύεται στις μεταφορές πιάνων.

Και πίστεψέ με έχει διαφορά, διότι όταν το πούλησα μερικά χρόνια μετά, και αυτή που το αγόρασε πήρε κάτι Αλβανούς να το κουβαλήσουν, το πιάνο καθώς κατέβαινε από τις σκάλες μάτωσε κυριολεκτικά απο τα χτυπήματα στους τοίχους. 

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω-πωωω, τι μου λέτε τώρα...;

Το να πάρω ένα πιάνο είναι η μόνη μαλακία στη ζωή μου που ΔΕΝ έκανα.

Αισθάνομαι λίγο καλύτερα, για να είμαι ειλικρινής..

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου