Προς το περιεχόμενο

Bone nut...?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους, θα  παρω κατι απο τον θωμα και λεω δεν παιρνω και ενα κοκαλινο Nut για την tele Μου,,,

 

ποιο απο όλα ειναι το καλυτερο αν ξερει κανεις γιατι εγω δεν εχω ιδεα

http://www.thomann.de/gr/search_dir.html?sw=BONE+NUT&x=0&y=0

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά γιατί να το πάρεις από τον θωμά, όταν από Ελλάδα θα σου έρθει φθηνότερο και έτοιμο-χαραγμένο για να μπει στην κιθάρα;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά γιατί να το πάρεις από τον θωμά, όταν από Ελλάδα θα σου έρθει φθηνότερο και έτοιμο-χαραγμένο για να μπει στην κιθάρα;

ποτέ δεν είναι τέλεια έτοιμο χαραγμένο όταν έχει προ-χαραχθεί.

ο σωστός τρόπος είναι να χαραχθεί άμεσα συγκρινόμενο με το ύψος των τάστων της κιθάρας που θα τοποθετηθεί ;)

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μάλλον σου ζητήσανε 50 ευρώ μαζί με την τοποθέτηση.

 

Το nut είναι εκείνο το φτηνό - μικρό εξαρτηματάκι που μπορεί να καταστρέψει την αίσθηση και τον ήχο ακόμα και της καλύτερης κιθάρας αν είναι κακοφτιαγμένο ή κακοτοποθετημένο.

Αν δεν είσαι σίγουρος πως τοποθετείται και -το δυσκολότερο- πως κόβονται σωστά οι εγκοπές, αξίζει να δώσεις τα 50 στο μάστορα. 

 

Αν απλά προσπαθείς να ξεπεράσεις τα 300 , πάρε χορδές να σου βρίσκονται.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτέ δεν είναι τέλεια έτοιμο χαραγμένο όταν έχει προ-χαραχθεί.

ο σωστός τρόπος είναι να χαραχθεί άμεσα συγκρινόμενο με το ύψος των τάστων της κιθάρας που θα τοποθετηθεί ;)

Αυτό λέω. Θα το αγοράσει, θα το χαράξουν και θα το τοποθετήσουν και όλα αυτά φθηνότερα απ' ότι να το πάρει εν λευκώ και να αρχίσει πειράματα ΄ή να το πάει σε ειδικό, όπου πάλι τα ίδια θα του έρθουν!

Και ναι δεν είναι κάτι δύσκολο να γίνει από κάποιον, αρκεί να ξέρει τι κάνει και να έχει τα εργαλεία. Αλλιώς ας ετοιμαστεί για δυσάρεστες εκπλήξεις!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λέω. Θα το αγοράσει, θα το χαράξουν και θα το τοποθετήσουν και όλα αυτά φθηνότερα απ' ότι να το πάρει εν λευκώ και να αρχίσει πειράματα ΄ή να το πάει σε ειδικό, όπου πάλι τα ίδια θα του έρθουν!

Και ναι δεν είναι κάτι δύσκολο να γίνει από κάποιον, αρκεί να ξέρει τι κάνει και να έχει τα εργαλεία. Αλλιώς ας ετοιμαστεί για δυσάρεστες εκπλήξεις!

 

εγω νομιζα πως ειναι σαν τις γεφυρες--fixed αλλα προφανως εκανα λαθος.

Thanx guys  :)

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση:

 

Παιζεις πολλες ανοιχτες χορδες? (η συνηθως μπαρεδες?)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου