Προς το περιεχόμενο

RIP - Arthur C. Clarke


Προτεινόμενες αναρτήσεις

I bow to the master.

 

Έχω περάσει άπειρες ώρες με τα έργα του. Ο άνθρωπος ήταν πραγματικό πρότυπο. Κρίμα που στο τέλος της ζωής του ταλαιπωρήθηκε με τις περιπέτειες της υγείας του

 

Hail!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ποτέ φτάσουμε στον Ιαπετό, θα μας περιμένει εκεί. Μέχρι τότε, ας του κρατήσει συντροφιά η σκέψη μας...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρέ ας έφτανα τα χρόνια του λέω εγώ! Έλεγα να μην πεταχτώ, αλλά όταν βλέπω φάτσες με δάκρυα, και λέξεις σαν κρίμα και άλλα τέτοια, για άτομα ξεχασμένα (ηλικιακά) από θεούς και δαίμονες, δεν μπορώ μου έρχεται να περδέψω από το γέλιο!

 

Αντιθέτως κρίμα νιώθω όταν βλέπω πως δεν υπάρχει κάποιος να συνεχίσει όπως μπορεί την κληρονομιά που τεράστιες προσωπικότητες, σαν τον πολυαγαπημένο μου Clarke, ξεκίνησαν. Εκτός και αν θεωρούμε ότι ο χώρος του s/f βρήκε διέξοδο σε μυθηστορήματα σαν τον Harry, τον άρχοντα και το dragonfly!

 

 

 

Στο θέμα: Άπειρα respect σε έναν κορυφαίο επιστήμονα, που κατάφερε και έβαλε τα όσα "κουλά" βλέπανε αυτός και οι συνάδελφοί του, στην καθημερινότητά μας, όσο απίστευτα και αν στα δικά μας μάτια φαίνονταν!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου