Προς το περιεχόμενο

crate v18


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.crateamps.com/products/pindex.php?prodID=2

 

Μήπως τον έχει δει κανένας γιατί ψήνομαι για ενισχυτή και τα specs του φαίνονται ενδιαφέροντα

18watt, el84, 112, reverb

 

Στο ίντερνετ κυκλοφορούν σε γενικές γραμμές καλές κριτικές για όλη τη σειρά v της crate

Για τον συγκεκριμένο λένε οτι εργοστασιακά είναι απλά καλός αλλά και οτι με JJ/tesla και greenback γίνεται κατά πολύ καλύτερος πλησιάζοντας σε VOX στο όσο καθαρό βγάζει και σε Marshall καθώς αρχίζει να βρωμίζει.

 

Ψάχνω για κανένα clip αλλά τίποτα

 

Πάντως για 300 ευρώ που έχει στο playback δεν μου φαίνεται καθόλου κακή λύση για σπίτι, studio και κανα μικρό live

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ήμουν ανάμεσα σε Fender Super Champ xd και σε κανένα μεταχειρισμένο Laney lc15r αλλά τώρα μπαίνει και ο crate στο παιχνίδι και μάλλον προς τα εκεί με βλέπω να καταλήγω λόγω τιμής και λόγω 12" μεγαφώνου.

 

Το budget μου είναι αυστηρά στα 300 ευρώ και δεν έχω σχετική ακουστική εμπειρία από ενισχυτές

 

Να το επιχειρήσω με τον crate?

 

Έχετε να μου προτείνετε κάτι ανάλογο value for money

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να τον βρεις κάπου να τον ακούσεις ο ίδιος... δεν γνωρίζω πού όμως. Εγώ δεν τον έχω ακούσει αλλά φαίνεται ενδιαφέρων. Συντριπτικά καλύτερος, όπως και να'χει, από τον νέο Fender που αναφέρεις. Μην τον αγγίξεις - θα κάνεις χάρη στον εαυτό σου. Έχει συζητηθεί στο φόρουμ.

 

 

...300 ευρώ;!!!;!; What's the world coming to...  :o

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Fender διάβασα στο φόρουμ και έχω ακούσει και απο αλλού οτι κάνει λίγο θόρυβο (hum) σε κάποιες απο τις θέσεις με φωνές που έχει και δεδομένου οτι παίζω με Ρ-90 που κάνουν και αυτοί λίγο θόρυβο δεν με βλέπω προς αυτή την κατεύθυνση

 

Με βλέπω να παίρνω τον crate για να έχω και εγγύηση..

 

Λογικά θα μου κάνει λόγω el84. Δεν τον θέλω καθόλου για high gain ήχο αλλά πιο πολύ για blues ήχο και ήχο με λίιιιιιγο drive

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είχα γράψει κι εγώ ότι ο Φεντεράκος είναι ουσιαστικά παιχνίδι κι όχι ενισχυτής. Μην στέκεσαι στο hum, όλη η συνταγή δεν έχει καμία σχέση με τoν 60ετή (!!) θρύλο των Champ. Αντιθέτως, ο Crate έτσι όπως κάνω ένα guesstimate, φαίνεται μια χαρά και αξιοπρεπέστατος.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου