Προς το περιεχόμενο

MI Audio Revelation 60W All Valve Amp!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

MI Audio Revelation 60W All Valve Amp!!

 

Μόλις βγήκε στην παραγωγή!! αρχίζω να μαζεύω χρήματα!!!(θα αργήσω μάλλον όμως... Cry)

 

μάλλον ο πιο ευέλικτος λαμπάτος ενισχυτής που έχει υπάρξει!! θα μας τρελάνει τα μυαλά!! περιμένω να έρθει Ελλάδα να τον ακούσω!!

 

http://www.miamplification.com/

 

 

και ένα σχετικό thread που άνοιξε ο ίδιος ο Michael Ibrahim (ο κατασκευαστής) σε ένα Αυστραλέζικο forum!! Wink :

 

http://www.guitargear.net.au/discussion/index.php?topic=8369.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

μάλλον ο πιο ευέλικτος λαμπάτος ενισχυτής που έχει υπάρξει!!

 

Κι αυτό το συμπεραίνεις (πριν κιόλας παίξεις με αυτόν) από...; Επίσης, μoυ επιτρέπεται να μην σκίσω τα ρούχα μου μπροστά στο νέο "Σάκη" των ενισχυτών; Kαλός φαίνεται αλλά... ας μην χτυπιόμαστε κι απ'την ηδονή.  ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε δεν τα βγάζω απ το μυαλό μου!! διάβασε λίγο τα specs του και θα καταλάβεις τι εννοώ!

και επίσης γνωρίζοντας και 2 πράγματα για την ποιότητα των πεταλιών της MI μπορώ να περιμένω τέρατα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δει τον Μarshall JVM 410;

 

jvm410hfeature.jpg

 

To γεγονός ότι έχει ένα ολόκληρο πιλοτήριο από Boeing για επιλογές ΔΕΝ τον κάνει ευέλικτο. Η ευελιξία προέρχεται από τα σωστά ομαδοποιημένα κουμπιά, την σωστή και ευρεία απόκρισή τους (όπως για παράδειγμα στο θαυμάσιο M Audio Crunch Box) και από μερικές χρήσιμες εξόδους και footswitches.

 

Kαι εγώ ξέρω αρκετά για την ποιότητα της M Audio, όπως και για το ήθος που χαρακτηρίζει τον Michael Ιbrahim, αλλά δεν εκστασιάζομαι έτσι... Υπόψιν επίσης ότι ο σχεδιασμός και η υλοποίηση πεταλιών απέχει πολύ από τον σχεδιασμό και κατασκευή ενισχυτών.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω εχω μια θετικη προδιαθεση για τον MI Audio. Σε αντιθεση με τον JVM που βλεποντας τοσα κουμπακια κ midi και και και...ειχα αρνητικες σκεψεις που βγηκαν αληθινες. Η φιλοσοφια του αυστραλου μου θυμιζει τον Koch κ αν ειναι ετσι μονο καλα αποτελεσματα θα περιμενουμε! Λιγη υπομονη...!!!! :) :)

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρε παιδιά απλά ακούω τι έχει να δώσει ο ενισχυτής με αρκετή υπομονή είτε έχει μπλιμπλίκια ή όχι και κρίνω από κει και πέρα.

 

Ειδικά όταν είναι να σκάσω τουλ. 2000 Ευρώ που θα κάνει ο MI Audio.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ευελιξία προέρχεται από τα σωστά ομαδοποιημένα κουμπιά, την σωστή και ευρεία απόκρισή τους (όπως για παράδειγμα στο θαυμάσιο M Audio Crunch Box) και από μερικές χρήσιμες εξόδους και footswitches.

Το CB δεν είναι καθόλου ευέλικτο...μήπως εννοείς το tubezone??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά για να ξέρουμε γιατί πράγμα μιλάμε διαβάστε λίγο τα χαρακτηριστικά του!

 

εν ολίγοις:

 

-έχει 4 κανάλια με διαφορετικό χαρακτήρα το καθένα(όχι απλά διαφορετικό gain level)

-το κάθε κανάλι έχει 3 gain lenels[low(clean),Mid(chrunch),High(dirty)] και εύκολα knobs(gain,volume,bass,middle, treble)

-2 master volumes

-δυνατότητα ρύθμισης του negative feedback του τελικού

-4 λούπες(δουλεύουν και σειριακά και παράλληλα) όπου το κάθε κανάλι "θυμάται" ποιες να ανοίγει όταν το επιλέγεις

-με MIDI controller μπορείς να έχεις μέχρι 128 νομίζω presets με ότι επιλογές θέλεις!! :o

 

και επίσης ο τυπάς είναι τρελός electrofreak και μυαλό! και όποιος δεν έχει ακούσει τα πετάλια του και ακόμα περισσότερο δεν έχει μπεί ποτέ στο site του να διαβάσει την λογική του δεν θα καταλάβει τι εννοώ!! γιαυτό και περιμένω τέρατα!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι βρε if it is, ξέρουμε για τι πράγμα μιλάμε. Σε παραπέμπω στην προηγούμενη απάντησή μου, πάλι τα ίδια ακριβώς θα σου έγραφα.

 

Μακροίσκιωτε όχι, το CB εννοούσα. Τα έχουμε ξαναπεί, εγώ προσωπικά το θεωρώ πολύ ευέλικτο, κάτι που αποδεικνύεται από το ότι δεν θα βρεις ούτε έναν άσχημο ήχο, oύτε έναν ήχο να επαναλαμβάνεται σε όλο το εντυπωσιακό range των διακοπτών του, από το απόλυτο minimum μέχρι το τέρμα. Το θεωρώ πολύ ευέλικτο γιατί μπορεί και δίνει με αρκετή πιστότητα και μουσικότητα όλες τις αποχρώσεις των Μάρσαλ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ μαζί σου αλλά για να σου δώσω να καταλάβεις την λογική μου θα σ πω:

Φαντάσου ένα πετάλι 4κάναλο που στο 1ο κανάλι θα είχες ένα tubescreamer, στο δεύτερο ένα plexitube,στο τρίτο ένα chrunch box και στο τέταρτο ένα tube zone!! και όλα αυτά στην τιμή μόνο του plexitube ας πούμε!! και την ευελιξία όοολον αυτών ξεχωριστά, και μαζί!!(σημείωση:δεν συσχετίζω τους ήχους των πεταλιών που ανέφερα με αυτούς του ενισχυτή..)

Αυτό είναι που με ενθουσιάζει με αυτόν τον ενισχυτή!! είναι πολύπλευρος για όλα τα γούστα!!

 

πάντα μου την έσπαγε που για διαφορετικούς ήχους πρέπει να κουβαλάμε διαφορετικούς ενισχυτές!!(Ας μη μιλήσουμε για digital και modeling.. δεν τα συμπαθώ και τα έχω φάει στη μάπα..)  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου