Προς το περιεχόμενο

Θόρυβος μαγνητών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις σήμερα πήρα την κιθάρα μου απο setup μαζί με τους sd blackouts (πριν είχα duncan design detonator) αλλα μόλις την έβαλα στον ενισχυτή με τις ίδιες ρυθμίσεις έχω πολύ θόρυβο!..παρόλο που είναι active και σχετικά πολύ αθόρυβοι τσιρίζει πολύ ο ενισχιτής..τι μπορεί να φταίει?Να πω οτι με ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις δοκίμασα μια κιθάρα με meg passive και δεν είχα καθόλου θόρυβο...επίσης τι παίζει με το ύψος των μαγνητών?

Guybrush Threepwood...mighty pirate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα'λεγα να τη γυρίσεις πίσω σ'αυτόν που τα έβαλε. Δεν την δοκίμασες πριν φύγεις απ'το μαγαζί;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά κάποια κόλληση έχει δεν κάνει καλή επαφή, και συφωνώ με Jase, να την πας σε αυτόν που σου έβαλε τους μαγνήτες...

 

Τι εννοείς, όταν λες για το ύψος των μαγνητών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελεγξε με βαση αυτο το σχεδιαγραμμα :

 

http://www.seymourduncan.com/images/products/electric/humbuckers/501020-110.pdf

 

αν το ολο wiring του μαστορα ειναι σωστο.

 

Πιθανολογω οτι τα εχει κανει θαλασσα στο wiring των γειωσεων στο output jack οπου μαλλον εχει βαλει αναποδα τα καλωδια μεταξυ sleeve, tip, ring tou output jack

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν έχω ιδέα απο συνδέσεις,αλλα νομίζω οτι πρέπει να είναι αντίθετα το καλώδιο απ'το jack στην μπαταρία με το καλώδιο απ'το jack στο ποτενσιόμτερο..

Guybrush Threepwood...mighty pirate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν έχω ιδέα απο συνδέσεις,αλλα νομίζω οτι πρέπει να είναι αντίθετα το καλώδιο απ'το jack στην μπαταρία με το καλώδιο απ'το jack στο ποτενσιόμτερο..

 

Ακριβως

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει δηλαδή κατι τέτοιο? Έχοντας τετοια σύνδεση δουλεύει κανονικά και υπάρχει θόρυβος?

Guybrush Threepwood...mighty pirate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη οι μαντικες μας ικανοτητες ειναι περιορισμενες πηγαινε την κιθαρα σε αυτον που ΠΛΗΡΩΣΕΣ για να τοποθετησει τους μαγνητες....ΔΟΚΙΜΑΣΕ την βεβαια οταν στην "φτιαξει"... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου