Προς το περιεχόμενο

θα σας καψω τα μυαλα --> autechre


Data_Panik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Εμένα πάντως αυτό το συγκεκριμένο (το πρώτο) μου άρεσε.  :)

 

Λογικό είναι αφού όλοι ξέρουμε ότι είσαι οργισμένο νιάτο (και emo ;) )

Τι δεν είμαι?  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οφειλω να παραδεχτω παντως πως σημερα που το ξανακουσα μετα απο καποιο καιρο παρατηρησα οτι πια το αντιλαμβανομαι διαφορετικα. οπως επισης πρεπει να παραδεχω ως τις πρωτες φορες που το ειχα ακουσει το ακουγα περισσοτερο απο περιεργεια παρα γιατι μου αρεσε αλλα αυτο σιγα σιγα αλλαξε.

 

θεμα παρεξηγησης παιδια δεν υπαρχει. δεν ειναι δυνατον να ακουμε ολοι τα ιδια ουτε να πιστευει κανεις πως "η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ μουσικη ειναι η ΚΑΛΥΤΕΡΗ".....σεβαστες λοιπον ολες οι αποψεις..... :)

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..... τρελλό trendy αγόρι με τα άγρια ακούσματα

 

Ηλία.... εμένα λέει? :D :D

 

Όχι ... Εσύ δεν είσαι τρέντυ... Είσαι EMO

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Sorry, αλλά αν ακούς τέτοια μουσική δεν μπορείς να ακούσεις κάτι πολύ μακρυά από αυτό...

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πιστευω πως υπαρχουν πια μουσικες που δεν ειναι για να τις ακουμε ;D

Δεν λεω οτι δεν ειναι για να τις ακουνε ολοι γτ αυτο αποτελει ελιτιστικο παραπτωμα κ το θεωρω εξαρχης καταδικασμενο σαν αποψη.

 

Απλα πιστευω οτι επειδη σε ΟΛΕΣ τις μουσικες ,ο καλλιτεχνης-ακροατης (μια λεξη),μπορει να βρει ενδιαφερον (ακομα κ μεσα σε 20λεπτες διακυμανσεις θορυβου του Merzbow),θεωρω οτι η υπαρξη τετοιων ιδιωματων τελικα κ συνολικα προωθουν τη μουσικη.Ο τροπος ειναι ο εξης:επηρεαζει η υπαρξη τετοιων φαινομενων στη δημιουργια πιο ευπεπτων ειδών κ ετσι γινεται μια εξομαλυνση που τελικα ωφελει την πορεια προς τα εμπρος.

 

Δλδ υποστηριζω οτι η υπαρξη ακραιων μουσικων παροτι προκαλει ειτε μειδιαμα κ αποστροφη σε κολλημενους (κλασικους τους λεμε εδω μεσα νομιζω,αλλα κ εκει κανουμε λαθος γτ πολλοι ειναι οι κλασικοι που παιζουν κ λατρευουν την πειραματικη μουσικη που ειναι πολύ χειροτερη απο την ηλεκτρονικη πειραματικη) ειτε κάψιμο σε καμένους (με την καλή εννοια),αλλα το τελικο αποτελεσμα ειναι σε βαθος χρονου η αφομοιωση των καλων στοιχειων σε κατι πιο εξομαλυμενο με κοινη αποδοχη.

 

Αυτή τη συζήτηση την έχω κάνει ΠΟΛΛΕΣ φορές με τον αδερφό μου και με φίλους. Καταλήγουμε στο συμπέρασμα που κατέληξες και εσύ. Μερικοί καλλιτέχνες διενεργούν "μουσικά πειραματα". Μέσα από αυτά παράγονται ιδέες που άλλοι θα χρησιμοποιήσουν για τη δημιουργία πιο προσβάσιμης μουσικής.

 

amon tobin

+άπειρο

 

για κάποιο λόγο ήμουν σίγουρος ότι θα σου άρεσε.  :D

 

 

 

Sorry, αλλά αν ακούς τέτοια μουσική δεν μπορείς να ακούσεις κάτι πολύ μακρυά από αυτό...

 

επεξήγηση please?

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω ποιό λόγο σκέφτηκες αλλά εγώ έχω δυο λόγους ακόμη εκτός του οτι το να ακούς τι σκέφτεται και γραφει ο άνθρωπος είναι εκπληκτικό και πως τα χειρίζεται.

1:Splinter Cell(έκανε το soundotrack και έτσι τον γνώρισα)

2:Νinja Tunes(μεγάλο εύρος μουσικών στύλ που μου αρέσουν.Όχι τόσο η πειραματική, άλλα στύλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου