Προς το περιεχόμενο

sonar home studio 6 xl και ηχογράφηση φωνής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω αγοράσει το sonar home studio 6 xl και έχω δυο ερωτήσεις

Πρώτον, υπάρχει κάποιο βιβλίο που να εξηγεί κάπως ποιο αναλυτικά τις δυνατότητες του προγράμματος γιατί το manual αναφέρεται στα πολύ βασικά(όχι πως τα ξέρω και αυτά σούπερ δηλαδή! ;D)

 

Δεύτερον, μπορεί να ακουστεί και βλακεία η ερώτηση απλά συμβαίνει το εξής:

Όταν ηχογραφώ φωνή, προφανώς συνδέω το καλώδιο με μία από τις δύο εισόδους που έχει η κάρτα ήχου μου edirol fa 66

Το σήμα λοιπόν είναι μονοφωνικό. Γίνεται με κάποιον τρόπο να το μετατρέψω σε στερεο.Η τουλάχιστον να το μεταφέρω και στο άλλο μόνιτορ για να έχω δύο μονοφωνικά σήματα (ένα από αριστερά και ένα από δεξιά)

Προφανώς φαντάζομαι ότι αυτό γίνεται και για όλα τα υπόλοιπα μονοφωνικά audio σήματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως χρειαζεσαι στερεο την φωνη απο ενα μικροφωνο? εγω εχω το soundforge για αυτη την δουλεια...

δοκιμασε να κανεις copy paste την κυματομορφη της φωνης και μετα να το περασεις σε αλλο καναλι και φυσικα το pan ενα καναλι δεξι ενα καναλι αριστερο

(ολιγον μπακαλιστικο, θα το ψαξω το βραδυ και θα σου πω -αν δεν προλαβει αλλος)

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπα,ωπα τωρα το ειδα εκει που εχει το input λιγο πιο κατω γραφει pan δες το αν ειναι στη μεση και πες μας

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου