Προς το περιεχόμενο

Bass clef -Sotiris Papadeas


Προτεινόμενες αναρτήσεις

O Σωτήρης είναι δάσκαλός μου στη μουσική,εδώ είναι ένα σεληνιασμένο σόλο του ( ;D)..

Θα τον ενδιέφεραν κριτικές (για όποιον αντέξει)..  :P

One take το κομμάτι ,ibanez ->καρφί ενισχυτή.  ;)

http://www.youtube.com/watch?v=qPNErWVTzdU

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

άριστος τεχνίτης, δε λέω....και μπράβο του που είναι σε τέτοιο επίπεδο...

παρ 'όλα αυτά δεν είναι και τόσο του γούστου μου το shredding και οι...μπουρμπουλήθρες στο μπάσο  ;D

 

πάντως υπήρχαν κάποια σημεία που άρεσαν αρκετά.....εννοώ τα μέρη με πιο ήπιο παίξιμο και αρκετό φίλινγκ.... 8)

 

 

υγ: πρέπει να βγάλει το προτελευταίο "α" απ το επώνυμό του και να το αφήσει Παπάδες.....και να γίνει εν τέλει Σωτήρης "παίζω" Παπάδες..... ;D ;D ;D

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός για το είδος του. Μπρίζωσέ τον να ανεβάσει και κάτι πιό ανθρώπινο όμως.......................................................................................ς.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον εχω δει live,και καπακι πηρα εναν φιλο μπασιστα που ηταν φανταρος τοτε και του ειπα οτι του βρηκα δασκαλο...οταν απολυθηκε πηγε κανονικα και τον βρηκε....ειναι και καλος δασκαλος....και το ατομο ηταν χρονια στο Los Angeles...εχει κανει to crash test....(γιατι στην Ελλαδα υπαρχουν πολλοι που ειναι "βιρτουοζοι" που παιζουν σπιτι τους η σε κανα σκυλαδικο...και αν βγαιναν εξω θα ..μαμουσαν και λογια..λογια...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εχει κανει to crash test....(γιατι στην Ελλαδα υπαρχουν πολλοι που ειναι "βιρτουοζοι" που παιζουν σπιτι τους η σε κανα σκυλαδικο...και αν βγαιναν εξω θα ..μαμουσαν και λογια..λογια...)

 

Couldn't agree more  ;)

 

Γενικά περνάει στους (περισσότερους απ όσο ξέρω) μαθητές του κάποια

πολύ χρήσιμα εργαλεία.Εάν κάποιος έχει σωστή αντίληψη (γενικότερη,όχι μόνο μουσική),μπορεί να πάρει αρκετή ώθηση απο τον Σωτήρη. ;) Προς θεού δν κάνω καμιά διαφήμιση ( ;D) απλά είναι πολύ καλή περίπτωση 'δασκάλου' για όποιον ενδιαφέρεται για κάτι ουσιαστικό. ;)

 

Φυσικά όπως είναι γνωστό παρόλα αυτά,τας μεγαλυτέρας 'ανακαλύψεις' μας στη μουσική τις

κάνουμε μόνοι.. :)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε; ....τοσοι λιγους μπασιστες εχουμε στο noiz;....

η ενας τοσο καλος μπασιστας ειναι τοσο "ασχολιαστα" περαστικος απο εδω....

δεν ενδιαφερει τα παιδια μαλλον ....αλλα απο αγγελιες για να βρουμε μπασιστα

ειναι γεματο το noiz....μαλλον δεν εχουμε μπασιστες στο "χωριο" μας...κατι

πρεπει να κανουμε για να τους προσελκυσουμε ομως,θα τους χρειστουμε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με λίγο distortion, καλύτερο θα ακουγόταν ;D

 

Είμαι μπασίστας αλλά αυτό το στύλ παιξίματος και ο ήχος δεν είναι καθόλου του γούστου μου.

 

Το kubicki έχει ο δικός σου? Γιατί μοιάζει ο ήχος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός μπασίστας, καλή τεχνική αλλά κουραστικό για τα δικά μου ακούσματα το σόλο του, δίχως να θέλω σε καμιά περίπτωση να μειώσω το καταπληκτικό του μουσικό επίπεδο. Όταν ακούω σολίστες μου αρέσει να βγαίνει συναίσθημα και όχι μόνο τεχνική. Μπράβο του που είναι και καλός δάσκαλος γιατί και εγώ άλλαξα πολλούς (και γνωστά ονόματα) μέχρι να βρω κάποιον που μπορούσε και ήθελε να μου 'ανοίξει' το μυαλό.

 

THE WORLD IS A VAMPIRE....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου