Προς το περιεχόμενο

Ακουστική διασκευή του Cassandra - Theater of Tragedy


bloody_sunday

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eγκω δεν ξέρι καρντιά μου απο τέτοια σατανικά ντραγκούδια αλλά την ντωντεκάχορδη κ το akg στα έκλεβα αμα λάχει.Γκαμώ τον ήχο έχεις αγορίνα άτριχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οντας κατοχος 12χορδης για εναν χρονο και κατι (αυτο το λατρεμενο natural chorus..), εχω φαει τον ηχο της (και τις παικτικες της δυσκολιες) με το κουταλι. Νομιζω πως δεν καταφερες να αποτυπωσεις την χροια και τον χαρακτηρα της. (το συγκεκριμενο μερος δυστυχως δεν μπορω να το εξηγησω παραπανω, ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω).

Επισης, στα αυτια μου, μου ελειπαν μεσαια (μπορει να οφειλεται για αυτο το mp3 encoding) και δεν μου αρεσε παρα πολυ ο τροπος που χωρισες τα καναλια σε left right, εγω θα επελεγα κατι διαφορετικο. Το natural choruς και η ψευδαισθηση pan που δημιουργειται με κουρασαν με την κατανομη καναλιων που επελεξες, ενω στην πραγματικοτητα αυτο ειναι το δυνατο χαρτι της 12χορδης.

 

@ Κοντρας:

Δεν βρισκω τον λογο να μπαινω σε καθε clip και να λεω "πωπω, σουπερ, μπραβο, καλη δουλεια, γ@μησε" κτλ. Λογω του οτι ο χρονος μου ειναι περιορισμενος, δεν ακουω οτι ανεβαινει στο φορουμ, επιλεγω αυτα που με ενδιαφερουν, και οταν εχω να πω κατι επ'αυτου το γραφω.

Το "μπραβο για την προσπαθεια" ειναι δεδομενο προς τον bloody, και το ξερει κ ο ιδιος, και δεν ηθελα να επικεντρωθω σε αυτο. Επελεξα να το ακουσω γιατι ηθελα να δω τον τροπο που αντιμετωπιζει την παραγωγη και την ηχογραφηση ενα μελος του φορουμ που φερει τοσο εξειδικευμενες γνωσεις περι του τομεα αυτου (σχεδον ποτε δεν καταλαβαινω τι λεει, δεν σκαμπαζω μια απο αυτα! ;D) και φανταζομαι θα εχει δοκιμασει πολυ gear λογω του τοπου κατοικιας του και ειμουν πολυ περιεργος να δω τι εγραψε. Αν το εκανε καποιο αγνωστο προς εμενα μελος πολυ πιθανον να μην το ακουγα καν η να εμενα στο "μπραβο". Το ακουσα ακριβως λογω του οτι ειναι του bloody και ηθελα να δω αποκρυσταλλωμενα ολα αυτα τα πολυπλοκα πραγματα που διαβαζω να γραφει και δεν καταλαβαινω, καθως και την εμπειρια απ το πανακριβο gear που σχολιαζει επισης. Δεν τα ειδα λοιπον ολα αυτα που περιμενα, για αυτο γραφω την γνωμη μου, ετσι και αλλιως αυτο νομιζω περιμενε ο bloody απο μενα και απο καθε μελος, οχι ενα στειρο μπραβο.

Στο κατω κατω μουσικοι ειμαστε, οχι γκομενες σε καλλιστεια. Θελουμε να κανουμε κουβεντα και να εξαγουμε συμπερασματα. Σε αυτο συνεισφερω λοιπον!

 

οποτε αυτα ειναι τα - μου, και τα + μου ειναι προφανως η προθεση και η προσπαθεια, καθως και οι υπεροχες χορδες που λιγοι γνωριζουν εν τελει.

 

Υ.Γ.1

Για τις "αρρυθμιες", εχω ακουσει πολυ χειροτερες στα πλαισια "concept" σε παραγωγες, για αυτο ρωτησα. Προφανως κατανοω το οτι η ηχογραφηση ηταν γρηγορη και βιαστικη, απλα ηθελα να ξερω.

 

Υ.Γ.2

Εννοειται πως σε καμια περιπτωση δεν θα τα καταφερνα καλυτερα.

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, είναι και λίγο κρίμα - περίμενα μερικές γνώμες και σχόλια από παιδιά - "παλέουρες" του φόρουμ που αν και δεν τα γνωρίζω προσωπικά, έχουμε ανταλλάξει δυο-τρεις κουβέντες βρε αδερφέ - όμως προτίμησαν να κατακλύσουν με απαντήσεις κλιπς για... κουράδες πτηνών (μην το πάρεις προσωπικά Έξαρχε!!!). Ίσως το θέμα να μην ήταν τόσο ελκυστικό. Τεσπα, υγεία!

 

Υ.Γ. μ αρέσει που όλοι γειώσαμε το AKG και χωθήκαμε για το κομμάτι!

 

Ki αυτό πού το πάτε;

 

Είσαι πολύ παραπονιάρικο αγόρι τελικά εσύ !!! :P

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το περιμενα ολο το απόγευμα το approved.Μου φαίνεται οτι πρέπει να πάρω κ γώ σφραγίδα να ρίχνω.Ναούμ.Δεν κάνεις καλά τι δουλειά σου.Σα δημόσιος υπάλληλος πάς......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trigga, πρέπει να καταλάβεις κάτι: το approved μου δεν το βάζω όπου κι όπου.

Στο λέω με φιλική διάθεση, αν μου αντιμιλήσεις ίσως αποχωρήσω, θα δείξει.

 

Τέλος.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διάλο ρε, ένα δίσκο της προκοπής βγάλανε οι TOT και κανένας δεν τον έχει ακούσει;

 

+1

 

Ωραίος bloody! Η ρυθμική 12χορδη είναι πάρα πολύ καλή, και ως παίξιμο και ως ήχος και όλα τα καλά! Από πλευράς ήχου, ωραίο και το mic και όλο το chain, ολίγον πριμαριστόν βέβαια, αλλά δε με χαλάει καθόλου στη 12χορδη αυτό ;) Γενικώς κι εμένα η solo κιθάρα δε μου αρέσει, αλλά το backing track είναι καταπληκτικό! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου