Προς το περιεχόμενο

Αρκετά χρήσιμο slide ruler για κιθαρίστες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το είχα βρει παλιά στο νετ αλλά δεν θυμάμαι πού.

Πάντως νομίζω θα είναι αρκετά χρήσιμο σε ορισμένους.

 

Edit: ακολουθήστε τις οδηγίες επάνω στο χαρτί.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι αλλά θές γνώσεις για να το αποκωδικοποιήσεις.Αν τις έχεις αυτές τις γνωσεις μετά σου είναι λίγο άχρηστο αυτο νομίζω.

Είναι μια μαζεμένη πρακτική ύλη την οποια ή δεν την καταλαβαίνεις ή την έχεις ήδη αποκτήσει και δεν σου χρειάζεται.

Λίγο σαν "το χαρτί του μεταβατικού τμήματος κ σύνδεσης-αποκωδικοποίησης γνώσης" μου φαίνεται.

 

Έχω και γώ κάτι χειροποίητα τέτοια φτιαγμένα καιρό τώρα και πάντα ένοιωθα αυτό που περιέγραψα.Ή του ύψους ή του βάθος κατανόηση δηλαδή....

 

Καλή κίνηση για κάποιον που αρχίζει να τακτοποιεί τις γνώσεις του πάντως.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο νέος και παίζει και τζάζ :P

 

Ένας μουσικοθεωρητικός μπούσουλας για τους ξεχασιάρηδες και τους προς συναρμολόγηση γνώσεων μουσικούς θα το ονόμαζα εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α καλά!! τώρα κατάλαβα σου δείχνει τις νότες πάνω στην ταστιέρα και σου έχει και τις αντιστοιχίες π.χ. μι#=φα ή ότι η νότα 2 είναι ίδια με το 9 κτλ κτλ ε??

 

κλαιν.. αυτό το είχα σχεδιάσει μόνος μου όταν άρχισα να παίζω αλλά δεν πίστευα ότι μπορεί να υπάρξει κι άλλος ψυχάκιας που θα το έκανε!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεεε... είναι λίιιιγο πιο πολύπλοκο από αυτό... Πρέπει να ξέρεις κάποια θεωρία για να το πιάσεις...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε κατάλαβα! ευτυχώς από θεωρία καλά τα πάω! απλά βαριόμουνα να γράψω για τις μετατροπίες που σου δίνει και τα ακόρντα τους τρόπους κτλ κτλ.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου