Προς το περιεχόμενο

Lemur -εναλλακτικός controller


ex-OurDarkness

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις προάλλες έβλεπα για εναλλακτικούς controllers και βρήκα αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα, μεταξύ των οποίων και το Lemur:

 

http://www.jazzmutant.com/

 

Πλήρως customizable interface, που μπορεί να ελέγξει μέσω MIDI και ενός άλλου ανοιχτού δικτυακού προτύπου, σχεδόν τα πάντα από synthesizers μέχρι φωτισμό. Ακριβό μεν, αλλά πολύ cool και αρκετά futuristic μπορώ να πω. :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η JazzMutant έχει κυκλοφορήσει και το Dexter το οποίο ελέγχει όλες τις παραμέτρους ενός DAW. Τα λεφτά είναι πολλά για έναν controller αλλά πιστεύω ότι οι συσκευές αφής δίνουν άλλο αέρα και μια πιο hi-tech ατμόσφαιρα σε ένα home-pro studio. Φτάνει πια με αυτά τα shortcuts στο πληκτρολόγιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει μια εκτενή κριτική του πριν από κάτι μήνες. Εντυπωσιακός αλλά αδικαιολόγητα ακριβός για αυτά που προσφέρει. Αν τα χρήματα δεν σας στέκονται εμπόδιο, click away...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει μια εκτενή κριτική του πριν από κάτι μήνες. Εντυπωσιακός αλλά αδικαιολόγητα ακριβός για αυτά που προσφέρει. Αν τα χρήματα δεν σας στέκονται εμπόδιο, click away...

 

Διαφωνώ κάθετα , για αυτά που προσφέρει είναι απόλυτα δικαιολογημένο. Και ναι είναι η αμέσως επόμενη αγορά μου , εκτός αν προκύψει κάτι καλύτερο.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει μια εκτενή κριτική του πριν από κάτι μήνες. Εντυπωσιακός αλλά αδικαιολόγητα ακριβός για αυτά που προσφέρει. Αν τα χρήματα δεν σας στέκονται εμπόδιο, click away...

 

Διαφωνώ κάθετα , για αυτά που προσφέρει είναι απόλυτα δικαιολογημένο. Και ναι είναι η αμέσως επόμενη αγορά μου , εκτός αν προκύψει κάτι καλύτερο.

 

συμφωνώ οριζοντίως με bloody sunday,ειναι υπερβολικά ακριβό για αυτά που προσφέρει. εφφετζίδικο μεν για να κάνεις το studio σου star trek αλλά τίποτα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει μια εκτενή κριτική του πριν από κάτι μήνες. Εντυπωσιακός αλλά αδικαιολόγητα ακριβός για αυτά που προσφέρει. Αν τα χρήματα δεν σας στέκονται εμπόδιο, click away...

 

Διαφωνώ κάθετα , για αυτά που προσφέρει είναι απόλυτα δικαιολογημένο. Και ναι είναι η αμέσως επόμενη αγορά μου , εκτός αν προκύψει κάτι καλύτερο.

 

Για αυτά που προσφέρει; Aυτό κάνει... 2300 ευρώ. Ακόμη και τα προϊόντα της Mackie με motorized faders κλπ κλπ είναι στη... μισή τιμή. Εκτός αν θελετε να νιώθετε την ψευδαίσθηση ότι ζείτε στο μέλλον. Προσωπικά, αν ήθελα να φαντασιωθώ ότι ζω στο μέλλον, θα το κατάφερνα με πολύ λιγότερα από 2300 ευρώ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου