Προς το περιεχόμενο

Ευκαιριες για αγορα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

69 και Distortion Pro απίθανο να τα βρει γιατί δεν διατίθενται πια, όπως και το Soul Bender. To GT 500 δεν μου άρεσε καθόλου, αν θες λινκ για μια ριβιού μου στείλε πμ. Τώρα για το ποια φαζ της Fulltone είναι mean και ποια όχι... όλα είναι - μάλιστα a bit too much, και εννοείται ότι μιλάω εκ πείρας.  ;)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

  πεταλια μπορεις παντα να παραγγειλεις κι απο το internet και θα σου ερθουν με πολυ μικρη επιβαρυνση. τωρα που θα πας ειναι ευκαιρια για καμμια κιθαρα, μια που θα υπαρχουν απειρες προς δοκιμη. μπαινεις σε μεγαλα μαγαζια, τις δοκιμαζεις ΟΛΕΣ, και διαλεγεις μια σουπερ..  ;D .. σε σωστη τιμη, και ακριβως οτι θελεις.. πως θα το κανεις αυτο απο την ελλαδα η απο το internet? 

 

.. κι οσον αφορα τη βαλιτσα, φερτη με μαλακη θηκη οπως κανουν ολοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για κιθαρα το σκεφτομουνα αλλα δν εχω τα φραγκα....δλδ αμα ειναι να παει καποιος να παρει μια tele hot rod με 1000 ευρω απο 1600 που κανει εδω....τοτε ναι το καταλαβαινω αλλα να φερω squier???τι να το κανω???

 

και δν χρειαζεται ουτε θηκη...ξεβιδωμα, σωμα και μανικι στην βαλιτσα και check in!!!! αααααα...εκτος και αν μιλας απο τις αλλες τισ κιθαρες, αυτες τις περιεργες τις κολλημενες, τις ασηκωτες :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

  ενας φιλος το προηγουμενο καλοκαιρι (ηταν εκει καιρο βεβαια κι ειχε χρονο να ψαξει), πηρε εξι (!!) κιθαρες, ολες fender strat & tele made in japan και made in mexico μεταχειρισμενες. πληρωσε περιπου 300-400 $ για τις περισσοτερες και ηταν ολες καταπληκτικες κιθαρες (τα αλλα του οργανα ειναι κατι tyler, gibson 335 custom shop, collins κ.τ.λ.). 

  μη σνομπαρεις τα οργανα με χαμηλη τιμη, γιατι αν εχεις τη δυνατοτητα (που εκει την εχεις) να διαλεξεις αναμεσα σε πολλα, θα βρεις ενα που θα σκοτωνει. η fender μου ας πουμε ειναι η καλυτερη fender που εχει τυχει να παιξω και την αγορασα μεταχειρισμενη 500$ στην αμερικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααααα εννοεις αγορα μεταχειρισμενης κιθαρας που μπορεις να την δοκιμασεις κιολας σε ενα guitar shop π.χ...οκ τοτε...εγω νομιζα οτι ελεγες καινουργια...ναι ενταξει αμα πεσει τπτ καλο στην αντιληψη μου απο μεταχειρισμενο θα το χτυπησω σιγουρα!!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά θα ρωτούσα φίλους και γνωστούς για διευθύνσεις καλών pawn shops (εξοπλισμός από 2ο χέρι), θα δοκίμαζα διάφορα επί τόπου και θα έπαιρνα ένα ωραίο συλλεκτικό διαμάντι που θα το πρόσθετα αμέσως στο σετάπ μου (όχι δλδ μόνο σαν συλλεκτικό απόκτημα). Δυστυχώς όμως, έχω την εντύπωση ότι τα καλά αμερικάνικα pawn shops και τα yard/garage sales (ξεπουλήματα από ξεχασμένες παλιατζούρες από αποθήκες σπιτιών) είναι μακριά από τις μεγάλες πόλεις, κάπου σε χωριουδάκια στη μέση του πουθενά...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σε σχέση με τα pawn shops..... νομίζω μετά το ebay έχουν "ξεφουσκώσει". Τα τελευταία χρόνα έχω μπει 2 φορές στη διαδικασία να ψάξω κάποιο "διαμάντι" δια αυτής της οδού και αφού επισκέφτηκα αρκετά μαγαζάκια σε 2 διαφορετικά μέρη δεν βρήκα τίποτε το αξιόλογο. Γεμάτα κινέζικες κιθάρες με αυτοκόλλητα από τον προηγούμενο -πιτσιρικά- ιδιοκτήτη είναι. Νομίζω ότι αν πέσει στα χέρια τους κάποιο καλό κομμάτι, το βγάζουν στο ebay. Δεν περιμένουν τον περαστικό τουρίστα στη μέση του πουθενά.

 

Νομίζω η προτιμητέα οδός για αγορά κιθάρας στην Αμερική είναι είτε μέσω ebay (όπου ζητάς να την στείλουν εκεί που θα μένεις ή -νωρίτερα- σε κάποιο φίλο σου εκεί ο οποίος στην παραδίδει) ή (ακόμα καλύτερα) τα μεγάλα μαγαζιά όπου έχεις την ευκαιρία να δοκιμάσεις αρκετές και να διαλέξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη που μπαινω παιδες στο θεμα, αλλα αν παει το παιδι στην Αμερικη σε κανενα απο τα .....μαγαζακια(χα χα χα χα) να δοκιμασει, θα τον χασει η μαμα πατριδα για τα επομενα χρονια,δεν θα ξερει τι να διαλεξει και τι να δοκιμασει.

Μεγαλη πικρα.Τρελες ωρες.Χαος.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με τον χαριλαο στα περι pawn shops... δν υπαρχουν αυτα πλεον με το ebay...

 

και για να μην σας κουραζω αλλο...ξερει κανεις καποιο e-shop που να πουλαει χορδες σε καλυτερες τιμες απο τα γνωστα zzsounds, musiciansfriend κτλπ??? δλδ σε φαση χονδρικη(παιρνω να χω!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσφατα μου ηρθε το thunderbird απο αμερικη  απο το www.guitarcenter.com να υπολογιζεις οτι εχουν και φορο 8% που δεν το γραφει στο site

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου