Προς το περιεχόμενο

..παραγωγες απο το home studio μου.. www.myspace.com/mariolaz


marilazi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδιά!

εχω ανεβασει δικα μου κομματια ..παραγωγες απο το home studio μου..ριξτε μια αφτιά. εδω www.myspace.com/mariolaz

 

 

οποια γνωμη ευπροσδεκτη!. σας ευχαριστω! ΜΑΡΙΟΣ - ΛΑΖΑΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ

www.mariolaz.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου για τη μουσική δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν μπόρεσα να ακούσω όλα τα κομμάτια. Η παραγωγή μου ακούστηκε πολύ καλή για home studio, νομίζω ότι έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά. Το μόνο που θα ήθελα, από προσωπική και μόνο άποψη και αφτί, είναι λίγο πιό "δεμένα" τύμπανα, έτσι ώστε να έχει πιό δυναμικό groove. Δεν μπορώ δυστυχώς να το περιγράψω πιό αναλυτικά. Καλή υπομονή! (γιατί το mastering και οι δημόσιες υπηρεσίες χρειάζονται τρομερή...)

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κομμάτια δεν μου φάνηκαν άσχημα, αλλά ούτε και κάτι φοβερό.

 

H ενορχήστρωση ήταν κάτι πολύ συνηθισμένο, αλλά προς θεού, δεν είχε σχέση με τα κλασσικό μίζερο ελληνικό ήχο του Atlantis FM!!

 

Αυτό που κυρίως ενοχλέι να αναδειχτούν (ή αναδεικτούν;) τα κομμάτια είναι η η μίξη.

 

Θα έλαγα να πριμάρεις λίγο τη φωνή σου ώστε να βγει πιο μπροστά και λίγο πειραματισμός στο eq σε όλο το track ώστε να φύγει αυτή η μουντάδα στο τελικό ηχητικό αποτέλεσμα.

 

 

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σαι καλα φιλε ..!το οποιο υφος η ενορχηστρωση ειναι συνειδητα ετσι σ αυτα τ κομματια(δεν ξερω αν ακουσες το whaat που ειναι κατι διαφορετικό).σιγουρα παίρνουν βελτιωσεις ..κ εγω την ψαχνω μονος μου στο  τομέα ηχογραφησεων.!(παιζει μια μουνταδα να βγήκε κ απο πριμαριστα monitors που ειχα.)ευχαριστω για τ σχολιο σου!

www.mariolaz.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σαι καλα φιλε μου σ ευχαριστω Πολύ.

 

σε οτι αφορά τον εξοπλισμο για ηχογραφηση .χμμ..1 midi keyboard m audio , 1 καρτα EMU 1820,1 κονσολα soundcraft compact  , 1 πυκνωτικο tlm 103 neumann,1 ζευγαρι behringer μονιτορς truth b 2030 a,

1 δυναμικο sennheiser των 100e.  & τις κιθαρες μου & τον engl sovereign & guitar rig 2(Λιγο).ολα  στο cubase(στο cubase εμπειρικα κ με το αφτι ). ..ωρες ασχολιας+ πολλα αλλα εσωτερικα φαινομενα,που δε ΄λεγονται On air!

 

(αν θες κατι πιο αναλυτικα μου λες !)

 

 

φιλικα ΜΑΡΙΟΣ

 

 

www.mariolaz.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την ανάλυση του εξοπλισμού σου. Κατάλαβα πως είμαι πολυ λίγος, πάλι καλά που βγάζω αυτά που βγάζω. ( www.myspace.com/elenisband ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου ρε αλητεία, συνονόματε! Γουστάρω FUNKithira!

Το συγκεκριμένο καλό θα ήταν να το δώσεις και σε κανέναν drummer να το γράψει, γιατί δεν λέει να παίζεις funky με ψεύτικα τύμπανα.... ::)

 

Θα δώσει άλλη πνοή στο κομμάτι...

 

Keep on! :D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου