Προς το περιεχόμενο

Stage Piano Πρόβλημα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά!

Προτείνω ανεπιφύλακτα Yamaha S90Es 88keys άριστη αίσθηση και βάρος γύρω στα 23κιλά.

 

Στα 24kg είναι και το Kurzweil, κοντά στα 29 μαζί με τη θήκη

 

εμπρός γκρεμός και πίσω ρέμα μου φαίνεται είναι η κατάσταση, μάλλον θα το κρατήσω και θα ψάξω για καμία ποιο βολική custom θήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στα 24kg είναι και το Kurzweil, κοντά στα 29 μαζί με τη θήκη

 

εμπρός γκρεμός και πίσω ρέμα μου φαίνεται είναι η κατάσταση, μάλλον θα το κρατήσω και θα ψάξω για καμία ποιο βολική custom θήκη.

 

Έχεις σκεφτεί να αρχίσεις γυμναστήριο? Σημασία δεν έχει πόσα κιλά είναι, αλλα πόσα σου φαίνονται. Άμα γίνεις σφίχτης θα τα κουβαλάς δυο-δυο και χωρίς να ιδρώνεις.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά χαρά!

Προτείνω ανεπιφύλακτα Yamaha S90Es 88keys άριστη αίσθηση και βάρος γύρω στα 23κιλά. Έχει σχεδόν όλους τους ήχους του motif αλλά δεν έχει sequencer. Το έχω 2χρόνια περίπου, πολύ καλή κατασκευή! Θήκη βρήκα από εκεί που το πήρα 140ευρώ.

Ελπίζω να βοήθησα.

 

+10.Κορυφαιο!Απιστευτη αισθηση και πολυ καλοι ηχοι!

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 24kg είναι και το Kurzweil, κοντά στα 29 μαζί με τη θήκη

 

εμπρός γκρεμός και πίσω ρέμα μου φαίνεται είναι η κατάσταση, μάλλον θα το κρατήσω και θα ψάξω για καμία ποιο βολική custom θήκη.

 

Έχεις σκεφτεί να αρχίσεις γυμναστήριο? Σημασία δεν έχει πόσα κιλά είναι, αλλα πόσα σου φαίνονται. Άμα γίνεις σφίχτης θα τα κουβαλάς δυο-δυο και χωρίς να ιδρώνεις.  ;D

 

Σκεψου οτι εγω κουβαλαω το Kurzweil K2600X με flight case(τουλαχιστον εχει ροδακια).Τρελος μαζοχας!Aλλα δεν ειμαι σφιχτης.

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω αγαπητε fleamail αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα με το pc1x

και το μονο stage που θα το αντικαθιστουσε(κατ'εμε παντα)ειναι το

rd 700sx και οχι το rd 300 sx για το λογο οτι εχει καλυτερα πιανα.

Το τοπ πιανο του rd300 ειναι ultimate piano το οποιο ειναι ιδιο με του fantom x.

Ενω το rd700sx εχει το ''Superior Grand'' οπου ειναι ισαξιο μ'αυτο του του pc1x.

Αλλα...κουρσουμι(24.5 κιλα) :D

Κρατα το γιατι πιστευω πως θα το μετανιωσεις εαν το δωσεις.

Αλλωστε σ'αυτα τα λεφτα δεν βρισκεις κατι καλυτερο. ::)

 

edit:Α! Και που'σαι,μακαρι αυτο να ειναι το προβλημα σου μονο με το pc1. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

edit:Α! Και που'σαι,μακαρι αυτο να ειναι το προβλημα σου μονο με το pc1. ;)

 

 

Tι εννοείς με αυτό?

 

Και κάτι άλλο, μιας και είσαι κάτοχος, με τη θήκη το μεταφέρεις? Εγώ πήρα την KTC150 της stagg και αν και βόλεψε με το πλήκτρο δεν χωράει στο αμάξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

edit:Α! Και που'σαι,μακαρι αυτο να ειναι το προβλημα σου μονο με το pc1. ;)

 

 

Tι εννοείς με αυτό?

Stage Piano Πρόβλημα! (τιτλος θεματος) ;)

Δυστηχως αλλα και ευτυχως εγω με soft case το μεταφερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δυο προτασεις θα σου κανω, γιατι το προβλημα βαρους στα stage το ελυσα μετα απο καποιο ψαξιμο αγοραζοντας το nord electro, που ομως δεν σου κανει φανταζομαι. Η μια λυση ειναι το nord stage οπου στα 88 ζυγιζει 18,5 κιλα, τα 76 16,5 κιλα kai to compact που εχει ημιβαρυκεντρισμενα, που αν ειναι σαν του electro εμενα μ'αρεσουν, στα 9,7 κιλα. Απο synth sounds δεν ξερω αν σας κανει βεβαια, αλλα τσεκαρε το.

 

Η αλλη λυση ειναι το PC161 που ειναι η 61 keys εκδοση του pc1x που εχεις, με κλασσικα synth πληκτρα, τα οποια με ψιλοχαλασαν οταν το τσεκαρα σε καποια φαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fleamail τα ιδια ακριβως κι εγω...Εχω βαρεθει να κουβαλαω το Kawai mp4[21 κιλα]...Κατα συμπτωση εχω παρει και την ιδια θηκη [την ktc150] γιατι δεν χωρουσε αλλου..Αλλα δεν στριμωχνεται πουθενα..

 

Εξαιτιας αυτων λεω να ριξω το επιπεδο μου πολυ χαμηλα [αλλα παρα πολυ χαμηλα :-[]

και το σκεφτομαι για κατι τετοιο

http://www.thomann.de/gr/yamaha_np30_b.htm

 

Και να χρησιμοποιω το KAWAI μονο στα πιο απαιτητικα λαιβ...Εχει κανας υποψιν αυτο το yamaha_np30? [πως ειναι τα πληκτρα του κτλ] Μπορει αυτο το πραγμα να την παλεψει σε livakia με μικρα σχηματα [πιανο-κιθαρα ας πουμε]? Αυτο που μ' ανησυχει οσο το εψαξα ιντερνετικα ,ειναι οτι μιλαν παρα πολλοι για καποιους θορυβους που κανει [ολοι μιλαν για "hisses and buzzes"]..

 

Γενικα παντως ειναι ολοφανερο οτι  "Βαρυκεντρισμενο" ====>"ουωχχ η μεση μου" ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου