Προς το περιεχόμενο

fender noiseless pick ups installation??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι μόνοι, ΜΟΝΟΙ, ΜΟΝΟΙ noiseless που πραγματικά κάτι θέλουν να πούν ηχητικά ήταν είναι και θα είναι οι Barden (άντε και πλησιάζει αλλά όχι γρήγορα ο Novak με τους δικούς του).

Ολοι, ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι απλά δεν έχουν το presence του καθαρού μονού και φυσικά κομπρεσάρουν αμέσως.

 

Εχω ένα συρτάρι μαγνήτες που τεκμηριώνει τα παραπάνω... ::)

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και παλι οι BARDEN  ενω ακουγονται ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ σιγουρα 100% σαν μονοι ΔΕΝ ακουγονται :) εχουν ομως σιγουρα "να πουν κατι" (αν και ειναι "δυσκολοι" στη ρυθμιση μαγνητες και αν δεν προσεξεις "ξυριζουν")

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ ! ενδιαφερουσα η προταση  , δεν ηξερα οτι οι Barden ειναι noiseless  ,  ευκαιρια να τους δοκιμασω .

Κανενα site  για αγορα ...........

 

Ευχαριστω

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη καποτε τους κοιταγα και εγω, εχω να σου πω οτι πρεπει να αξιζουν...δλδ αμα οργωσεις ολο το νετ θα βρεις τα καλυτερα σχολια....τα καλυτερα ομως.....

βεβαια βγαζει και οι gfs αντισοιχους!!! σε αστεια τιμη....τους πηρα, συμπαθητικοι ειναι αλλα ειμαι σιγουρος οτι barden δν ειναι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαια βγαζει και οι gfs αντισοιχους!!! σε αστεια τιμη....τους πηρα, συμπαθητικοι ειναι αλλα ειμαι σιγουρος οτι barden δν ειναι ;)

 

Ουδεμία σχέσις  ;)

Οι μόνοι που μοιάζουν με Bardens είναι οι ...Harrybardens του Hausell

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαια βγαζει και οι gfs αντισοιχους!!! σε αστεια τιμη....τους πηρα, συμπαθητικοι ειναι αλλα ειμαι σιγουρος οτι barden δν ειναι ;)

 

Ουδεμία σχέσις  ;)

Οι μόνοι που μοιάζουν με Bardens είναι οι ...Harrybardens του Hausell

ε ναι ...αφου το πα....συμπαθητικοι μεν , οχι barden δε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα που είμαι κουφος(μετά από 17 χρόνια κιθάρας) οι scn μου ακούγονται μονοί-μονοί!!!!

και γιατί να μην ακούγονται μονοί-μονοί εξάλλου? δεν είναι humbuckers σε καμία περίπτωση

δεν έχουν διπλό πηνίο, ούτε διπλά rodes ούτε διπλή έξοδο σε k

είναι 'διώροφοι' μονοί μαγνήτες που έχουν το πηνίο τους τυλιγμένο με δυο διαφορετικές φορές(δεξιόστροφα και αριστερόστροφα) έτσι ώστε να προκύπτει το humcanceling ενώ τα magnet rods είναι τα ίδια '6' στα οποία τυλίγεται ολο  το πηνίο με τις δυο αυτές αντιθετες φορές.

πολλοί κάνουν το λάθος να χαρακτηρίζουν τους noiseless ως διπλό-μονούς έχοντας δοκιμάσει τους noiseless  της deluxe strat η της jeff beck sign. που ως γνωστόν είναι hot-output και είναι λογικότατο να χάνουν λίγο σε λάμψη στα καθαρά αν συγκριθούν με συνηθισμένους μόνους των 6κ περίπου.

για δοκιμάστε τους vintage noiseless ;) ;)(χωρίς προκατάληψη..)

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

οι μονοι διπλοι noiseless μαγνητες που με εχουν  ικανοποιησει  ειναι οι www.billlawerence.com αλλα ακομα και αυτοι σιγουρα δεν συγκρινονται ηχητικα με εναν καλο πραγματικο single coil .

 

μα τους fender scn ο bill lawrence τους εχει σχεδιασει ;)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου