Προς το περιεχόμενο

Παγωμενα δακτυλα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω το προβλημα οτι πολλες μερες οι ακρες των δατκυλων ειναι παγωμενες.

οταν παιζω δεν ιδρωνω ποτε καθολου

πολλες φορες μπορει να παιζω μεχρι κ 1 ωρα κ ακομα τα δακτυλα να μην εχουν ζεσταθει καλα

εχετε να προτεινετε κατι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτο που γραφεις, χωρις να ειμαι γιατρος, μου λεει οτι υπαρχει προβλημα κυκλοφοριακου.

Καπου το εχω διαβασει αλλα δεν θυμαμαι.

Αν εχεις το προβλημα και καλοκαιρι τοτε....... :P

Ψαξτο λιγο.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι απαραίτητο. Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και το έχω ψάξει και δεν υπάρχει θέμα κυκλοφορικού, ούτε καρδιάς, ούτε τίποτα σχετικό. Απλώς κρυώνουν τα δάχτυλά μου  ;D Παίζε βασικά σε ζεστούς χώρους. Άναβε καλοριφέρ, κανένα αερόθερμο ή τίποτα τέτοιο....

 

(πάντως αν ρωτήσεις και κανένα γιατρό just in case δε θα κάνει κακό :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως να το έβλεπες με κάποιο ρευματολόγο το θέμα.επίσης δες εάν συνδέεται με τενοντίτιδες στους ώμους. κάποτε το είχα κι εγώ, αλλά όπως ήρθε έφυγε. επίσης προσπάθησε να ξεκινάς με άσκηση, χαλαρά και μην πλακώνεσαι στα παιξίματα απ' την αρχή. αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου σε καταλαβαινω απολυτα.

Παγωμενα δακτυλα το χειμωνα,ιδρωμενα το καλοκαιρι και ειμαι και μπασιστας!!!Να παιζεις 45 λεπτα live και τα δαχτυλα να ζεσταινονται στα 2 τελευταια κομματια...εχεις χασει ολο το live!

Ασε που το καλοκαιρι απο τον ιδρωτα γλυστρουν πανω στην ταστιερα και κανεις λαθη,βγαζεις τζούφια πατηματα εως το χερι να φευγει τελειως απο την ταστιερα!Δραμα...

 

Πιθανες λυσεις:το χειμωνα προθερμανση πανω στο οργανο,γαντια με επενδυση γουνας και αν...,οχι μαλλινα γιατι το κρυο περνα μεσα απο τις τρυπες.

Το καλοκαιρι πετσετα για σκουπισμα αλλα χαλαρα!Μην τα σκουπιζεις με δυναμη γιατι φευγει τελειως ο ιδρωτας και μετα τα δαχτυλα κολλανε πανω στις χορδες και χανεις σε ευελιξια.Φαντασου οτι παιζω με flat χορδες χωρις αυλακωσεις!!!

 

Πιστευω να βοηθησα αλλα δεν ειναι το ιδιο για ολους

Fender Jazz Bass+Spector=bass

Ampeg+Mesa/Boogie=amp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλου κακου, να εχεις παντα διπλα σου καμμια γυναικα, για τον χειμωνα, να σε ζεσταινει, αλλα και το καλοκαιρι προσλαμβανεις καποιον να σου κανει αερα με φτερα ;D

Τελος, απο οτι ειδα, το site παει καλα απο παθολογους και ορθοπεδικους ;D

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω ψαξει παντως με ρευματολογο και μου εχει πει οτι οφειλεται σε κακη κυκλοφορια του αιματος.Εμενα παγωνουν απο τον καρπο της παλαμης εως τα δακτυλα και στα ποδια απο τους αστραγαλους εως τα δακτυλα.Ο γιατρος μου ειπε οτι το μονο που μπορεις να κανεις ειναι τα μετρα προστασιας(που σου αναφερω παραπανω)και να κοψω το καπνισμα αλλα σιγα μην το εκοβα!!!

 

@vartanis.

Τα εχω δοκιμασει ολα:αεροθερμα,καλοριφερ,τζάκια,γαντια αλλα ολα αυτα δεν κανουν δουλεια παντα,για αυτο λεω οτι πιθανον να μην ισχυουν για ολους.Σχετικα με τις γυναικες αυτο που λες ειναι σωστοτατο αλλα μονο στο κρεββατι και μονο μετα το action!!!χεχεχεχεχεχεχεχε

Fender Jazz Bass+Spector=bass

Ampeg+Mesa/Boogie=amp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, btw, το να ζεσταίνεσαι μετά από μισή ώρα παιξίματος στο live όπως ειπώθηκε παραπάνω είναι ο προφανής λόγος που κάνεις ένα καλό ζέσταμα (όσο σου χρειάζεται) ΠΡΙΝ βγεις για live, αλλιώς δε φταίνε τα δάχτυλα, φταίει.... το κεφάλι  :P :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου