Προς το περιεχόμενο

Θάλασσα


sergei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν ήταν να τα κάναμε όλα λιανά δεν θα κάναμε μουσική... θα κάναμε μεσημεριανό στην τηλεόραση ;D

 

Που ξερεις, ισως εκει να αρεσετε περισσοτερο ;D

 

Να εξηγουμαστε για να μην παρεξηγουμαστε.

Μπαινω στην διαδικασια να γραψω δυο πραγματα,για καθε τραγουδι που εγω νομιζω οτι αξιζει τον κοπο να πω δυο κουβεντες και να πω τις οποιες ιδεες μου, καλες η κακες, που πιστευω οτι θα βοηθησουν τον ανθρωπο που εγραψε το κομματι να το κανει καλυτερο.

Παντα για τα δικα μου αυτια.

Αν ειναι να μπαινω σε αντιπαραθεση, γιατι ετσι, γιατι γιουβετσι κ.λ.π, μου δειχνει ,εσυ ειδικα, την εντυπωση οτι θελεις να ακους μονο μπραβο και τιποτα αλλο.

Αν θελεις να σου χαιδευουν τα αυτια πες το μου καθαρα, να ξερω και εγω τι να σου γραφω,αν θα σου γραφω,γιατι απεχθανομαι το ψεμμα.

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι σε καμια περιπτωση δεν θέλω να ακούω μόνο μπράβο... και σέβομαι απόλυτα το ότι δεν σου άρεσε το κομμάτι...

 

η φράση "για την ιστορία και μόνο" δείχνει ότι σε καμία περίπτωση δεν πάω να σε κατηγορήσω που λες αρνητικά για το κομμάτι... δεν σου έκανε αίσθηση πράγμα πολύ λογικό, και καλά έκανες που το εξέφρασες...

 

απλά επιδή είπες οτι η έξοδος δεν κολάει στο υπόλοιπο κομμάτι μπήκα στην διαδικασία να σου εξηγήσω την λογική μου, και το πως το είδα εγώ το θέμα. Άλλωστε για αυτό είμαστε εδώ για να μοιραζόμαστε τον τρόπο σκέψης μας με τους συμφορουμιτες και να μοιραζόμαστε τις μουσικές και ηχιτικές μας ιδέες...

 

και  από αυτό:

 

 

ε και ούτε οικονομία κάναμε... απλά τα εξτρα στοιχεία που βάλαμε δεν σου αρέσουν, πράγμα απόλυτα σεβαστό.

 

Συγνωμη αλλα δεν τα ακουσα πουθενα.Αν ειναι μεσα στην ιδια λογικη με την παραπανω διαπιστωση, λυπαμαι. 8)

Καλη συνεχεια και ΠΑΝΤΑ φιλικα.

 

έκρινα οτι θα ήταν καλό να σου εξηγήσω τι εννοούσα...

 

και πάλι φίλοι...ελπίζω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το μόνο που θα ήθελα να προσθέσω είναι οτί στη συγκεκριμένη περίπτωση το κομμάτι να μπορούσε να γίνει λίγο πιό 'γεμάτο', από συνθετικής άποψης με μία-δύο παραλλαγές του θέματος του κούπλε, ίσως παιγμένες με κάποιο άλλο όργανο ή ήχο. Αλλά και αυτό είναι πάντα επιλογή της/του δημιουργού, αν νιώθει οτί δεν έχει κάτι παραπάνω να πει, καλά κάνει και σταματάει. Η ιδέα του 'να χώσουμε και κανά γύρισμα εδώ και καμιά γέφυρα εκεί' μόνο και μόνο για να πεις οτί έχεις πολλές αλλαγές, δεν μου λέει κάτι.

 

Επίσης, να πω οτί ίσως μερικές φορες να είναι καλό να ξεχνάμε λίγο τι θεωρούμε οτί ταιριάζει στο ηχόχρωμα ενός κομματιού, κάτι που σκεφτόμαστε με βάση το τι έχουμε ακούσει, και να ακούσουμε το κάτι καινούργιο. Και εγώ δεν είμαι σίγουρος οτί έκατσε πολύ καλά το ακουστικό ethnic στοιχείο μαζί με τις ηλεκτρικες (και τα δυό πολύ καλά θέματα, αν κ τείνω προς τις ηλεκτρικές  ;)) αλλά είναι μιά καλή ιδέα που αξίζει να την υποστηρίξω.

 

Για τους στίχους δεν σχολιάζω, εδώ δεν τους προσέχω σε hip hop  :P

 

Συνολικά πάντως καλό τραγούδι... συνεχίστε έτσι και καλύτερα!

 

φιλικά,

 

Sonic 8)

ook out for the Noise Parade

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, δεν εγραψα πουθενα οτι δεν μου αρεσε το κομματι,αλλα προσεξε, ουτε οτι μου αρεσε.Το ειπα αδιαφορο, χοντρικα.

Αλλα καθησα να σου γραψω, γιατι νομιζω οτι με καποιες αλλαγες κ.λ.π θα γινοταν καλυτερο. Ετσι πιστευω εγω.

Βεβαια δεν ειμαι φιρμα και καταξιωμενος, με αποψη σπουδαια και ....βαρια, ΑΛΛΑ, απλα εχω την διαθεση να βοηθησω, οπως εγω σκεπτομαι και καποιες φορες να λεω  ΚΑΙ μ@λ@...,αλλα δεν το κανω με κακη διαθεση.

Αυτο πιστευω αυτο λεω.Αλλα παντα καλοπροαιρετα.Αυτο ειναι σιγουρο.

 

Και βεβαια ....παντα φιλικα.Καλη συνεχεια.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου