Προς το περιεχόμενο

Νεα κομματια part 2!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ζηλεψα τον φιλο μου τον Εξαρχο & ανανεωσα λιγο τη σελιδα μου,οσοι εχετε χρονο και (πολλη) υπομονη ακουστε τα.. ;D :)

 

www.myspace.com/nickfanis

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσουν τα κομμάτια, ειδικά σε αυτό το στυλ...

 

Μου θυμίζουν λίγο τα ορχηστρικά κομμάτια των Κρίνων (ας πούμε του τελευταίου, 100% ορχηστρικού δίσκου), μιας και έχουν

(α) αυτήν την "φιλμική" ατμόσφαιρα (μάλιστα, ορισμένα και μυστηριώδη - άλλα έχουν και ελαφρό ελληνικό άρωμα που ακούγεται ενδιαφέρον σαν παραλλαγή)

(β) την θαρραλέα χρήση της telly και της... Ακατανόμαστης!!! Keep it comin'!!!  :)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου θυμιζουν...Κρινα γιατι σε δυο απο αυτα ΠΑΙΖΟΥΝ τα ΚΡΙΝΑ :) :) :) :) (στο Boiling Point o Νικος στο slide & στο Down the road ο Κυριακος στις...μισες lead κιθαρες ;)) επισης στο Hip παιζει ο πολυ καλος μου φιλος (και κατα την ταπεινη μου γνωμη ο σημαντικοτερος Ελλην κιθαριστας ever & ο μοναδικος πραγματικα "λογιος" κιθαριστας που εχω γνωρισει στη ζωη μου..) Γιωργος Bandoek Αποστολακης ;) (δεν υπηρχε βεβαια περιπτωση να παιξει ενας κουλος σαν κι εμενα την απιστευτη κιθαρα που παιζει στο κομματι αυτο :))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Super είσαι super>>!! Για ιδέες αλλά ειδικά για παραγωγή δεν υπάρχουν λόγια...Όσο για τον Διάφανο χαρακτήρα δεν συζητώ καθώς είναι ένα από τα αγαπημένα μου γκρουπ ever..!! 8)

 

Αυτά είναι...Τα παιδιά δώσανε και αυτά την νότα τους! (σ.σ. οι Διάφανοι, Νίκος και Κυριάκος)

όσο για τον κύριο που λες - Γιώργο Badouk Αποστολάκης - δεν τον γνωρίζω... :(

Μήπως πρέπει να τον τσεκάρω; Λέω μήπως!! :)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεμινάριο απλότητας, ατμοσφαιρικότητας αλλά ΚΥΡΙΩΣ "πενιάς"... Επιτέλους ένας κιθαρίστας που πρέπει να ακούσουν οι νέοι για να καταλάβουν το νόημα της δυναμικής χρήσης της πένας στην κιθάρα και το πόσο καλά μπορεί να ακουστεί μια κιθάρα με απαλό, ήρεμο άγγιγμα...

 

BTW, στο "Hip", τα σλάιντ τα παίζει ο Μπαντούκ;

Μου θυμίζει ένα κομμάτι που είχε στους Noise Promotion Company (δισκάρα!) και έπαιζε "table guitar" (έτσι έγραφαν στα credits). Ουσιαστικά ήταν διάφορα πειράματα στην μπλε τέλε κάστομ που είχαν πάνω σε έναν πάγκο... Ρώτα τον, θα το θυμάται. Την έχει ακόμα άραγε;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μπαντουκ στο Hip παιζει ολες τις κιθαρες καθοτι ειχε παρει φορα και ποιος ειμαι εγω που θα τον σταματουσα... :) ,ακομα και στις δικες μου δουλειες παντα σκεπτομαι ως ...αθλιος ;D παραγωγος και αφηνω αυτους που "μπορουν καλυτερα" να κανουν καποιες δουλειες... ;),οποτε με ενα "ωραια τα slide αλλα επειδη...ποναει το χερι μου δεν παιζεις και τα ρυθμικα?" :) :) εγινε η δουλεια! :)

 

Σε ευχαριστω για τα πολυ καλα σου λογια & θα τα μεταφερω και στο Γιωργο ;)

 

Φανταζομαι οτι τα περι "πενιας" σε αυτον αναφερονται μια και εγω ειμαι αν μη τι αλλο "αστειος" κιθαριστας :)

 

 

Την έχει ακόμα άραγε;

 

την εχει και εχει και Bigsby απανω ;) βεβαια πλεον ειναι σχεδον αποκλειστικα jazzmasterakias...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου