Προς το περιεχόμενο

Παμε Τουμπάι (δεν φτάνουν για Χαβάη) Νέο κομμάτι


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γειά σας παίδες, συγνώμη για την καθυστέρηση!

Καταρχήν να ευχαριστήσω όσους άκουσαν το κομμάτι και τους άρεσε! Προφανώς εκπέμπουμε στο ίδιο μηκος κύμματος χιούμορ.

 

Το περίμενα ότι δεν θα άρεσε σε αρκετούς, διότι είναι έχει ένα ιδιαίτερο κακιασμένο και ειρωνικό χιούμορ (όσοι το δέχονται ως χιούμορ) αλλά να δώσω κάποιες εξηγήσεις. Με την "διασκευή" αυτή θέλαμε να ειρωνευτούμε και να γνωστοποιήσουμε το γεγονός ότι η Πρωτοψάλτη στο βωμό του χρήματος και του συμβολαίου της με τη Mellenium Bank δεν δίστασε να κλέψει αυτούσια την ελληνική εκτέλεση του Its a pity απο Dogmother. O κλέψας του κλέψαντος δηλαδή.

Μάλιστα αυτό εγινέ απο κάποιον "έντεχνο" οπότε η διασκευή έγινε για να γίνει γνωστό το θέμα με την κλεψιά και να μην κατηγορούμε μόνο τη Θώδη για της διασκευές που κάνει.

Γιατί τσιφτετέλι και όχι ρέγγε? Επειδή το τσιφτετέλι είναι το εμπορικότερο είδος στην Ελλάδα και μάλλον αυτή έπρεπε να είναι και η αρχική επιλογή της Πρωτοψάλτη.  ;)

 

Σόρι γκάις... αλλά εμένα μου κάνει κακόγουστο και κακοπαιγμένο τσιφτετέλι του arranger... ούτε καν ρέγγε.

 

Μα αυτό ακριβώς είναι. Και δεν είπε κανείς ότι είναι ρέγγε...

 

Το ξέρω ότι το κάνατε για πλάκα, αλλά γιατί να το ακούσει ο κόσμος στα Clips;

 

Για να γελάσει και να πεί "έ τους μλκς"

 

Θα μπορούσατε τουλάχιστον να δείξετε τις ανώτερες μουσικές σας δυνατότητες σε σχέση με την εκτέλεση της Πρωτοψάλτη που σατιρίζετε.

 

Δεν υπήρχε τέτοιος σκοπός.

 

δεν μου άρεσε.

 

Δεν πειράζει. Την επόμενη φορά.

 

Aφου υπάρχει και η αντίθετη άποψη τώρα πλέον μπορώ να βάλω και γώ ένα +1 στους 2 προλαλίσαντες?(yameth, paris_k)

 

Γιατί δεν μίλησες πρώτος? Δεν θα σε μάλωνα...  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γελάσει και να πεί "έ τους μλκς"

θα μπορούσες να το βάλεις στο περί ανέμων, αν ήταν μόνο για πλάκα.

 

Πάντως εμένα μου άρεσε και νομίζω ότι έπιασε το νόημα του τι θέλατε να βγάλετε προς τα έξω.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Με την "διασκευή" αυτή θέλαμε να ειρωνευτούμε και να γνωστοποιήσουμε το γεγονός ότι η Πρωτοψάλτη στο βωμό του χρήματος και του συμβολαίου της με τη Mellenium Bank δεν δίστασε να κλέψει αυτούσια την ελληνική εκτέλεση του Its a pity απο Dogmother. O κλέψας του κλέψαντος δηλαδή.

Μάλιστα αυτό εγινέ απο κάποιον "έντεχνο" οπότε η διασκευή έγινε για να γίνει γνωστό το θέμα με την κλεψιά και να μην κατηγορούμε μόνο τη Θώδη για της διασκευές που κάνει.

Προσωπικά δεν έχω κοιτάξει αν έχουν την άδεια από τον συνθέτη για τη διασκευή. Πρέπει να το μάθω. 'Ομως είμαι σίγουρος ότι θα το έχεις κοιτάξει εσύ πριν τους αποκαλέσεις κλέφτες, διαφορετικά ξέρεις ότι μπορεί να βρεθείς εκτεθειμένος απέναντι στο νόμο και μαζί με σένα και το Noiz.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο μου, Γιώργο μου...

 

Καταρχάς μπράβο σας γιατί το κομματάκι είναι καλό και γιατί αυτό που θέλατε το πετύχατε. όπως πάντα ρε παιδι μου...ποιος είσαι να ουμ; 8)

 

Παρακά..Μπράβο σας (πραγματικά μπράβο σας) διότι σατιρίσατε μία από τις τραγουδίστριες που πραγματικά μας τα έχει κάνει ταβούλι, ενώ ο περισσότερος κόσμος πιστεύει ότι είναι μία από τις ποιοτικότερες στον χώρο..Τι λέτε ρε παιδιά, μη πω καλύτερα τι είναι! (γνώμη μου όλα αυτά)... 8)

 

Πάντως και τελείως γελοίο κομμάτι αν ήταν, και να μην μπορούσες να το ακούσεις εγώ πάλι μπράβο θα έλεγα../.

Μπράβο, μπράβο, μπράβοοοο!!! Ε άμα πια να ούμε! Καταντήσαμε κλέφτες και μόνο κλέφτες>!!! (για τις Πρωτοψάλτες πάει αυτό και για όλους τους άλλους!)

 

Άντε υγεία...GG και πάλι μπράβο!

 

(....άντε σφάξτε με τώρα!...)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ αρχηγόπουλο νομίζω οτι υπερβάλεις λίγο και μπλέκεις νοιζ κτλ.Μάλλον δε θα φτάσει τόσο μακρυά η βαλίτσα γιατί απλά είναι κάτι μικρο και ανούσιο.Προσωπικά έχω την εντύπωση πως δεν έχει ούτε κάν την αίσθηση του χιούμορ και είναι και κακοπαιγμένο απ' όλες τις μεριές.Το μόνο σωστά παιγμένο είναι η τσιφτετέλα απ' την αρμονιάρα.Αποδέχομαι οτι προσπάθησαν τα παιδιά να μας κάνουν να γελάσει το χειλάκι μας όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σκοπός ήταν σωστότατος απλά το αποτέλεσμα.....χμ δεν ήταν το αναμενόμενο.

Στείρα η έμπνευση στο στίχο η μουσική παλέβει.Σε σχέση με το emo καμμία σχέση ή ας πούμε το πάτησα χιλιάδες κουτσουλιές είχε το κάτι ρε παιδί μου το άκουγες 500 φορές και σου βγαζε γέλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου