Προς το περιεχόμενο

Παμε Τουμπάι (δεν φτάνουν για Χαβάη) Νέο κομμάτι


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα λαμπρο ότι έλεγες για τον φοίβο τα ίδια γίνονται και με τους άλλους 2. Εκτός και αν νομίζεις ότι είναι κλέφτες και πουλημένοι επειδή έχουν ως χορηγούς κάποιες εταιρίες, ενώ ο φοίβος όχι. Στο ξαναλέω: τουλάχιστον η Πρωτοψάλτη έγραψε ποιανού είναι η μουσική

 

Και το έκανες για 2η φορά, δίνοντας ως επιχειρήματα τα όσα οι υπόλοιποι λέγανε για τον φοίβο. Τουλάχιστον να είσαι λίγο πιο συνεπής στα όσα λες

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ό,τι και να λες όμως δεν πτοούμαι και δεν με στεναχωρείς καθοοοόλου. Αν νομίζεις ότι μου κάνεις τη μούρη κρέας λέγοντας μου πικροχολιές και ειρωνίες για κάθε τί που λέω, κάνεις πολύ μεγάλο λάθος.

 

Αν όντως θεωρείς κακούλι και κατινέ το ποστ μου και θες όντως να τελειώσει, ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΣ.

Σε ευχαριστώ.

 

(α) Ακόμη κι εσύ υπάρχει μια πιθανότητα 1% να υποψιάζεσαι ότι το λάθος είναι όλο δικό σου όταν μπαίνεις κάθε λίγο και κάνεις το φόρουμ π&%$@να. Κι αν οι περισσότεροι συγκρατιούνται και δεν στο (ΞΑΝΑ)λένε, 1 στις 10 δεν θα μπορέσουν να συγκρατηθούν άλλο.

 

(β) Όταν τα κάνεις μπάχαλο και μετά ζητάς να μην σου απαντήσουν, έχεις πετάξει το δημόσιο χαρακτήρα ενός ιντερνετικού φόρουμ στην τουαλέτα και έχεις τραβήξει το καζανάκι, ενώ εν τω μεταξύ έχεις μαγαρίσει την φιλοξενία που ΑΠΛΟΧΕΡΑ, δωρεάν και ανιδιοτελώς σου παρέχεται.

 

Αποχωρώ από το θρεντ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα λαμπρο ότι έλεγες για τον φοίβο τα ίδια γίνονται και με τους άλλους 2. Εκτός και αν νομίζεις ότι είναι κλέφτες και πουλημένοι επειδή έχουν ως χορηγούς κάποιες εταιρίες, ενώ ο φοίβος όχι. Στο ξαναλέω: τουλάχιστον η Πρωτοψάλτη έγραψε ποιανού είναι η μουσική

 

Και το έκανες για 2η φορά, δίνοντας ως επιχειρήματα τα όσα οι υπόλοιποι λέγανε για τον φοίβο. Τουλάχιστον να είσαι λίγο πιο συνεπής στα όσα λες

 

Μα δεν είπα ότι ο Φοίβος έκλεψε. Υποστήριξα και υποστηρίζω ότι το τραγούδι του Φοίβου δεν είναι κλεμμένο.

 

Και στο κάτω κάτω ο Φοίβος δεν φαίνεται. Δεν είναι τραγουδιάρης. Παραγωγές κάνει. Δεν έχει τίποτα να χάσει... Και γι αυτό δεν τον σπονσοράρει και κανείς.

 

Ματωμένη κυριακή, πάμε πάλι:

 

α) Αν όντως έχουν και οι 10 απο τους 10 που λές πρόβλημα μαζί μου, πετάξτε με έξω. (9/10 ντροπαλοί δλδ? Περίεργο σκορ....)

β) Σου ζήτησα να μην απαντήσεις όχι επειδή έχω πρόβλημα να απαντας. Επειδή εσύ θέλησες να τελειώσει το πόστ σου πρότεινα να μην απαντάς για να φύγει σιγά σιγά απο την αρχική σελίδα...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είπα ότι ο Φοίβος έκλεψε. Υποστήριξα και υποστηρίζω ότι το τραγούδι του Φοίβου δεν είναι κλεμμένο.

Χαχαχαχαχα, πολύ καλό! Να 'σαι καλά μεσημεριάτικα... ;D ;D ;D

 

Και στο κάτω κάτω ο Φοίβος δεν φαίνεται. Δεν είναι τραγουδιάρης. Παραγωγές κάνει. Δεν έχει τίποτα να χάσει...

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φτάνει, θα κάνω νέο συκώτι από τα γέλια! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Σοβαρά τώρα, ο Φοίβος βγαίνει πρώτη μούρη στα CD των καλλιτεχνών που πατρονάρει και βάζει και το όνομά του στον τίτλο. Αυτό σημαίνει "δεν φαίνεται" κατ' εσέ;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχιζω και φοβάμαι..δλδ αν πεφτουν τόσες κατηγορίες  για τον κλέψα του κλέψαντος,εγω που το έφτιαξα σε karaoke για να κυκλοφορήσει και άρα ειμαι ο αντιγραφέας του κλέψαντος που έκλεψε τι θα μου κάνετε?-παρεπιπτόντως επειδή ξέρω τη φάση όλα γίνανε νόμιμα με την πρωτοψάλτη.ΟΛΟΙ πηρανε τα φραγγάκια τους....μην ανησυχείτε.πολύ τα έχετε παρεξηγήσει τα πράγματα για κάποιους και για κάποιους άλλους όχι.Γενικά ο κόσμος εκτός της δισκογραφίας βλέπει αρκετά διαφορετικά τα πράγματα και δημιουργούνται ιστορίες απο εκει που δέν υπάρχουν καν. ;D ;D

www.beatonboard.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον το αντίθετο έγινε. Η Heaven\Πρωτοψάλτη\Millenium (δεν ξέρω ποιος ευθύνεται) βρήκε την Dogmother, της πλήρωσαν τα δικαιώματα για την διασκευή και τέλειωσε εκεί.

 

Τσ τσ τσ, έκαναν τέτοιο πράμα ε; Αίσχος.

 

 

Καλά ρε άνθρωπε, τέλος πάντων.... ΣΠΙΤΙ λέει, δε λέει ΚΑΜΠΟΥΡΟΓΑΜΟΣΑΥΡΟΣ!!! Σιγά τη σπάνια λέξη! Έλεος δηλαδή πλέον! Η διασκευή της Πρωτοψάλτη μπορεί να είναι γελοιοδέστατη και εντελώς αποτυχημένη κατά τη γνώμη μου (δεν παίζει άνθρωπος να έχει τραγουδήσει reggae/rnb πιο βαριεστημένα στην ιστορία της μουσικής) σε σημείο που να μην αντέχεται, αλλά η σύνδεση που κάνεις με τη millenium είναι κατ'εμέ εντελώς παρανοϊκή. Δηλαδή να μου πεις ότι έκανε promo σε ταξιδιωτικό γραφείο πιο λογικό θα ήτανε. Ε Λ Ε Ο Σ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ξαναρωτάω. Πώς μπορείς να ξέρεις τέτοιες λεπτομέριες για τις συνεργασίες που κάνει η Πρωτοψάλτη με την Millenium?

Εγώ ξέρω ό,τι ξέρει όλος ο κόσμος: Το τραγούδι είναι στον ίδιο δίσκο με το κομμάτι που ακούγεται στο σποτ της διαφήμισης, το οποίο κυκλοφόρησε μετά που βγήκε η διαφήμιση.

 

Εκτίθεσαι και εκθέτεις και άλλους παρά την θέλησή τους.

                  φιλικά, ziggy440

 

Το ξέρω γιατί αφιέρωσα 6 μήνες από την ζωή μου στην παραγωγή ενός μέρους αυτού του δίσκου, έχω ενορχηστρώσει κάποια κομμάτια(όχι τη Χαβάη) και έχω γράψει το τραγούδι, στο οποίο κανονικά έπρεπε να επιτίθεσαι (με τόση μανία), το "Μια μέρα χαρά"

οι συμβουλές μου περί της μη αλόγιστης και τελείως παρορμητικής έκθεσής σου,

αναφέρονται μόνο και μόνο επειδή ξέρω ότι υπάρχουν πολλά άτομα που ασχολούνται επαγγελματικά με την δισκογραφία και διαβάζουν τα threads αυτού του forum.

             

www.onlinerecording.org

forever changes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όντως έχουν και οι 10 απο τους 10 που λές πρόβλημα μαζί μου, πετάξτε με έξω. (9/10 ντροπαλοί δλδ? Περίεργο σκορ....)

Κάνε ό,τι θέλεις. Λέγε ό,τι θέλεις. Στο κάτω κάτω ξέρουμε ποιών τα posts λαμβάνουμε σοβαρά και ποιών όχι. Δεν αλλάζει κάτι.

 

 

 

Πάντως το να αποκαλείς κλέφτη όποιον έκανε αυτήν την (ΑΘΛΙΑ κατά τη γνώμη μου, επαναλαμβάνω, για να μη νομίζεις ότι το υποστηρίζω επειδή μου αρέσει) διασκευή είναι αισχρό ψέμα. Σοβαρέψου και μάθε να χρησιμοποιείς τις λέξεις με τη σημασία που έχουν. Έχουν δώσει credit στους συνθέτες και το αποκαλείς ΚΛΕΨΙΑ;;;; Αν δηλαδή πας στο μέγαρο και ακούσεις κανέναν πιανίστα να επανεκτελεί έργα άλλων τι θα κάνεις; Θα του πετάξεις ζαρζαβατικά; Δεν κλέβει, ΕΠΑΝΕΚΤΕΛΕΙ. Γεμίσαμε εξυπνάκηδες ημιΛαζόπουλους wannabe πλέον.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το ξαναλέω. Τουλάχιστον η Πρωτοψάλτη λέει ποιος το έγραψε, ο Φοίβος όχι. Άηντε δεν θα μας παλαβώσεις μεσημεριάτικα λαμπρούκο!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου