Προς το περιεχόμενο

Παμε Τουμπάι (δεν φτάνουν για Χαβάη) Νέο κομμάτι


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δηλαδη εσεις που υποστιριζετε οτι δε το εκλεψε το κομματι, φυσικα θα πιστευετε οτι με τις πωλισεις των cds η δισκογραφικη θα καλυψει τα εξοδα του δισκου, θα πληρωσει τη 1οψαλτη, μουσικους, παραγωγουσ, studio, κτλ, θα πληρωσει ΚΑΙ τα copyrights στην αλλη δισκογραφικη, MCPS, κτλ... και θα εχει και κερδος...

 

Και επισεις θα πιστευετε οτι οι αλλοι που κλεβουν και δε λενε τπτ το κανουν μονο για να παρουν τα credits και οχι για να μη πληρωσουν δικαιωματα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι άλλοι που λες ότι εκθέτω, έχουν εκτεθεί απο μόνοι τους, αφού μετά απο τόσο χρόνια επιτυχυμένης καρίερας κάνουνε διαφημίσεις για δανεια (έχει σημασία αυτό - δεν είναι διαφήμιση κατά του καρκίνου πχ Σακης) λες και έχουνε τέτοια ανάγκη για χρήματα.

Δεν ξέρω γιατί συνεχίζω να διαβάζω ό,τι σου κατεβαίνει να γράφεις, αφού είναι βέβαιο ότι θα τσαντιστώ. Ρε μεγάλε ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ η Πρωτοψάλτη για το πόσα λεφτά θέλει να βγάλει και πώς; Τραβάς κανα ζόρι;;;;; Χέσε μας στην τελική με τις εξυπνάδες σου!!! Δηλαδή ειλικρινά, συγνώμη, αλλά ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ!!!!!! Ποιός είσαι γαμώ το κέρατό μου που θα βγεις να μας πεις ποιος δικαιούται να κάνει διαφημίσεις και ποιος όχι; Ποιός είσαι που θα κρίνεις πόσα λεφτά πρέπει να θεωρεί αρκετά ο καθένας μάς;;;;;; Έλεος πλέον έτσι;;;;;; Ούτε η Πρωτοψάλτη έκλεψε/παρανόμησε ούτε κανένας! Ο μόνος που παρανομεί εδώ πέρα είσαι ΕΣΥ που αποκαλείς ανθρώπους κλέφτες χωρίς, όχι αποδείξεις, αλλά ούτε καν ενδείξεις!!!!

 

Ίσως να το βλέπω εγώ έτσι λόγω της καχυποψίας μου και του ότι είμαι εγώ ξεπουλημένος. Και αυτοί που το έκαναν όμως, ξεπουλημένοι είναι. Άρα? μάλλον σκεφτόμαστε το ίδιο...  ;)

 

Και ναι κυρίες και κύριοι. Ιδού ο θρίαμβος της λογικής. ::) ::) ::)

 

 

 

 

 

 

Ps. εγώ προσωπικά δεν ξανα-απαντάω σε μπούρδες του lambrosgg. Τέλος. Θέλω την ψυχική μου υγεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επισεις θα πιστευετε οτι οι αλλοι που κλεβουν και δε λενε τπτ το κανουν μονο για να παρουν τα credits και οχι για να μη πληρωσουν δικαιωματα ε?

Ποιός είπε κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

menelae>>

 

δηλαδη εσεις που υποστιριζετε οτι δε το εκλεψε το κομματι, φυσικα θα πιστευετε οτι με τις πωλισεις των cds η δισκογραφικη θα καλυψει τα εξοδα του δισκου, θα πληρωσει τη 1οψαλτη, μουσικους, παραγωγουσ, studio, κτλ, θα πληρωσει ΚΑΙ τα copyrights στην αλλη δισκογραφικη, MCPS, κτλ... και θα εχει και κερδος.??

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

menelae>>

 

δηλαδη εσεις που υποστιριζετε οτι δε το εκλεψε το κομματι, φυσικα θα πιστευετε οτι με τις πωλισεις των cds η δισκογραφικη θα καλυψει τα εξοδα του δισκου, θα πληρωσει τη 1οψαλτη, μουσικους, παραγωγουσ, studio, κτλ, θα πληρωσει ΚΑΙ τα copyrights στην αλλη δισκογραφικη, MCPS, κτλ... και θα εχει και κερδος.??

 

 

Μα ναι, εννοείται ότι κόσμος κλέβει αβέρτα, δεν καταλαβαίνω τη σχέση έχει αυτό. Δεν ξέρω τα οικονομικά των δισκογραφικών και πώς κανονίζονται, αλλά δε μπορούμε να αποκαλούμε κλέφτη κάποιον χωρίς να έχουμε αποδείξεις, πόσω μάλλον όταν τα credits του κομματιού είναι τα σωστά. Υπάρχει περίπτωση να είναι σωστά τα credits και να αρνούνται να πληρώσουν;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν πρόσεξες το θέμα (με το αρχικό του ποστ) είναι το αν έκλεψε που εν προκειμένω μιας και αναφέρει τους δημιουργούς δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Αφού κάηκε αυτό με την τελευταία παρέμβαση του yameth, το γυρίσαμε στο κατά πόσο είναι ξεπουλημένοι όλοι αυτοί, με το να κάνουν διαφημιστικές συμφωνίες και τελικώς άκρη δεν βγαίνει.

Ε πετάχτηκα κι εγώ, γιατί δεν κατάλαβα την ευαισθησία του lambogg με ένα θέμα, ενώ σε ένα άλλο ακόμη πιο απεχθές, εξέφρασε τα ακριβώς αντίθετα συναισθήματα.

 

Που οφείλεται; Απλά στο ότι ο lambross είναι πνεύμα αντιλογίας και όλο και κάτι θα βρει πει, έτσι για να πάει κόντρα σε όλους τους άλλους. Και αυτό φαίνεται ήδη από τις πρώτες του παρεμβάσεις, με τα άστοχά του περί μονών vs διπλών, κατά πόσο πρέπει κάποιος να αντλεί γνώσεις, με κάποιες σχολές και διάφορα άλλα που απλά έφερνε αντιρρήσεις για τις αντιρρήσεις. Αυτό στη γλώσσα του νετ έχει όνομα και ονομάζεται trolling και το μόνο που καταφέρνει είναι να δημιουργεί αναστάτωση. Γιαυτό και επιμένω για ανακολουθίες στα όσα κατά καιρούς έχει γράψει!

 

Στην αρχή το πέτυχε, βέβαια στην πορεία τον έγραψαν στεγνά πολλοί που ασχολήθηκαν μαζί του στα σοβαρά, εκτός του B.S. που κάποιος που δεν ασχολείται μπορεί να πει ότι βγάζει και μια εμπάθεια προς το πρόσωπο του Lambrou.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Στο σημείο αυτό να ευχαριστήσουμε τον Lambrosgg που για μια ακόμη φορά, έριξε γροθιά στο σάπιο κατεστημένο των δισκογραφικών και στη νόμιμη τοκογλυφία των χρηματοπιστωτικών οργανισμών.

 

Και τώρα please..... (drum roll..............)

 

Λάμπρο σύνελθε.  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ναι, εννοείται ότι κόσμος κλέβει αβέρτα, δεν καταλαβαίνω τη σχέση έχει αυτό. Δεν ξέρω τα οικονομικά των δισκογραφικών και πώς κανονίζονται, αλλά δε μπορούμε να αποκαλούμε κλέφτη κάποιον χωρίς να έχουμε αποδείξεις, πόσω μάλλον όταν τα credits του κομματιού είναι τα σωστά. Υπάρχει περίπτωση να είναι σωστά τα credits και να αρνούνται να πληρώσουν;;

 

 

καταρχην για μενα κλεφτης δεν ειναι μονο αυτος που δε πληρωνει αλλα και αυτος που πληρωςνει και βγαζει κερδος απ  το πουθενα.. Γιατι η 1οψαλτη και η καθε 1οψαλτη να παρει εστω και 1 δραχμη απ αυτο το κομματι? Απο που και ως που? επειδη εκανε 3-4 'takes' τη φωνη της?

Οποτε either way για 'μενα ειναι κλεψιμο, καρακλεψιμο μαλιστα...

 

 

Υπάρχει περίπτωση να είναι σωστά τα credits και να αρνούνται να πληρώσουν;

 

πιστεψε με, δε θα πληρωσουν δραχμη. αντε στη καλυτερη να 'δωσαν κανα φραγκο

για τουσ στοιχουσ στην αλλη τη κοπελιτσα που το τραγουδισε, στη κλεπταποδοχο δηλαδη..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, αλλά αυτά είναι η προσωπική σου θέση. Νομικά κανένας δεν κλέβει. Οπότε ας προσέχουμε τι λέμε. Και παρεμπιπτόντως, ο Καζατζίδης δηλαδή ή ο Μπιθικώτσης που τραγουδούσαν κομμάτια που είχαν γράψει άλλοι δεν έπρεπε να πληρώνονται; Ναι, για αυτά τα 4 takes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι τελικα να φρικαρει καποιος.

Σε μια συζητηση-αντιπαραθεση που ειχα πριν λιγο καιρο με καποιον mod (με πολυ καλη αισθηση του χιουμορ) μου ειπε με αφορμη καποια κριτικη σε ενα τραγουδι μου, οτι οταν θελεις σοβαρη κριτικη θα

την εχεις και οταν μου βαλεις το αμπεμπαπλομ σε διασκευη, θα σε παρουμε αναλαφρα, θα σε πειραξουμε, θα σε γιουχαρουμε με διαθεση χαβαλε  κ.λ.π.Χοντρικα ολα αυτα.

Και ερχεται τωρα ο Λαμπρος με ενα χαβαλε κομματι και τον ξεσχισατε.Ειπε και μια κουβεντα με κοινονικοπολιτικα προεκτασιμες διαθεσεις και εγινε το ελα να δεις.

Κοπηκαν τα αστεια, γιναν κριτικες με πολυ σοβαρο υφος πανω σε γελια βαση και το θεμα πηρε διαστασεις.....εξωγηινες.

Ποιος εκλεψε ποιον, αν ειναι διαφημηση στη μεση, αποχωρω, χωριζω,

εσυ τον ειπες κλεφτη, οχι εγω, πολλες προσωπικες αντιπαραθεσεις,αλλα δεν ειδα πουθενα...χαστουκια και μπατσες.

Ουτε βεβαια ειδα να εξαφανιζονται post αλλα Κοπενφιλντ.

Δηλαδη μονο εγω μπαινω στην  ....επιθεση και εχω προσωπικες αντιπαραθεσεις;

Τωρα τι γινεται;Φιλικες ειναι οι κουβεντες;

Εχουν βγαλει τα ξυραφακια και σφαζουν μαζι με οινο....πνευμα.

Η μονο εγω το βλεπω;

Δωθηκε τοσο μεγαλη εκταση σε ενα τοσο μικρο θεμα, που ειναι να απορει κανεις, γιατι εγινε.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου