Προς το περιεχόμενο

Fender Jim Root Telecaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους!!

 

Είμαι 15 ετών, παίζω 3 χρόνια κιθάρα και έχω μία Yamaha ERG-121 των 250 ευρώ. Αν και μου αρέσει η κιθάρα μου, είναι καιρός να αγοράσω μία καινούρια... Αν και σκέφτομαι για πολλές, η αλήθεια είναι πως τώρα τελευταία μου φαίνεται καλή η νέα Fender Tele, η "Jim Root Telecaster" (ο Jim Root είναι κιθαρίστας των Slipknot και Stone Sour), η οποία μπορώ να πω πως δεν έχει και πολλή σχέση με τις παραδοσιακές Telecaster, καθώς έχει 2 EMG μαγνήτες και ταστιέρα ebony. Θα ήθελα αν κανείς γνωρίζει κάτι για αυτό το μοντέλο ή το έχει δοκιμάσει, να μου πει τη γνώμη του.

 

Ευχαριστώ

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το γνωρίζω αλλά οι maple ταστιέρες δεν με πολυβολεύουν, χωρίς να ξέρω για την συγκεκριμένη κιθάρα... Δεν ξέρω και κανένα μέρος στην Ελλάδα που μπορώ να την δω, δεδομένου ότι είναι κατακαίνουριο μοντέλο...

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

119101_large.jpg

 

Κούκλα είναι η ρουφιάνα.....

 

Όμως κι αυτή.....

 

gl1dl0.th.jpggl2fh5.th.jpggl3gh3.th.jpg

 

Με p90....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως οι Tele είναι πολύ στυλάτες αλλά και κλασσικές κιθάρες. Αυτό που δεν προανέφερα είναι ότι δεν την έχω βρει σε κανένα ελληνικό cyberstore, και μάλλον θα την παραγγείλω από το thomann

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε πολύ καλή η jim root, αλλά ψάξε μήπως την στέλνουν σεταρισμένη σε B ή C(δεν θυμάμαι σε τι τόνο παίζουν οι slipknot), γιατί μετά πρέπει να την τρέχεις εκ νέου για σετάρισμα αν θες να παίξεις σε στάνταρ E.. ;)

 

επίσης, αν έχεις την δυνατότητα να αγοράσεις από ebay..(αν έχεις paypal δλδ), παίζουν πολύ πιο φτηνά!!..στο 1.60$ έχει πάει το ευρώ!! ;D ;D

 

κάτι που θέλω να ρωτήσω εγώ...δείτε αυτήν την εικόνα από το site της fender και αν μπορείτε πείτε μου ποιο μοντέλο είναι η κόκκινη telecaster που δείχνει στα αριστερά??έχω φάει όλο το site και ή είναι custom ή είμαι τυφλός.. ::)

asdof4.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμως κι αυτή.....

 

 

 

Με p90....

 

Δεν ειναι Ρ90  , magnetic filed design ειναι... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PICKUPS  2 large rectangluar G&L Magnetic Field Design high output single coil pickups

BODY WOOD  Alder SEMI HOLLOW

NECK WOOD  Hard Rock Maple with Rosewood fingerboard

NECK RADIUS  7 1/2" (190.5mm)

NECK WIDTH AT NUT  1 5/8" (41.3mm)

TUNING KEYS  12:1 ratio, sealed lubrication, adjustable knob tension

BRIDGE  G&L Saddle Lock with chrome-plated brass saddles

CONTROLS  3 position pickup selector, volume, tone

FINISH  nitro

OTHER  Chrome hardware; 3-ply white pickguard; G&L molded hardcase 

 

Δίκιο έχεις SF.... λες να έκανα χαζομάρα..... που την αγόρασα κι αυτήν?

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΤΥΠΑ ΤΗΝ! μετα να τις βαλουμε διπλα διπλα να δουμε τελικα αν τα αξιζει τα λεφτα της (δεν το λεω ειρωνικα..απλα εχω απορια ) μιας και εγω πηρα αυτη που εχω στο avatar Και την εχω για  μεταμοσχευση 2 EMG 85, ABM γεφυρα και strings through body!

 

μηπως εισαι και απο Θεσσαλονίκη?

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου