Προς το περιεχόμενο

Fender Jim Root Telecaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ παιδιά για τις πληροφορίες... πάντως Fender είναι δεν πιστεύω πως θα είναι μάπα, και επειδή είμαι κ νέος δεν νομίζω να βαρεθώ και τους EMG αφού και ένας φίλος που έχει λέει πως τα σπάνε!!!! Αν κανείς την έχει δοκιμάσει βέβαια, θέλω και αυτουνού τη γνώμη!!!!

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PICKUPS  2 large rectangluar G&L Magnetic Field Design high output single coil pickups

BODY WOOD  Alder SEMI HOLLOW

NECK WOOD  Hard Rock Maple with Rosewood fingerboard

NECK RADIUS  7 1/2" (190.5mm)

NECK WIDTH AT NUT  1 5/8" (41.3mm)

TUNING KEYS  12:1 ratio, sealed lubrication, adjustable knob tension

BRIDGE  G&L Saddle Lock with chrome-plated brass saddles

CONTROLS  3 position pickup selector, volume, tone

FINISH  nitro

OTHER  Chrome hardware; 3-ply white pickguard; G&L molded hardcase 

 

Δίκιο έχεις SF.... λες να έκανα χαζομάρα..... που την αγόρασα κι αυτήν?

 

 

oχι βεβαια εχω και εγω μια G&L με αυτους τους μαγνητες και ειναι φανταστικη κιθαρα. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

ειχα κι εγω μια Jim Root Telecaster....αυτην με το maple μανικι την μαυρη,την πουλησα εδω,μεσω του noiz.gr,παρ'ολα αυτα πηγαινα για να παρω την ασπρη με εβενο,αλλα δεν την βρηκα

 

........να σου πω την αληθεια φιλε δεν μου αρεσε καθολου,η ποιοτητα της ειναι μια Squier,τιποτα παραπανω,καμια σχεση με fender

 

επειτα ηταν η δευτερη κιθαρα που ειχα με maple κ την πουλησα κ καταλαβα οτι ο ηχος μου δεν ειναι το maple (το δις εξαμαρτην ουκ ανδρος σοφου)

 

.........βεβαια δεν ξερω πως θ'ακουγεται η ασπρη,πιστευω καλυτερα,αλλα η συμβουλη μου ειναι

- μην την παρεις -

επενδυσε τα χρηματα σου σε μια schecter κ  δεν θα βγεις χαμενος

 

Υ.Γ

για το μελος JaYmZ_HetFielD

οι slipknot παιζουν σε C# drop B την πανω χορδη,δηλαδη σε Β οπως ειπες

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε george harvey, ο φίλος μας που άνοιξε το θέμα...τότε ...ήταν 15 χρόνων...σήμερα λογικά δίνει Πανελλήνιες....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε george harvey, ο φίλος μας που άνοιξε το θέμα...τότε ...ήταν 15 χρόνων...σήμερα λογικά δίνει Πανελλήνιες....

 

χαχαχαχαχαχα... Έλιωσα στο γέλιο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο ο Κουλτούρας έχει καταφέρει να δίνει ΚΑΙ Πανελλήνιες ΚΑΙ συναυλίες συγχρόνως...και αυτός παίζει με LP 8) 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο ο Κουλτούρας έχει καταφέρει να δίνει ΚΑΙ Πανελλήνιες ΚΑΙ συναυλίες συγχρόνως...και αυτός παίζει με LP 8) 8)

σλοου δι εγκς....και μεις το 95 πανελληνιες διναμε και ειχαμε και λαιβ...α...ξεχασα...τοτε δεν υπηρχε ιντερνετι....ε καλα πλεον ο Κουλτουρας μονο..μαλλον μονο αυτος δινει Πανελληνιες..ολοι οι αλλοι παιζουνε λαιβ.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου