Προς το περιεχόμενο

Νέο ορχηστρικό κομμάτι. Δώστε μου τα αυτάκια σας, σας παρακαλω!


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μοοοόλις τελείωσα το καινούριο μου κομμάτι. Είναι ορχηστρικό (έγχορδα - χάλκινα) με μια μεταλ παρένθεσούλα προς το τέλος!  :D

Ελπίζω να σας αρέσει και προσέξτε τί θα πείτε γιατί ΕΛΙΩΣΑ στο midi editing 3 μέρες!  ;D ;D

 

Περιμένω τα σχόλια σας:

http://www.box.net/shared/ziel86nsww

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ στον επομενο τόνο θα χουν όλα τελειώσει είναι στο πρώτο σχήμα μέταλ.:P Μάλλον είναι το κλειδί επιτυχίας που έχεις με τις ελληνικές κλασσικές ακορντικές αλλαγές.....

 

Πολύ απότομα μπαίνεις στο μέταλ.Επίσης αν δεν είχες το μέταλ και έπαιζες κάτι στο ίδιο στυλ αλλά με άλλο χαρακτήρα το πήγαινα και για lord of the strings.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς άλλος ρε παιδιά?  :'( :'( :'( :'( :'(

Τον trigga τον έβρισκα κ στο msn να μου τα πει...

 

Με το τσιφτέτελο μου γεμίσατε 7 σελίδες ποστς να ούμε... Μετά αναρωτιέστε γιατί παει στο τσιφτέτελο τούτη η χώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο μου Γιώργο μου, 8)

 

Άλλη μία πολύ καλή δουλειά σου! Εύγε αρχηγέ!  8)

Πιστεύω ότι δικαιώθηκες για τον κόπο σου! Εύγε και πάλι...

 

Στην απότομη είσοδο στο μέταλ συμφωνώ με τον trigga αλλά νομίζω πως αυτό ήθελες να κάνεις..Θέλω να πω ότι δεν πρέπει να μας ξενίζει...έτσι δεν είναι; (θυμάμαι κάτι παρόμοιο και με το μπάσιμο του σόλο στο Τango που είχες γράψει..!) ;)

 

Η παραμόρφωσή σου δεν είναι από τις αγαπημένες μου αλλά πώς καταφέρνεις και την κολλάς έτσι ρε παιδί μου ωραία ώστε να γουστάρω δεν το καταλαβαίνω...! :( :) Εύγε ακόμη..! 8)

 

Αυτά τα ολίγα... 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι το 1:30 μια χαρα.Soundtrack-ικη εισαγωγη που αφηνει ελπιδες οτι θα μπει σε ενα ωραιο θεμα.Κραταω τις επιφυλαξεις μου για το τελος που δηλωνεις οτι μεταλιαζει,αλλα δυστυχως το κανεις απο τη μεση του.Το χειροτερο ειναι οτι ειναι ολόιδιο με ενα παλιο κομματι του καρβελα (το μεταλ μερος).Αφηνω τους ειδικους να πουν ποιο ειναι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχώς το κομμάτι δεν είναι πολυ καλό. Το πρώτο πρόβλημα είναι ο ήχος , κάτι λείπει , αλήθεια τι χρησιμοποιείς για ορχήστρα? Δεύτερον λείπουν οι μπάσες συχνότητες. Τρίτον το παίξιμο σου είναι πολύ κοφτό και δεν χρησιμοποιεις όσο θα έπρεπε τα Velocities και τα Attack. To βιολί απο μόνο του έιναι ένας βαρετός ήχου όταν όμως  χρησιμοποιείς σωστά αυτά τα δυο στοιχεία αποκτά υπέροχη προσωπικότητα.

παρατήρησε μερικά κλασικά - soundtrack κομμάτια για να δείς αυτό το πλούσιο παίξιμο. Επίσης παρατήρησε και την ενορχήστρωση μιας και το κομμάτι σου υστερεί και σε εκείνο τον τομέα. Βασικά το μέταλ κομμάτι μου άρεσε περισσότερο. 

 

 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή προσπαθεια. Προσωπικά θα θελα λίγο πιο μπροστά ντραμς και κιθάρα, με την έννοια της ισορροπίας με την ορχήστρα. Θέμα γούστου βέβαια. Επίσης θα μου άρεσε να ακούσω περισσότερες μπάσες συχνότητες, έτσι ώστε να δώσεις το "κυκλικό" της ορχήστρας και στο peak αυτού, να μπει η κιθάρα και τα ρέστα και να γίνει πατιρντί!

 

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να σας ευχαριστήσω για τις απαντήσεις σας! Είχα αρχίσει να απογοητεύομαι επειδή δεν του έδωσε κανείς σημασία.  :'(

 

μεχρι το 1:30 μια χαρα.Soundtrack-ικη εισαγωγη που αφηνει ελπιδες οτι θα μπει σε ενα ωραιο θεμα.Κραταω τις επιφυλαξεις μου για το τελος που δηλωνεις οτι μεταλιαζει,αλλα δυστυχως το κανεις απο τη μεση του.Το χειροτερο ειναι οτι ειναι ολόιδιο με ενα παλιο κομματι του καρβελα (το μεταλ μερος).Αφηνω τους ειδικους να πουν ποιο ειναι.

 

 

Είπα ψέμματα για το που μεταλιάζει για να μην το κόψεις απο νωρίς!  ;D

Με πληγώνεις πολυ με αυτό που λες για τον Καρβέλα. Είναι σίγουρο? Ποιο κομμάτι είναι? Που μπορούμε να το βρούμε?

 

Δυστηχώς το κομμάτι δεν είναι πολυ καλό. Το πρώτο πρόβλημα είναι ο ήχος , κάτι λείπει , αλήθεια τι χρησιμοποιείς για ορχήστρα? Δεύτερον λείπουν οι μπάσες συχνότητες. Τρίτον το παίξιμο σου είναι πολύ κοφτό και δεν χρησιμοποιεις όσο θα έπρεπε τα Velocities και τα Attack. To βιολί απο μόνο του έιναι ένας βαρετός ήχου όταν όμως  χρησιμοποιείς σωστά αυτά τα δυο στοιχεία αποκτά υπέροχη προσωπικότητα.

παρατήρησε μερικά κλασικά - soundtrack κομμάτια για να δείς αυτό το πλούσιο παίξιμο. Επίσης παρατήρησε και την ενορχήστρωση μιας και το κομμάτι σου υστερεί και σε εκείνο τον τομέα. Βασικά το μέταλ κομμάτι μου άρεσε περισσότερο. 

 

Οι ήχοι είναι απο EWQL βιβλιοθήκες. Είναι εκπληκτικοί ήχοι, άρα μάλλον εγώ δεν τους χειρίστικα σωστά.

Στο μέταλ μέρος το velocity των σόλο βιολιών το είχα μόνιμα στο 110. Αλλιώς χανόταν τα βιολιά μεσα στα υπόλοιπα όργανα. Στα υπόλοιπα μέρη (ειδικά στο πρώτο μέρος) έδωσα μεγάλη σημασία στις δυναμικές των ορχηστρικών οργάνων (3 μέρες midi editing που λέω)  ;)

 

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος αναφέροντάς μου συγκεκριμένα χρόνους απο το κομμάτι?

 

Πολύ καλή προσπαθεια. Προσωπικά θα θελα λίγο πιο μπροστά ντραμς και κιθάρα, με την έννοια της ισορροπίας με την ορχήστρα. Θέμα γούστου βέβαια. Επίσης θα μου άρεσε να ακούσω περισσότερες μπάσες συχνότητες, έτσι ώστε να δώσεις το "κυκλικό" της ορχήστρας και στο peak αυτού, να μπει η κιθάρα και τα ρέστα και να γίνει πατιρντί!

 

Με εκπλήσει που μου λέτε όλοι ότι δεν έχει μπάσα το κομμάτι. Επειδή γενικώς έχω παρατηρήσει ότι οι μίξεις μου υστερούν στο μπάσο, στο συγκεκριμένο κομμάτι το είχα στο νού μου και υπερέβαλα στο μπάσο. Έτριζαν τα ηχεία στο τραπέζι...  ::)

 

Πολύ απότομα μπαίνεις στο μέταλ.

 

Επίτηδες έγινε το απότομο μέταλ (ξέρεις κάτι τύποι που λέγονται κάφροι... Ε έτσι.)  ;) ;D

 

το πήγαινα και για lord of the strings.....

 

Ά να χαθείς προστυχάτζα.

 

Εκτός αν εννοείς ότι είμαι ο άρχοντας των εγχόρδων οπότε σε ευχαριστώ για το κοπλιμαν.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι κι άσχημα. ;D ;D ;Dμου θύμισε κάτι μουσικές ala Hans Zimmer που έφτιαχνα όταν ήμουν στη σχολή..Υστερεί σχετικά στη μίξη και γενικά η χωρική κατανομη της ορχήστρας θέλει δουλειά,κάτι το οποίο δέν είναι φυσικά και πολύ εύκολο όταν έχεις να μιξάρεις ορχήστρα ολόκληρη.βέβαια εδώ έχεις λίγα πράγματα οπότε με λίγη δουλειά θα βγει.Δέν ξέρω για τον καρβέλα αλλα η σειρά των συνχορδιών θυμίζουν κάτι το ελληνικό πριν τη μετατροπεία που κάνεις σε ματζόρε.Ίσως κάποιες αρμονίες να ήταν λίγο πιο ιδανικές αλλα λεπτομέρειες.. ;)

www.beatonboard.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου