Προς το περιεχόμενο

Νέα προσπάθεια προς κριτική.


BillTheEmperor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις έγραψα ένα νέο κομμάτι και θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας. Να μου πείτε την γνώμη σας και

για την σύνθεση και για την ηχογράφηση. Το κομμάτι λέγεται "Αναβολή" και θα το ακούσεται στο

www.myspace.com/elenisband    -  "Anavoli"

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας ακούσει όλα τα υπόλοιπα τραγούδια σου, εδώ και αρκετό καιρό, πιστεύω πως είναι μακράν το καλύτερο σου κομμάτι! Η φωνή σου -το στυλ- δένει πολύ καλά με το τραγούδι που κουβαλάει κάτι από 80s.

Πολύ ευχάριστη έκπληξη! Πραγματικά μου άρεσε!

Constant Shallowness Leads To Evil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ φίλε andsar τα λόγια σου είναι πολύ ενθαριντικά. Φαντάζομαι σου άρεσε γιατί δεν ήταν τόσο "Μαύρο" ή για κάποιον άλλον λόγο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, η μαυρίλα δεν με ενοχλεί καθόλου. Να σου πω την αλήθεια στα πρώτα σου τραγούδια -μέχρι να καταλάβω πως αυτό ήταν το στυλ σου- νόμιζα πως κάνεις πλάκα. Η φωνή σου δεν μου άρεσε, και έτσι όπως έβγαινε μπροστά, χωρίς να έχει στίχους που να μπορούν να με κερδίσουν, συν την επιτηδευμένη απαγγελία, τα προσπερασα με ελαφρή την καρδιά.

Μιλάω για τα Λίμνη- Θάνατος και γέννηση- Το δαχτυλίδι του παππού- Γιατί υπάρχεις εσύ.

Το slow μου είχε ξεφύγει και το βρίσκω αρκετά καλύτερο. Μπορεί και για τον αγγλικό στίχο, αλλά και γιατί η φωνή σου δεν επίβάλλεται στο τραγούδι αλλά απλά συμμετέχει.

Για τα του ήχου και της παραγωγής, δεν έχω να σου πω κάτι, μάλλον άλλοι είναι πιο έμπειροι σε αυτούς τους τομείς.

Έχεις μελωδία πιασάρικη και το εφέ της φωνής πιστεύω πως ταιριάζει με το στυλ σου.

Constant Shallowness Leads To Evil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε ρε παιδιά? Κανένα ενδιαφέρον, ούτε καν για αρνητικά σχόλια? Γιατί, αφού το site και ειδικά ο τομέας clips αυτόν τον σκοπό έχει, να δίδοντε σχόλια, συμβουλές. Άντε γράφτε κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε αλλά σε σχέση με τα προηγούμενα σαφώς καλύτερο. Ειδικά αυτό το electro-alternative mood πάει πολύ-θυμίζει κάτι από Στερεο Νοβα. Όσο για τον αγγλικό στίχο δεν μ'αρεσε όχι τόσο για το περιεχόμενο όσο για το γεγονός ότι θεωρώ την προφορά σου ανεπαρκή να το στηρίξει ικανοποιητικά(δεν βάζεις κανά death metal γρύλισμα? ;D ;D). Δεν έιμαι αρνητικός απλά έλληνες τραγουδιστές συνήθως έχουν κακή αγγλική προφορά που θάβει τα τραγούδια σε πολύ μεγάλο βαθμό και αυτό το απεχθάνομαι(είμαι λίγο απόλυτος αλλά δεν μου κάθονται στο αυτί ,κατά 99%, ελληνικές φωνές με αγγλικό στίχο).  Ελπίζω να μην σε κούρασα και τα παραπάνω δεν τα γράφω για να απογοητεύσω απλά πιστεύω ότι το επόμενο θα είναι 100% καλύτερο. BTW καλό είναι να πειραματιζόμαστε όπως εσύ γιατί λίγοι στο Ελλάντα ξεκολλάνε από τα τετριμμένα και χιλιοπαιγμένα είδη! ;D :D 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου