Προς το περιεχόμενο

Fender 60th Anniversary Strat & B. Lawrence


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω εχω μπερδευτει παρα πολυ απο ολα αυτα που λες και τελικα νοημα δεν βγαζω... :) (ισως βεβαια να φταιει και ο ...καμενος απο τις δυο δεκαετιες χρησης...μονων μαγνητων εγκεφαλος μου.. ;D)

 

 

απλό είναι..

τι ήχος σου αρέσει?

ο ταδε?οκ

τι μαγνήτες έχει ο συγκεκριμένος pickup που βγαζει τον ηχο που γουσταρεις?alnico 5?αψογα.

τον ίδιο ακριβώς ήχο μπορείς να τον έχεις και με alnico 2 αλλά θα χρησιμοποιήσεις άλλη περιέλιξη και πιθανότατα άλλο πάχος χαλκοσυρματος εφόσον ο alnico 2 έχει άλλη 'δύναμη' από τον 5.

thats all ;)

 

 

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

(και οχι ενας μαγνητης  με 2 πηνια ειτε ειναι πανω ,ειτε ειναι κατω ειτε ειναι πλαϊ-πλαϊ :) μονος ΔΕΝ ειναι)

 

πλαι-πλαι με 8000 στροφες το καθενα σε δυο εξαδες rods τα οποια παιρνουν συνχρονος σημα απτις χορδες ειναι εντελως διαφορετικη λογικη λειτουργιας με τους noiseless αλλα anyway ας αλλαξουμε θεμα ;D ;D ;D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ρε ουστ!  :D :D :D (πλάκα κάνω...)

Ευχαριστώ εκ καρδίας για τα κομπλιμαν όλους σας σε σχέση με το παίξιμο.

Ισως τώρα είναι και μια από τις χειρότερες μου φάσεις.

 

Αλλά... ήμαρτον. 38 χρόνια είναι αυτά... αλίμονο αν δεν καταστάλαζα σε κάποιο ύφος έστω.

 

Είναι βέβαια μεγάλη μου τιμή που το κομπλιμαν έρχεται από μουσικούς και μάλιστα κάποιους παικταράδες γερούς.  :-[  :-[

 

Επιφυλάσσομαι για κανα γερό jam κάποια στιγμή. Φοβερό θα'ναι!

 

Οσο για τους μαγνήτες... Κάπου είχα ένα SSL-1 νομίζω και πρέπει να'ναι "vintage" καθώς τον είχα πάρει αρχές του 80.  ;) Ισως τον βάλω στη θεση neck για μια δοκιμή.

Αλλά κι η πρόταση του superfunk είναι άκρως δελεαστική! Τι με τρώει, τι με τρώει...  8)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν σε ενοχλεί το hum(εμένα πάρα πολύ...) τότε οι tonerider είναι όντως εξαιρετικοί και πολύ πολύ οικονομικοί.(γιατι να μην ξαναβαλεις παλι τους tex-mex αφου τους εχεις και σου αρεσουν?)

πάντως αν πέσει στο διάβα σου και καμία strat με fender vintage noiseless ,give them a try,

δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

η μάλλον έχεις να χάσεις.. το hum..

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Administrator

Μόλις έβαλα ένα σετ Lace Holy Grail.

Πάντως, επειδή είναι αργά και δεν μπορώ να παίξω πολύ, αν ακούω καλά,  μάλλον εδώ είμαστε!

Αναμείνατε περισσότερα σύντομα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Με γειά η κιθάρα, και συγχαρητήρια γιά το παίξιμο. ;)

 

Σ' αυτό που άκουσα, 'σου πάει' πολύ η strato....

 

makam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου