Προς το περιεχόμενο

Software drum machine


kwstas79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω ένα απλό (και ελαφρύ!!!) προγραμματακι που να παίζει το ρόλο της drum machine. Βασικά θέλω να του φορτώνω φυσικά samples τυμπάνων και με αυτά να παίζει κάποια drum tracks σε midi που θα του φορτώνω.

 

Υπάρχει ελπίς; Θέλω να είναι όσο το δυνατόν πιό ελαφρύ, μιας και δεν έχω και το πλέον σύγχρονο υπολογιστή. Επίσης αν είναι freeware/shareware ακόμα καλύτερα.

 

Σας παρακαλώ μην μου προτείνετε τίποτα τερατοπρογράμματα που ψήνουν και καφέ, αρκεί να κάνει (καλά) τα όσα ανέφερα.

 

 

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το computer music μέσα στη σουίτα του έχει και ένα τέτοιο προγραμματάκι, που του φορτώνεις samples τυμπάνων και κάνεις δουλειά σου (σαν το battery 1 πράμα). Απλά έχει πολύ βασικές δυνατότητες

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

http://www.hydrogen-music.org/

Το χρησιμοποιώ σε Linux και κανει τη δουλειά του. Τα παλιά χρόνια το δούλευα και σε windows, φαντάζομαι δεν θα έχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς είχα στο μυαλό μου! Αν και από ότι βλέπω η έκδοση για γουίντοουζζζ δεν υποστηρίζεται πλέον...

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι πια έκδοση είχα βάλει σε windows. Τώρα βλέπω οτι έχει μόνο την 0.9.4 η οποια είναι σε φάση unstable-development.

http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=24662

Το πόσο unstable είναι θα φανεί στην πράξη. Πάντως το forum τους έχει section - Hydrogen on Windows, οπότε μπορεις να τους ρίξεις καμιά ερώτηση αν κάτι δεν πάει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου