Προς το περιεχόμενο

Les Paul vs SG


Προτεινόμενες αναρτήσεις

συμφωνω με την παρατηρηση αυτη . δεν ξερω αν ειναι ο κανονας αλλα παντως ισχυει στις δικες μου LP - SG

 

ευτυχως δεν ειμαι ο μονος που....i see dead people  :D

 

Άσε καλύτερα. Από το να βγάζεις τα μάτια σου, καλύτερα να πας σε ένα σχετικό forum για να ξεμπερδέψεις. Στις κριτικές του Harmony Central δεν ξαναμπήκα από τότε που διάβασα μία κριτική μίας σελίδας - με συνοχή και δομημένα επιχειρήματα παρακαλώ - και στο τέλος υπήρχε η πρόταση "είμαι 12 ετών και αυτή είναι η δεύτερη κιθάρα μου..."

 

:) :)εμενα δεν μου εχει τυχει κατι παρομοιο..

 

 

Άσε καλύτερα. Από το να βγάζεις τα μάτια σου, καλύτερα να πας σε ένα σχετικό forum για να ξεμπερδέψεις.

 

εγω αν εχω χρονο προσπαθω να τα κανω και τα 2  :)

 

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ελπίζω να εννοείς την SG γιατί επειδή ασχολούμαι με το είδος, αυτομάτως μου ήρθαν περισσότερα παραδείγματα σε SG από ότι σε LP... ακόμη και φίλοι μου άσχετοι με μουσική έρχονται και με ρωτάνε "η SG δεν είναι η στονεράδικη κιθάρα";

Μα εννοείται πως γι αυτήν λέω. Παίζει και το 99% των συγκροτημάτων να παίζει με τον ταύρο (ξεφεύγει κανάς άμπαλος sessionας του μισού ρεφρεν! )

 

Για το youtube τώρα, φτάνει μόνο και μόνο η άθλια συμπίεση σε mp3 που κάνει, για να μην μπορείς να εξάγεις ασφαλή συμπεράσματα. Δεν  μπα να περνάς και ηχογραφημένο μέσω aurora υλικό; Από τη στιγμή που σκάει αυτή η άθλιά του συμπίεση (παίζει ο αλγόριθμός της, να είναι παλιότερος και από το Νόε) τα κάνει όλα κέας! Πόσο μάλλον για να "δει" κάποιος διαφορά μεταξύ sg-lp. Εντάξει διαφορά μεταξύ tele-warlock θα "δεις" αμέσως, αλλά για άλλα προϊόντα με αρκετές ομοιότητες, φέξε μου και γλύστρησα!

Τόσο απλό είναι το θέμα με το youtube

 

Εξάλλου ο lespaul δεν έβαλε το όνομά του, εξαιτίας των 2 κεράτων και του πιο βαρύ ήχου που έβγαζε η sg. Ευτυχώς που εμφανίστηκε και ο ύψιστος matador IOMMY και έδειξε το πως πρέπει οριτζινάλε να παίζεται και πως πραγματικά ακούγεται!

 

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μα εννοείται πως γι αυτήν λέω. Παίζει και το 99% των συγκροτημάτων να παίζει με τον ταύρο (ξεφεύγει κανάς άμπαλος sessionας του μισού ρεφρεν! )

 

 

 

 

αμπαλος σεσσιονας?? γουατ ντου γιου μιν μπουκας??  ;D :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτως απο το παρισσοτερο ξυλο μια les paul εχει και διαφορετικα ξυλα...οχι μονο διαφορετικος ηχος αλλα και διαφορετικο παιξιμο κιολλας μιας και η sg εχει διαφορετικο στησιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μα εννοείται πως γι αυτήν λέω. Παίζει και το 99% των συγκροτημάτων να παίζει με τον ταύρο (ξεφεύγει κανάς άμπαλος sessionας του μισού ρεφρεν! )

 

 

 

 

αμπαλος σεσσιονας?? γουατ ντου γιου μιν μπουκας??  ;D :)

 

Η σωστή απάντηση.

 

Άντε, και άλλη μία:

 

http://www.youtube.com/watch?v=jY_736x8JNU&feature=related

 

και αυτή:

 

http://www.youtube.com/watch?v=-ztzMW5VDl4

www.myspace.com/nechayevschina

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=gbxfe7DMxVo

 

 

o άλλος πίσω ούτε καν σωστή lp δεν έχει :D

 

 

 

 

και μην επιμένετε καθώς για κάθε κιθαρίστα που πετάτε θα σας στέλνω 10 ντουμάδες :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου