Προς το περιεχόμενο

Vartanis - Αχ και βαχ (Beethoven)


Χάρης Ο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα φταιω εγω. :P

Αγαπητε spy το χιουμορ ειτε γραπτο ειτε προφορικο ειναι το ιδιο για εμενα,αλλα θα πρεπει να εχει κανεις και την αισθηση για να το καταλαβει.Επισης και ματακια για να δει τα ...κιτρινα προσωπακια .

Δευτερο, δεν με δοκιμασες να με κριτικαρεις, οποτε σε αοριστα πραγματα θα σου απαντησω και εγω αοριστα.Αν η γιαγια μου ειχε ......κ.λ.π. και τα λοιπα.

Και τριτον,δεν εχω ακουστικη κιθαρα, αλλα και πως θα σας δειξω τι παιχταρας ειμαι; ;D ;D ;D ;D

 

 

Οσο για σενα ....Νικο, δεν θελεις να σχολιασεις, αλλα ολο και κατι πεταγεσαι και λες.Αλλα γενικως.....δεν σχολιαζεις. 8)

Κι αν εισαι τοσο ομορφοαντρας οπως λες στειλε μου μια φωτο, γιατι εχω δυο ανηψιες  ....κλαρες, μπας και συγγενεψουμε. ;D ;D ;D

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κ εγω σου μιλαω φιλικα βαρτανη μη μασας.ασχετα που ειμαι λιγο σκληρος μαζι σου (γιατι ετσι σου αρεσει ;D)

 

τα ορια που ξεπερασες ειναι στη λανθασμενη θεωρηση περι ηχου.Αν διαβαζεις κ αλλα θεματα εδω στο νοιζ θα εχεις δει τι ηχαρες εχουν βγει σε σπιτια με home εξοπλισμο.Εσυ δεν κανεις αυτη την προσπαθεια βελτιωσης κ το οριο* το ξεπερασες ακριβως στο σημειο που λες οτι τα "κουτακια" δεν βγαζουν καλο ηχο για τα αυτια σου.Αν τα αυτια σου ειναι τοσο φιλοτεχνημενα,με τον δικο σου ηχο θα ειχαν αιμοραγησει.Αλλα εσυ δε φτανει που δεν ενδιαφερεσαι να παρουσιασεις κατι καλο κ αξιοπρεπες (εστω ας μιλησουμε μονο για τον ηχο που ειναι κατι αντικειμενικο),αλλα υποτιμας κ τους υπολοιπους που το προσπαθουν (κ μαλιστα το καταφερνουν ΠΟΛΥ καλα).

 

(*)το οριο οπωσδηποτε δεν το θετω εγω,αλλα η κοινη λογικη κ η περιβάλλουσα μιας καταστασης.

 

Δεν θα μιλουσα για τα κλιπς σου γτ δεν με αφορουν,δεν θα τα ακουγα κατω απο οποιαδηποτε συνθηκη,στην παρουσα συζητηση μπηκα επειδη βρηκα εξωφρενικη την προταση οτι ο ηχος σου αποτελει αποψη κ εσυ νομιζεις οτι το λεω με εμπαθεια.Δεν εχω τπτ απολυτως να χωρισω μαζι σου, η γνωμη μου ειναι αυτη κ φυσικα περιεχει ψηγματα απο αυτα που εχεις πει κατα καιρους. (οτι αισθανεσαι λυπηση για τους δημιουργους κομματιων με ψευτοκουλτουριατικο στιχο κλπ)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ενδιαφερεσαι να παρουσιασεις κατι καλο κ αξιοπρεπες

 

Αυτό, μετά από τόσες σελίδες, εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω πού το στηρίζεις...

 

βρηκα εξωφρενικη την προταση οτι ο ηχος σου αποτελει αποψη

 

Αυτή ήταν δική μου, και σίγουρα δικαιούσαι να την βρίσκεις εξωφρενική ή να συμφωνείς, αλλά θέλω να σημειώσω ότι δεν την έγραψα ελαφρά τη καρδία.

 

Επίσης θέλω να υπογραμμίσω ότι σε αντίθεση με ένα άλλο γνωστό άγνωστο του φόρουμ που προτιμώ να κάνω τσουλήθρα πάνω σε ξυράφια και να πέσω σε μια θάλασσα από οινόπνευμα παρά να ακούσω τις μ&*%ες του, πουθενά δεν είχα την αίσθηση ότι ο Vartanis μας χλευάζει ή ότι μας δουλεύει ψιλό γαζί.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεεεελλλλλλεεεεοοοοοοςςςςς.

Ρε  φιλε blue με εχεις γονατισει.

Σε κυνηγαω απο εδω,σε κυνηγαω απο κει ολο μου ξεφευγεις. ;D

Εφτασες στο σημειο απο τα 4 να συρρικνωθεις στο ενα.

Στο μανιατικο.Μηπως τελικα εισαι και απο εκει;

Ναι φιλε μου τα κουτακια βγαζουν ανεκτο ηχο και μεχρι εκει.

Οσο και να θες ενα lada δεν θα γινει ποτε mercedes και δεν πας να λες οτι θελεις.Lada θα ειναι.Οχι οτι εχω τιποτα με αυτα τα συμπαθητικα αυτοκινητα που ειναι και σκυλια, αλλα ειναι κουτακια.

Την δουλεια του στουντιο δεν την φτανεις δεν πας να εχεις, οτι θελεις.Και βεβαια και τα παιξιματα.

Και βεβαια υπαρχουν ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ, αλλα αυτες επιβεβαιωνουν τον ΚΑΝΟΝΑ.

Και βεβαια τα δικα μου αυτια αιμοραγουν, αλλα ζω στην πραγματικοτητα και ξερω που βαδιζω.Το οτι λεω ...ως προς την συνθεση, ειναι τυχαιο;

Ως προς το θεμα της ...αποψης, αν ειχες διαβασει, δεν το εγραψα εγω, αλλα βλεπεις το ....μανιατικο σε αφηνει;

Και οπως παντα, περνεις μεμονωμενες κουβεντες δικες μου και χτιζεις επανω τους δικα σου καινουργια νοηματα και συμπερασματα.

Και στο φιναλε δεν ξερω που θελεις να το φτασεις.Το αχτι σου βγαζεις;

Και τελος και εγω σ΄αγαπω. ;D

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και βεβαια υπαρχουν ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ, αλλα αυτες επιβεβαιωνουν τον ΚΑΝΟΝΑ.

 

 

Μια εξαίρεση δεν επιβέβαιώνει έναν κανόνα. Τον απορρίπτει.  ;)

Αν θέλεις να μάθεις την προέλευση αυτής της παρεξηγημένης φράσης δεν έχει παρα να κοιτάξεις εδω: http://en.wikipedia.org/wiki/Exception_that_proves_the_rule

 

 

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρτανη αρκετα ασχοληθηκα.

 

Mπλαντι θυμαμαι πολυ καλα οτι ειναι δικη σου αυτη η αποψη.Το στηριζω στο γεγονος οτι προοιμιαζει ο δημιουργος οτι δεν τον ενδιαφερουν οι καλοι ηχοι,γτ οποιαδηποτε προσπαθεια θα επεφτε στο κενο γτ δεν συγκρινεται με στουντιο.Το γιατι δεν μπορει να περασει ως αποψη ο ηχος του, το εγραψα απο την αρχη.Γτ αποψη ειναι να μπορεις να κανεις κατι συμβατικα καλα κ μετα να το κανεις αφαιρετικα (θα ξερεις το παραδειγμα με τον πικασο).

Στην προταση να τα γραψει με μια ακουστικη που ειναι το ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ για να κρινουμε μια μελωδικη γραμμη κ μια αρμονια,απανταει με αμυντικο χιουμορ (τωρα θα μου πει οτι δεν καταλαβαινω κ απο χιουμορ)

 

Λοιπον γενικοτερα πολυ αξια εχουμε δωσει,ζητω συγνωμη για τη συμμετοχη μου κ δεν θα επαναληφθει.Δεν εχω καμμια ορεξη να το παιζω ο κακος σε μια αυτονοητη κατασταση που κανεις δεν ασχολειται,παρα μονο για να ειρωνευτει ή να συμμεριστει μια κατω του μετριου αποδοση.

 

Αυτη ειναι η κριτικη μου για τα κλιπς σου Βαρτανη κ αν νομιζεις οτι επειδη στη λεω ωμα ,εχω κατι προσωπικο εναντιον σου, οπως επιμενεις,να πας να κοιταχτεις.Μετανιωνω που μπηκα στη διαδικασια να απαντησω σοβαρα σε αυτο το θεμα,αλλα μιας κ ειπα την αποψη μου στο 1ο μου ποστ,οφειλα να τη συνεχισω ως απαντηση κ προεκταση των οσων ακολοθησαν αυτης.Αρα δεν ειναι αχτι,ειναι βλακεια μου που μιλησα σοβαρα εκει που μονο ο ΠΑΟΚ δινει τη λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κλεισει blue,θα πω και εγω δυο κουβεντες.

Πουθενα δεν ζητησα να μου χαιδεψετε τα αυτια, ουτε ηταν και αυτο το ζητουμενο.

Αν τωρα εσυ, ωμα οπως λες, θεωρεις απαραδεχτα τα κομματια μου,σεβαστη η αποψη σου, οπως και ολων των αλλων παιδιων.

Αλλα τουλαχιστον μην υποτιμας και την θετικη γνωμη καποιων 5,10 παιδιων που τους αρεσε οτι ακουσαν η τουλαχιστον οτι μπορεσαν να ακουσουν κατα τα λεγομενα σου.

Δεχτη η συγνωμη σου ,αλλα θα επρεπε να το σταματησεις εκει, γιατι θελοντας να βγαλεις τον ..καλο σου εαυτο προτρεπεις καποιους αλλους, να συμμετεχουν με τα του ΠΑΟΚ.

Μπραβο σου τουλαχιστον για την αυτογνωσια σου που εχεις για τον χαρακτηρισμο σου ως κακο.

Τωρα για την προταση περι ακουστικης, δεν βλεπω κανενα λογο για να την ασπαστω, ουτε και μου αρεσει.Η τεχνολογια δινει τοσες ευκολιες σημερα.Προχειρες αλλα και ευκολες, αν το θελεις και ετσι.

Αλλα και η ορολογια *αμυντικο* χιουμορ;

Τελικα οσο ζει κανεις,μαθαινει.

Βαρεθηκα τις αχρηστες κοντρες.

 

By the way.....

Αλλα ζητας και αλλα μαθαινεις.By Arka.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη μέρα το εχτίζανε

το βράδυ γκρεμιζόταν

τι σκατά γινότανε

δεν ξερω, τους κουνιόταν?

 

Ένα άλλο που παρατηρώ είναι οτι ο παπάς ο παχύς έφαγε παχιά φακί.Τώρα γιατί παπά παχύ έφαγες παχια φακί δεν ξέρω.

 

Όσο περνάει ο καιρός μου φαίνεται οτι μολύνονται όλο και περισσότερο τα νερά της ελλάντας.

 

Υ.Γ.Sharp Ties-Get that beat.Τι γράψατε πάλι ρε θερια, τι ποιότητα ήταν αυτή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν βαρτάνη πάρε κάτι σαν το pod ή έστω το v-amp ή στην τελική κάποιο πρόγραμμα σαν το amplitube, guitar rig ή έστω το τσαμπέ freeamp και μόνο και μόνο τα preset θα σου βγάλουν κλάσεις ανώτερο ήχο, που θα στέκεται όχι απλά μια χαρά, αλλά ακόμη και για ντεμο φάση θα σε καλύψει 1000%!

 

Αλλά σε ικετεύω, το να λες ότι μόνο σε στούντιο θα βγάλεις ήχο και πέραν αυτού δεν.... ευτυχώς δεν σε δικαιώνει και όλα τα κλιπάκια που έχουν σηκωθεί στο νοιζ (είτε έχοντας να πουν κάτι είτε όχι), αυτό αποδεικνύουν. Οπότε ας μην το χρησιμοποιείς σαν δικαιολογία! και να σου πω; Ο ήχος σου μου θυμίζει λες και περνάς απευθείας κάποιο distortion στην κάρτα σου. Χειρότερο ήχο μόνο εγώ έχω βγάλει σε πρόβα παλιά, που είχε καεί ο ενισχυτής και έπαιζα απευθείας με 1 πεταλάκι ;D ;D

 

Και όλα αυτά στα λέω εντελώς φιλικά, καθώς αν και οι ιδέες σου μου αρέσουν (και η συγκεκριμένη με τον μπετόβεν αρκετά), δυστυχώς ο ήχος δεν σε βοηθάει.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου