Προς το περιεχόμενο

The Sky Is Crying(ολο βρεχει ρεεεεε)


Sakis_Gallo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λεπον!

Σαββατο πρωι κ ακομα βρεχει διαολε!(συνεφια μουντιλα)

οτι πρεπει για ενα αργο βαρυ Blues! YEAH! 8)

βρηκα το backing track απο το The Sky Is Crying κ ειπα να κανω μια αποπειρα!

λεπον το κοματι ειναι δυο τρακ γιατι βαριεμαι να ξαναγραφω μεχρι αν γινει το "τελειο"(που ποτε δεν προκειτε να γινει χαχαχαχα)

εχω ηχογραφισει με την καινουρια μου telecaster baja στο pod κ στο pc!

σχεδων ολο το σολο ειναι με τον neck σε μια φαση βαζω την τεταρτη θεση κ μετα με τον bridge οπου κανω μια προσπαθεια για Buchanan.....(κ μετα ξυπνησα)

θαψτε ελευθερα! ;D

http://www.box.net/shared/3xv7mmio04

 

το Backing track το βρηκα εδω!

http://www.guitarbackingtrack.com/bts/Stevie_Ray_Vaughan.htm

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι παιχταράς.

 

Μου αρέσουν πολύ τα σηκώματά σου... Τα-τιιιιιιιιιιι, τα-τιιιιιιιιιιιιιιιι... Κάποιον μου θυμίζουν αλλά δεν μου 'ρχεται...

 

Θα ήθελα λίγο πιο πίσω την κιθάρα στη μίξη... Το Pod μαμάει... Σε ποιο πρόγραμμα γράφεις;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι παιχταράς.

 

Μου αρέσουν πολύ τα σηκώματά σου... Τα-τιιιιιιιιιιι, τα-τιιιιιιιιιιιιιιιι... Κάποιον μου θυμίζουν αλλά δεν μου 'ρχεται...

 

Θα ήθελα λίγο πιο πίσω την κιθάρα στη μίξη... Το Pod μαμάει... Σε ποιο πρόγραμμα γράφεις;

 

ευχαριστω φιλε!  ;D

για την μιξη σαν καρνιβαλος κιθαριστας την εβαλα αρκετα μπροστα! :P

το pod μαμαει κ το λεω εδω κ πολυ καιρο!

με cool edit γραφω ετσι γιατι εμαι παραδοσιακος(βλακειες λεω απλος σε αυτ εμαθα να παταω Rec κ να πειραζω εντασεις τπτ αλλο δεν ξερω να κανω.... ;D )

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοςςςςς!!! Έχει άνεση το παίξιμό σου... λίγο "φλύαρο" το βρίσκω προσωπικά, θα το προτιμούσα να έχει καλύτερη "οικονομία"... επίσης, μια καλή ιδέα ίσως να ήταν κατά τα μέσα του κομματιού να έδινες λίγο περισσότερα γκάζια, σαν λάιβ τζαμ που είναι δυο κιθαρίστες που "απαντάει" ο ένας στον άλλο, ξέρεις... α, και τα volume swells προσωπικά πιστεύω ότι ακούγονται καλύτερα αν παίζεις με echo ή delay!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια φίλε bluezlick. Αεράτο, σωστό και με νόημα παίξιμο. Μακάρι να μπορούσα να τα κάνω κ εγώ τούτα τα κόλπα!  :'(

 

Μου αρέσουν πολύ τα σηκώματά σου... Τα-τιιιιιιιιιιι, τα-τιιιιιιιιιιιιιιιι...

 

 

Γιατί μου το χαλάς τώρα? δεν είναι τα-τιιιι  είναι τι ΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ (με κραυγή στο ΤΑΑΑΑΑ)  :D ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παιδια!

bloody_sunday

καταλαβαινω απολυτα αυτο που λες περι φλυαριας ετσι μου βγαινει να παιζω! ::)

οσο για τα volume swells σιγουρα ακουγονται καλυτερα με echo αλλα εκεινη την ωρα που εγραφα.... χαχαχαχα

 

mike_rhd

δεν παρεξηγω καθολου! ;D

εχω πιασει το νοημα του τι θελετε να πειτε! ;D

 

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται οτι θα την φερεις την επομενη πεμπτη την tele για test drive.. :)

αμα πεις κ κανα καλο λογο για το κοματι θα την φερω! χαχαχαχαχα

περα απο την τελε θα φερω κ ενα πολυ πολυ καλο νεο!

(δεν σου λέω να εχεις αγωνιαααα! :P )

spewfy

ευχαριστω!  ;D

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου