Προς το περιεχόμενο

Κελυφος Τυμπανου-αλλαγη περιβληματος


KID

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://img17.imageshack.us/my.php?image=dsc00090olw.jpg

 

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα!! Πως να το βγάλω το κομμάτι αυτό;;;

 

Ίσως μπορείς να το κόψεις προσεκτικά, τόσο ώστε να μην περισσεύει σχεδόν καθόλου γύρω από τη ροδέλα, αλλά το πιθανότερο είναι ότι θα πρέπει να βγάλεις τη ροδέλα. Αν το κάνεις αυτό, υπάρχει περίπτωση, ανάλογα με το πόσο προσεκτικά θα την βγάλεις, είτε να μπορεί να μπει πάλι, είτε να χρειαστείς καινούργια.

 

Δεν ξέρω (αν και φαντάζομαι) πώς και πόσο σφιχτά στηρίζεται η ροδέλα από μέσα, οπότε δεν μπορώ να σου πω πώς να την βγάλεις, αλλά μάλλον θα χρειαστείς ένα λεπτό μυτοτσίμπιδο ή ένα (επίσης λεπτό) κατσαβίδι για να την ξεσφίξεις και στη συνέχεια να την σπρώξεις για να βγει. Δες τι γίνεται και τα ξαναλέμε σχετικά με το πώς ξαναμπαίνει ή πού μπορείς να βρεις καινούργια.

 

Υ.Γ. Μήπως είναι καλύτερα να αφήσεις το πρότζεκτ για μετά τις πανελλήνιες, για να είσαι πιο χαλαρός; ;)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eχω λύσει μόνο ένα τομ, για να το κάνω πειραματικά να μου φύγει η κάψα. Δεν υπολόγιζα να το βάψω τώρα αλλά ξύπνησα το πρωί και το είδα υγρό (!!!) οπότε πρέπει να έχω αρκετή υγρασία στο δωμάτιο.. και τώρα φοβάμαι μην πάθει τίποτα αν είναι γυμνό.

 

Με μυτοτσίμπιδο δοκίμασα αλλά δεν, είναι πολύ σφιχτή. Πήρα έναν χαρτοκόπτη και το έκοψα προσεκτικά και οκ  ;) Θα το μονώσω και θα ξεκινήσω τη διαδικασία, θα ποστάρω τα επόμενα δείγματα. Τα υπόλοιπα (δευτερο τομ, φλορ+κάσα) μετά τις 27. Θα ήθελα βέβαια να έβγαινε τελείως το πλαστικό αλλά έχει μείνει ελάχιστο γύρω-γύρω. Θα δώ μηπως μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό.

 

Ευχαριστώ  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανελλήνιες ναι, όντως όλοι έχουμε προγραμματίσει πάρα πολλά. Τι θα πρωτοκάνουμε  ;D

 

Οντοπικ: Τελικά το έβγαλα με το χαρτοκόπτη, το έκοψα απο τη μια πλευρά και το τράβηξα  :) Περασα το ντουκόχρωμα (ο θείος μου που είναι μαραγκός μου είπε πρώτα ντουκόχρωμα και μετά 3-4 χέρια ή όσα χρειαστεί άχρωμο βερνίκι, δεν ξέρω βέβαια που θα μας βγάλει, είδομεν  ;D) και ολα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου