Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για Meinl


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω αρχίσει να ενδιαφέρομαι για πατίνια Meinl. Μέχρι τώρα έχω ασχοληθεί μόνο με Zildjian και Sabian οπότε δεν ξέρω τι παίζει με τιμές τις σειρές των πατινιών (πχ. Byzance..). Θα ήταν πολύ χρήσιμο αν κάποιος έχει γνώμη από πατίνια που έχει και αν κάποιος ξέρει που θα μπορούσα να τα βρω σε καλές τιμές (πχ. Ebay και τι παίζει με τελωνεία). Ευχαριστώ και συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.

Αμάν αυτός ο από πάνω, δεν μπορώ να παίξω drums…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σύγκριση τιμών μπές εδώ thomann.de .

ΟΙ καλές σειρές είναι Byzance,MB20,MB10,soundcaster και amun. Θεωρούνται εξίοσυ καλά με τα sabian,ρaiste zildjian απλά δεν έχουν το όνομα-ιστορία των άλλων. Τα byzance φτιάχνονται στην τουρκία και το φινίρισμαγίνεται στην γερμανία και έιναι εξαιρετικά. Απλά ίσως θα ταν καλύτερο να τα δοκιμάσεις πρώτα. Στην Αθήνα τα έχει ο τρίμης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα Amun 14 medium crash, έχει περίπου 100 ευρώ. Το κράμα του είναι MB8, σαν τα paiste 2002. Είναι από τα πιατίνια που μου αρέσουν πολύ. Γρήγορο, καθαρό, πριμαριστό. Η Meinl δεν κυκλοφορεί τώρα τη σειρά αυτή ως Amun. Τα ονομάζει MB8. Νομίζω πως αρχίζει αυτή η εταιρεία να στέκεται επάξια δίπλα στην Ευρωπαϊκή Paiste. Τα συνιστώ ανεπιφύλακτα, στις σειρές που είπε και ο chembeast.

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα Amun 14 medium crash, έχει περίπου 100 ευρώ. Το κράμα του είναι MB8, σαν τα paiste 2002. Είναι από τα πιατίνια που μου αρέσουν πολύ. Γρήγορο, καθαρό, πριμαριστό. Η Meinl δεν κυκλοφορεί τώρα τη σειρά αυτή ως Amun. Τα ονομάζει MB8. Νομίζω πως αρχίζει αυτή η εταιρεία να στέκεται επάξια δίπλα στην Ευρωπαϊκή Paiste. Τα συνιστώ ανεπιφύλακτα, στις σειρές που είπε και ο chembeast.

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πιατίνι! Είναι όντως πολύ καλό!Γενικά τα Meinl μου αρέσουν πολύ!

Έλεγα κι εγώ γιατί δεν τα βλέπω τα Amun πλεον, στο site της Meinl...έγιναν Mb8...

θυμάμαι όταν δοκίμαζα 14άρια, μου αρεσαν ιδιαίτερα τα Mb10 και τα Soundcaster. Βέβαια ήταν λίγο πιο ακριβά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!!! Με την πρώτη ευκαιρία όταν βρεθώ στην Αθήνα θα πάω να τα δω από κοντά στον Τρίμη και θα σας πω τις εντυπώσεις μου.

Αμάν αυτός ο από πάνω, δεν μπορώ να παίξω drums…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης MEINL έχει και το drumstore.

Προσωπικά έχω το 14'' hihat της σειράς soundcaster της MEINL και από τότε που το απέκτησα έχω αλλάξει πραγματικά γνώμη για τις μάρκες με το μεγάλο όνομα.Όλες βέβαια οι μεγάλες έχουν πολύ ποιοτικά προϊόντα αλλά και τα MEINL πιστεύω αρχίζουν να αποκτούν πολλούς οπαδούς.Επάξια.

Νομίζω ότι μοιάζουν λίγο με τα PAiSTe και ίσως να έχουν λίγο πιο πολλά πρίμα.

Πάντως πριν πάρεις κάποιο πιατίνι δοκίμασέ τα οπωσδήποτε.

Ειδικά η σειρά soundcaster αν και ακριβή είναι πάρα πολύ αξιόλογη. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως τα ΜΕΙΝL της σειρας ΑΜUN εχουν απιστευτα πριμα -πολυ περισσοτερα απο αντιστοιχες σειρες της PAISTE.Αν σε ενδιαφερουν κυριως για ροκ-μεταλ αλλα και funk παιξιμο με bright ηχο ειναι πολυ καλα.Εγω εχω καποια και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος ως τωρα.Επισης γραφουν ωραια και σε ηχογραφησεις (αν και εκει πειραζονται ολα και μπορουν να ερθουν εκει που θες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου