Προς το περιεχόμενο

Μind Odyssey No2: Earth Stops Moving


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό είναι ένα άλλο Track από το electronic-ambient project που είχα με ένα φίλο (και που ελπίζω να το αναβιώσουμε) και σας το ανεβάζω έτσι για απλή ακρόαση και ότι κριτική θέλετε.

 

Καλή ακρόαση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haryy:

 

είναι όμορφο και κυρίως πολύ καλά ηχογραφημένο. Ωραία τονική ισορροπία, ακούγονται όλα καθαρά και δεμένα (εκτός ίσως από το ambient pad και το bass, αυτά ίσως να ήθελαν λίγη επιπλέον ένταση).

 

Μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εμένα μου άρεσε, και αν έχετε κι άλλα στο ίδιο στυλ φέρτε τα από δω... θα ρωτούσα και τεχνικά tips και σετάπ (ειδικά για το ωραίο pad που πρωτομπαίνει στο 1.16 κατά 25% αριστερά) αλλά έχει αρχίσει να με κουράζει αυτή η ερώτηση τώρα τελευταία, μιας και υπάρχουν πάρα πολλοί δρόμοι που οδηγούν στη Ρώμη...

 

ακούγονται όλα καθαρά και δεμένα (εκτός ίσως από το ambient pad και το bass, αυτά ίσως να ήθελαν λίγη επιπλέον ένταση).

 

Κι εδώ συμφωνώ, πάντως εξακολουθεί να είναι ιδιαίτερα ευχάριστο στο αυτί και της αρεσκείας μου!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι ένα άλλο Track από το electronic-ambient project που είχα με ένα φίλο (και που ελπίζω να το αναβιώσουμε) και σας το ανεβάζω έτσι για απλή ακρόαση και ότι κριτική θέλετε.

 

Καλή ακρόαση!

 

Γνώμη μου : αναβιώστε το project όσο πιο γρήγορα γίνεται και στείλτε μου λινκ με την μουσική σας. Πάρα πολυ καλό.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ourdarkness: Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, είναι αλήθεια ότι θα χρειαζόταν κάποιο remix, όμως είναι ανέφικτο γιατί τα hardware synths που χρησιμοποιήθηκαν δεν υπάρχουν πια και το mix γινόταν realtime μέσω Midi οπότε δεν υπάρχει audio. :(

Το μπάσσο είχε υπερβολικές χαμηλές οπότε μόνο στο mastering μπόρεσα να τις περιορίσω αλλά είχε και αυτό to side effect της λίγο μικρότερης έντασης από το κανονικό.

 

bloody sunday: το pad δεν είναι κάποιος περίεργος ήχος, είναι απλώς "άσχετο" το ακκόρντο για να δώσει λίγο μεγαλύτερο μυστήριο στο part.

 

Kilon: ευχαριστώ πολύ φίλε, ελπίζω και γω να βρεθεί ο χρόνος (γιατί η όρεξη υπάρχει) και να γίνει κάτι. Δυστηχώς λίνκ δεν έχω να σου δώσω, αν κάνουμε τίποτα φρέσκο θα σου πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,πριν μερικες μερες o pastelius μου εστειλε ενα κομματι του για να δοκιμασω να βαλω σαξοφωνο.Χτες ειπα να δοκιμασω,εκανα ενα take και του το εστειλα για να μου πει αν του κανει κατι τετοιο ωστε να το διορθωσω,να το παιξω καλυτερα κλπ .Του το εστειλα το βραδυ σε mail κ θεωρησα αγενεια του το γεγονος οτι ασχοληθηκα κ δεν μου απαντησε καν.Μολις τωρα συνειδητοποιησα οτι ειχα παιξει πανω σε αυτο (το earth stops moving)  :D :D :D :D :D :D

 

Nαι,ειμαι τοσο μπροστα 8)

 

 

ΥΓ.1000 συγνωμη pastelako,ξερεις πως ειναι αυτα ;D

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεπιμπτοντως,το κλιπ μου αρεσε πολυ,αλλα ειμαι τοσο γιώτα που νομιζα οτι ηταν του pastelius κ προφανως δεν ειχα καταλαβει οτι ηταν για σχολιασμο.Μπραβο, εστω καθυστερημενα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα μου αρέσει το κομμάτι! Βασικά με τρέλανε ακόμα περισσότερο η προσθήκη του blue. Αυτό δεν ξέρω αν λέει κάτι για τον χαρακτήρα μου.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου