Προς το περιεχόμενο

Τι γίνεται στο πλαίσιο? Φέρνουν μηχανήματα για Home Recording?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βάλε και λίγο καμουχθίνη πριν τα πείς ρε συ Wow!.Σε πιάσανε παλι συμπονιάρικα κομπιουτερίστικα και σένα?

 

Μια δόση αλήθειας την έχει ο λάμπρος στα πόστς.Ακραία πάντα αλλα ενα δίκιο το χει.Βεβαια το πως μεταλ-λάσει το χάμστερ σε κατσαρίδα είναι άλλο πράμα...

 

Υ.Γ.Μην κρίνεις για να μην κριθείς μας διδάσκει ο Πανάγαθος Κύριος μας αδερφοί.Ας πατάξομεν τη διαφθορά απ τη ρίζα της.Ελάτε να προσευχηθούμε για λίγο περισσότερο καταναλωτισμό όλοι μαζί τον Πατέρα μας.....

 

 

Έντιν: Σκιά ο Τσίχλας είναι ο ξάδερφος του Τσίμπλαστο Δεξιόστροφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ως συνήθως ο Wow! με βαράει χωρίς αναισθητικό και εγώ πρέπει να γίνω ο γκουρού των Quotes για άλλη μια φορά:

 

Δηλαδή παραδέχεσαι ότι η δουλειά γίνεται; Και για ποιανού τη δουλειά λέμε; Τη δική σου ή τη δική τους; Για ποιο λόγο χρειάζονται τα "τζιμάνια" πωλητές; Για να μπορεί να ρωτάει ο καθένας όποια μαλακία θέλει και στο τέλος να κάνει αυτό που διάβασε στο pc magazine;

 

Παραδέχομαι ότι γίνεται φαινομενικά (γι αυτό και τα εισαγωγικά). Έχεις ευτυχισμένους μαγαζάτορες και ευτυχισμένους πελάτες που νομίζουν ότι έκαναν την σωστή αγορά και ακόμη και την επόμενη μέρα να δουν κάπου αλλού το ίδιο προιόν πολύ φτηνότερα δεν θα πουν "να μ@λ@κ@" αυτομουτζώμενοι, αλλα θα πουν "αχ αυτα τα ηλεκτρονικά μέσα σε μια μέρα βγαίνουν καινούρια και πέφτουν οι τιμές" γιατί είναι 100% σίγουροι ότι αφου πλέρωσαν, εξυπερετήθηκαν και όπως τους αρμόζει.

 

Αφού δε σου το μαθαίνουν πουθενά, εσύ που το έμαθες; Και όχι μόνο εσύ, αλλά όλοι οι συνοικιακοί ιδιοκτήτες κομπιουτερομάγαζων οι οποίοι πουλάνε "γνώσεις" και "γνώμες" εδώ και είκοσι χρόνια; Τα σεμινάρια πως ξέρεις ότι δεν γίνονται; Εγώ ο ίδιος έχω δει πολλές φορές ομάδες εκπαιδευομένων τεχνικών να μπαίνουν και να κάθονται κανονικά σε θρανία στο πλαίσιο της μεταμόρφωσης - πως ξέρεις ότι δεν γίνεται το ίδιο με τους πωλητές;

 

Εγώ δεν είμαι επαγγελματίας, ούτε πωλητής. Το δικό μου συμφέρον κοιτάω. Και επειδή πουλάω κατα καιρούς μέσω online δημοπρασιών κινητά και εξαρτήματα υπολογιστών μπορώ να πω ότι είμαι πολύ καλά ενημερωμένος για τις τιμές και τα χαρακτηριστικά τους. Αυτά που "ξέρω" έχουν προέλθει απο καθημερινές παρατηρήσεις τιμών.

Πιστεύεις ότι αν κάτσεις μια ξανθιά που έχει τελειώσει το λύκειο στο θρανίο και της κάνεις μάθημα, θα σκαμπάσει τίποτα για να πουλήσει την άλλη μέρα υπολογιστές?

 

 

 

Όχι βέβαια, τις εταιρείες τις συμφέρει να πληρώνουν ζωντόβολα που δεν ξέρουν πρόσθεση και επίσης τις συμφέρει να μην πάρεις αυτό που χρειάζεσαι. Μόνο οι έμποροι ναρκωτικών σε αυτό τον άδικο κόσμο θέλουν να πάρεις αυτό που χρειάζεσαι (μουσική υπόκρουση : lou reed)

 

Μάλλον δεν κατάλαβες. Εννοώ ότι τις συμφέρει να αγοράσεις κάτι ΠΑΡΑΠΑΝΩ απο αυτό που χρειάζεσαι πχ καλύτερο pc και όχι να πας για κινητό και να φύγεις με φωτογραφική.

 

Και γιατί να στη δημιουργήσουν αφού ούτως ή άλλως (έτσι λες) δεν θα σου δώσουν αυτό που χρειάζεσαι; Σαδιστές είναι; Άλλωστε τι μας κόβει, αφού σαν ελληνάρες που είμαστε ΔΕΝ πιστεύουμε ότι το καλύτερο είναι ακριβότερο - αντίθετα πιστεύουμε ότι το φθηνότερο είναι πάντα καλύτερο από το ακριβότερο. Σιγα μην μασήσουμε εμείς από τέτοιες μπούρδες... τι, αμερικανάκια είμαστε; Α,τσα!!!

 

Εγώ δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο. Είμαι ΚΑΘΕΤΟΣ στο "ό,τι πληρώνεις παίρνεις".

Φίλε eye εννοώ ότι θα παει κάποιος που απλώς θέλει να ανοίγει τον υπολογιστή, να μπαίνει msn και να τον κλείνει και θα τον αρχίσουν: "Κανένα παιχνιδάκι?" "κανένα εκτυπωτή?" "με αυτή την κάρτα γραφικών θα παίξεις το παιχνιδάκι?" και απο κει που ο αγοραστής είχε ανάγκη ένα σύστημα των 500 ευρώ, θα του φορτώσουν κάποιο των 1200, το οποίο είναι ΣΑΦΩΣ καλύτερο, αλλα δεν του χρειάζεται.

 

 

Εδώ έχεις δίκιο... το έχει πρωτοπεί ο Ασίμοφ, κατόπιν το ενστερνίστηκε η Παπαρήγα και τελευταία ακούω να το λέει και ο Τσίμπλας, δηλαδή πρόσωπα γνωστά για τον μεσσιανικό τους ρόλο στη κοινωνία μας.

 

Δεν ξέρω τι υπαινίσεσαι με αυτό + τα αριστερά που με δέρνουνε όπως λες. Μηπως δεν έκανα σαφές το ότι ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ της εξάπλωσης των υπολογιστών?

 

Λάμπρο, μην αρχίσεις τώρα τα "δεν διαβάζω περιοδικά", "δεν είμαι αριστεροχτυπημένος", "δεν είμαι οπαδός του Τσίμπλα", "δεν μισώ την ελεύθερη οικονομία" και άλλα τέτοια, διότι δυστυχώς εμπίπτεις σε αυτό που έγραψα στην αρχή: δεν ξέρεις ποιος είσαι και δεν ξέρεις τι πιστεύεις, αλλά είσαι απόλυτα βέβαιος ότι έχεις δίκιο. Τα καλά νέα είναι ότι λες πράγματα που δεν ισχύουν. Τα κακά νέα είναι ότι θα πονέσεις για να το καταλάβεις.

 

Εσύ eye ξέρεις άραγε ποιός είσαι? Ποιανού οπαδός είσαι? Εγώ πιστεύω ότι έχεις κάποιες μασημένες κακίες και κόντρες έτοιμες (έχω βάσιμες υποψίες ότι τις έχεις αποθηκεύσει και σε database για εύκολη ανάκτηση) τις οποίες εκσφεντονίζεις στα ανυποψίαστα εύκολα θύματα τα οποία πάσχουν απο "ελλαδίτιδα (κυρίως - τις περισσότερες φορές αυτό φταίει)" απο "έλλειψη στοιχειώδους και μή μόρφωσης" και απο "νεολερίτιδα"

 

Μπορείς σε παρακαλώ να με αφήσεις να κυλιστώ στον βούρκο και στα σκατά της Ελλαδίτσας μου? Αφού δεν πάει το μυαλό μου παρακάτω και το βλέπεις. Πειράζει να πάρω και 2-3 συνομίληκους μαζί μου? Δεν νομίζω. Άλλωστε κατεστραμένοι είμαστε όλοι...  ;)

 

(πάντα φιλικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάμπρο, εγώ αν πίστευα ότι το μυαλό σου "δεν πάει πιο κάτω" δεν θα σου μίλαγα - ελπίζω πως καταλαβαίνεις ότι δεν σε εχθρεύομαι. Όμως, για να πάει το μυαλό σου (ή το δικό μου) οπουδήποτε, χρειάζεται καλή πληροφόρηση. Αυτή είναι κάπως δυσεύρετη.

 

Είσαι νέος (και καλά κάνεις) αλλά υπάρχει ένα μειονέκτημα : ακόμη δεν τα έχεις δει όλα. Κράτα και μία πισινή ότι μπορεί να κάνεις και λάθος σε κάποια πράγματα.

 

Α, και κάτι ακόμη. Εγώ ίσως δεν ξέρω ποιος είμαι επίσης, αλλά αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία για εσένα ή τους δύο-τρεις που λες να πάρεις μαζί σου.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς φίλε eye πέφτουμε στην παγίδα της μεταλαμπάδευσης γνώσης απο την μια γενιά στην επομενη.

 

Δυστυχώς όμως η γνώση και η πείρα δεν μεταφέρεται δια του λόγου. Πρέπει να πάθεις για να μάθεις. Αν οι επόμενες γενιές είχαν τη σοφία των προηγούμενων τότε ...ποιός θα μας έπιανε την ανθρωπότητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά eye, μου βγήκαν τα κορνφλεικς απ' τη μύτη πρωϊνιάτικα από τα γέλια. Τρέχω να βάλω Lou Reed.

 

 

 

Εσύ eye ξέρεις άραγε ποιός είσαι? Ποιανού οπαδός είσαι?

 

 

Μην τα ρωτάς αυτά διότι δεν γνωρίζεις ότι ο eye είναι οπαδός του 666 και μαζί με τον kwstas79 ("the unholy union") πάνε στο αμστερνταμ καθε χρόνο στισ 14 Φεβρουαρίου για να "διαδώσουν την πίστη" υπό μουσική υπόκρουση mayhem.

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου