Προς το περιεχόμενο

Ποια εφέ πιστεύεται ότι πρέπει να ταιριάξω


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, από τον εξοπλισμό που έχω σπίτι παίζω με τον παρακάτω που θα δείτε στην φωτογραφία του link.

http://www.cs.uoi.gr/~css03057/Vangelis_Gear_Home_Studio.JPG

Ο εξοπλισμός είναι ο ίδιος "φωτογραφημένος" εκτός από την κιθάρα που η μόνη διαφορά είναι η μαγνήτες οι οποίοι είναι οι fender lace sensor gold.

Το πρόβλημα που έχω είναι οτι ποτέ δεν καταφέρνω να έχω όλους τους διαθέσιμους ήχους μου εξαιτίας της συνδεσμολογίας μεταξύ των εφέ.

 

Ξέρω ότι πρέπει να αγοράσω κάποια πράγματα επιπλέον όπως aby και διάφορα τέτοια τύπου line selector!.αυτό που θέλω είναι να έχω μόνιμα συνδεδεμένα τα μηχανήματα μου και να μπορώ να επιλέξω ήχους.

 

Ο εξοπλισμός μου αποτελείται από δυο μέρη το ένα είναι αυτό που καταλήγει στον ενισχυτή και το δεύτερο αυτό που καταλήγει στα studio monitor ηχεία.

 

αυτό που ζητάω σε πρώτο στάδιο είναι πως θα γίνει για παράδειγμα πριν το κόκκινο boss vf-1 να έχω 2 τουλάχιστον επιλογές. Παράδειγμα proco rat -> vf-1 ->champion  και 2η επιλογή boss mt-2 ->boss vf-1 -> champion. (τα dod 280 και yjm 308 θεωρήστε τα καρφωμένα αμέσως μετά την κιθάρα!)

αν θέλετε κάντε μου και μερικές προτάσεις για το πια εφέ πιστεύεται ότι πρέπει να ταιριάξω μεταξύ τους(και προτάσεις για τι πρέπει να αγοράσω...επιπλέον.).

 

υ.γ. εκείνα τα midi patch που έχουν πίσω χαμό από send return και επικοινωνία με midi είναι για αυτή την δουλειά?δηλαδή να επιλέγω οποιο εφέ θέλω από τα send return και να τα στέλνω στο out?

my name is Brachos C. Evangelos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασιλικό μπέρδεμα βλέπω... δεν φτιάχνεις ένα νέο σχέδιο σε κανένα Powerpoint με βελάκια για το τι θες να πηγαίνει πού; Yποπτεύομαι ότι η λύση στο πρόβλημά σου θα είναι η έξυπνη χρήση και συνδεσμολογία του Boss LS-2.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μπορντο DOD είναι Chorus???

Αν ναι έχουμε το ίδιο)το δικό μου είναι Bass Chorus και το χρησιμοποιώ στην κιθάρα!!!! ;D)

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Νομίζω για να πάρεις χρήσιμες απαντήσεις πρέπει να επαναδιατυπώσεις το το ερώτημα:

 

"Χρειάζομαι τους ακόλουθους (π.χ.) 10 ήχους:

1. Καθαρό με λίγο delay (όπως στο "τάδε" κομμάτι)

2. Ήπια παραμόρφωση με chorus (όπως στο "δείνα" κομμάτι)

3. ...

.

.

.

"

Και βλέπουμε... :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου