Προς το περιεχόμενο

fret leveling στην Θεσσαλονικη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

 

Εχω μια Squier Strat Korea και ενω εχω ρυθμισει τα παντα σωστα (Relief, Intonation κλπ) συνεχιζει να μου τασταρει σε μερικα ταστα με σχετικα υψηλο action (2-2,5mm στο 17ο ταστο). Ξερεις κανεις κανα καλο μαστορα για τριψιμο-γυαλισμα ταστων στην Θεσσαλονικη?

 

Thnx προκαταβολικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στον Τσέλιο στη Ναυαρίνου μπορείς να την πας, ο Κώστας είναι πολύ καλός μάστορας. Υπάρχει κι ο Dr. Fret, και έχω ακούσει επίσης πως και ο Στόλλας έχει καλό μάστορα, αν και δεν έχω πάει τίποτα για service/setup/οποιαδήποτε άλλη δουλειά εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσελιο , dr fret..εχω παει και στους 2 ..προτιμαω dr fret, αν και ο τσελιος καλος ειναι..αλλα καποια πραγματα δεν μπορει να τα κανει.(μεσα στο μανικι-βεργα για παραδειγμα)

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν το μανικι εχει προβλημα απο την μανα του και πρεπει να πειραξει μεσα την βεργα με διαφορες τεχνοτροπιες για να φτιαχτει ..αυτο αδυνατει να το κανει..λεει πως ειναι κατασκευασμενο το οργανο για να παιζει με τετοιο action...αυτο ουτε ο μιχαλης μπορει να το κανει..απο οτι μου εχουν πει παιδια που πηγαν στον στολλα πριν 5 χρονια που ειχαμε τετοια προβληματα..μετα απο προτροπες πηγαμε πριν 5 χρονια στον dr fret και δωσαμε 150 ευρο εκαστος με τα φιλαρακια μου και οι sammick των 150 ευρων πετουσαν και χορδες εγλυφαν την ταστιερα χωρις να τασταρει πουθενα. την ιδια αψωγη  δουλεια εκανε και στην japoneza ibanez που πουλησα πριν λιγο καιρο μεσω forum..δεν ξερω πια αν ο μιχαλης μπορει να κανει αυτην την δουλεια μιας που εχω να μιλισω μαζι του 5 χρονια (ευτυχώς  ;)), παντως με τον κωστα που μιλησε ενας φιλος μου τις προαλες για το ιδιο το προβλημα του ειπε την κλασικη ατακα..." ειναι κατασκευασμενο το οργανο για να παιζει με τετοιο action"

 

σε προηγουμενο ποστ καποιος ειχε το ιδιο προβλημα και βρηκε τελικα εναν μαστoρα στην αθηνα που του το εκανε με καμια 130 ευρω αν θυμαμαι καλα σε μια ibanez ..

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω ρε φιλε..οταν πηγαμε τις κιθαρες μας .μας ειπαν ΠΩΣ δεν γινεται..ποσο ποιο ξεκαθαρα να το πω.

εγω το ξερω πως ολα γινονται..και αυτοι το ξερουν..απλα αντι να πουν, ναι γινεται, αλλα εμεις δεν ξερουμε-μπορουμε! λενε πως απλα δεν γινεται!

Τα συμπερασματα δικα σου.

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω πολυ κοσμο κολλημενο με το σερβις του μιχαλη κ ενω ξερουν οτι δεν εχει χρονο του πανε οργανα.εγω οτι δεν καταφερνω αυτος μου το κανει.τελος  :P

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok καθε γνωμη σεβαστη.

εγω και τα μελη της μπαντας στην οποια ειμαι εχουμε διαφορετικη αποψη... και πιστευω επιχειρηματολογησα για το      οτιδηποτε ειπα.

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου