Προς το περιεχόμενο

Eric Johnson new signature stratocaster. Πότε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανείς πότε θα κυκλοφορήσει η νέα stratocaster του EJ με το rosewood μανίκι;

 

Από ότι είδα σε ένα video που μιλάει ο ίδιος για αυτή, λέει κάτι για τον Ιανουάριο του '08, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω ακούσει κάτι...

 

Πάντως, αναμένεται να είναι πολύ ενδιαφέρουσα κιθάρα, με τα ίδια πάνω κάτω specs, με ψιλο-αλλαγμένο τον bridge μαγνήτη και με φοβερά 60s χρώματα (επηρεασμένα από ένα παλιό κατάλογο με χρώματα αμαξιών της εποχής).

 

Το κακό (τουλάχιστον για μένα...) είναι ότι μάλλον το μπράτσο θα έχει binding, όπως έχει η κιθάρα του Ry Cooder, κάτι που προσωπικά μου φαίνεται εντελώς anti-strat...:(

 

RyCooder-L2.jpg

 

Μακάρι τουλάχιστον να υπάρχει επιλογή με/χωρίς binding...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιατι? βιαζεσαι να την αγορασεις αγορι μου??? :) :) :)

 

Στο site της fender δεν γραφει ακομα τιποτα οποτε εχουμε ακομα καιρο (και ακομα περισσοτερο μεχρι να βγει στα μαγαζια)

 

Δεν νομιζω να την βγαλουν (αν την βγαλουν τελικα) με επιλογη binding ή oχι μια και θα ειναι ενα μοντελλο σειρας με συγκεκριμενα specs,σιγουρα το binding θα την κανει ακριβοτερη στην κατασκευη οποτε λογικα και στην τιμη....

 

Το binding ειναι οντως anti-fender ,αν και μου αρεσει πολυ στις Jag & Jazz απο το 66 και μετα με τα μεγαλα block inlays,στις στρατ και στις τελε ειναι οντως...καπως ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να την βγαλουν (αν την βγαλουν τελικα) με επιλογη binding ή oχι μια και θα ειναι ενα μοντελλο σειρας με συγκεκριμενα specs,σιγουρα το binding θα την κανει ακριβοτερη στην κατασκευη οποτε λογικα και στην τιμη....

 

Το κακό είναι ότι υπάρχει ...ρεύμα από fans του EJ στο forum του, οι οποίοι ψηφίζουν υπερ του binding γμτ...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε γαμωτο για αυτο δεν μπορουσα να κοιμηθω το βραδυ.... ;D ;D :) :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε *****το για αυτο δεν μπορουσα να κοιμηθω το βραδυ.... ;D ;D :) :) :)

 

ελα ντε....

 

μεταξυ μας, μου την εχει σπασει πολυ αυτη η EJ_mania που την τρεφει η Fender για ευνοητους λογους...

 

οχι απο πλευρας οργανων καθαυτο, αλλα απο πλευρας δημιουργιας - συντηρησης ενος κουφιου μυθου σε μια εποχη οπου δεν υπαρχουν και πολλοι απο δαυτους around...

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει μωρε εδω εχουν βγαλει signature μοντελα για τοσους και τοσους ....εκει θα κολλησουμε? ;)

 

εξαλλου και η EJ που κυκλοφορει καθολου ασχημη strat δεν ειναι και αν θελουμε να ειμαστε και δικαιοι ειναι η πρωτη strat που εβγαλε η Fender εδω και χρονια με τοσο ..λαχταριστα features και καλη τιμη (σκεψου οτι την παιρνεις μεταχειρισμενη απο το ebay γυρω 700-800 euros ,καθολου ασχημα...)

 

Και εγω δεν μπορω να πω οτι τρελλαινομαι για τη....μουσικη του EJ αλλα πως να το κανουμε ειναι παιχταρας και οντως "τρελλαμενος" με το gear ;) οποτε τουλαχιστον στην περιπτωση του η ολη φαση δε γινεται (μονο) για την κονομα... ;D

 

Η εποχη των...κιθαριστικων μυθων εχει παρελθει ανεπιστρεπτει ετσι κι αλλοιως ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To rosewood όμως είναι άαααλη φάση...

Ειδικά για εμάς τους ιδρωτίλες τύπους.... ;D

 

sweatyhands.jpg

 

ΥΓ: Εννοείται ότι δεν είναι τα δικά μου χέρια αυτά... ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει μωρε εδω εχουν βγαλει signature μοντελα για τοσους και τοσους ....εκει θα κολλησουμε? ;)

αρχι_true  ;D

 

εξαλλου και η EJ που κυκλοφορει καθολου ασχημη strat δεν ειναι και αν θελουμε να ειμαστε και δικαιοι ειναι η πρωτη strat που εβγαλε η Fender εδω και χρονια με τοσο ..λαχταριστα features και καλη τιμη (σκεψου οτι την παιρνεις μεταχειρισμενη απο το ebay γυρω 700-800 euros ,καθολου ασχημα...)

 

συμφωνω. Αλλα ενα 7.25" χαθηκε ο κοσμος να το βαλουν?...

 

Και εγω δεν μπορω να πω οτι τρελλαινομαι για τη....μουσικη του EJ αλλα πως να το κανουμε ειναι παιχταρας και οντως "τρελλαμενος" με το gear ;) οποτε τουλαχιστον στην περιπτωση του η ολη φαση δε γινεται (μονο) για την κονομα... ;D

 

εγω πιστευω οτι αυτη η ενασχοληση με το gear ειναι που συντηρει τον εν λογω κουφιο μυθο.

Πιο πολυ βλεπω/ακουω σχολια σχετικα με τον EJ οσον αφορα στο gear του και στο ποσο καλος ειναι στο να το επιλεγει, παρα στο καθαυτο παιξιμο και τη ...μουσικη του.

Και καλα καταλαβαινει τι κολονια φορουσε ο luthier που του εβαψε τη Strat, τι τυπου τρανζιστορ εχει στο φαζ, τι ειδους μπαταρια εχει μεσα και ποσο γεματη ειναι κλπ μ@λ@κιες....  :o

 

ασε μας ρε συ EJ....  ;D    ...γκιβ ας ε μπρεηκ να 'ουμ...  ;D

 

 

Η εποχη των...κιθαριστικων μυθων εχει παρελθει ανεπιστρεπτει ετσι κι αλλοιως ;D

 

God damn right!  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mεγαλοι κιθαριστες υπαρχουν μυθοι δεν υπαρχουν γιατι απλΑ στην εποχη του ιντερνετ δεν μαθαινουν πια τα παιδια μυθολογια....

Παρ ολα αυτα επειδη εχω την συγκεκριμενη κιθαρα ωφειλω να πω οτι κατα την γνωμη μου προκειται για μια απο τις καλυτερες κιθαρες παραγωγης που εχει βγαλει η μαμα εταιρια ανεξαρτητως κοστους(αν και δεν με εχουν βολεψει καθολου τα πολυ χαμηλα ταστα κυριως πανω στο νιτρο μπατσο).

Ο κοσμος  λοιπον το πηρε χαμπαρι ,η τιμη ειναι ψιλοπροσιτη και το πραγμα παει καλα οποτε γιατι να μην το στιψουμε λιγο ακομα να βγαλει κι αλλο ζουμι...??? ::) ::) ::) ::

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου