Προς το περιεχόμενο

Akai MPD24!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

TΟ εχω εδω και λιγο καιρο και πιστευω οτι απλα ειναι απιστευτο!

δεν εχω ιδεα απο πληκτρα... και πιστευω ειναι αρκετα χρησσιμο σε ατομα που δεν ξερουν πληκτρα...

το εχει κανεις αλλος? με τι προγραμματα το δουλευεται?

εγω REASON το fl δεν με βολεψε κα8ολου.. εχω πολλη καθηστερηση βασικα γιαυτο.. το Battery δεν το εχω setari ακομα.. το παλευω ομως.. η akai εκανε ενα θαυμα! και τωρα βγαινει το Mpd32!!!

στην ελλαδα ποτε 8α τα φερει καποιος???

psycho beatsssssss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καθυστέρηση οφείλεται στην κάρτα ήχου σου, όχι στο Akai. Χρειάζεσαι κάρτα με Asio drivers ώστε το latency να μη γίνεται ενοχλητικό.

 

Αν παίζεις με καμιά κάρτα τύπου Soundblaster, το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι να πάρεις μια σοβαρή κάρτα. Αν έχεις καλή κάρτα, βεβαιώσου ότι έχεις επιλέξει σωστό driver από το control panel του προγράμματος που δουλεύεις.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι lexicon eχω με του δικους τις drivers.. tespa φτιαχνεται αυτο.. αλλα καποιο ποιο "ευκολο" απο το fpc προγραμα υπαρχει??

 

 

 

με τι προγραμμα na δουλευει στο fl??

psycho beatsssssss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καθυστέρηση οφείλεται στην κάρτα ήχου σου, όχι στο Akai. Χρειάζεσαι κάρτα με Asio drivers ώστε το latency να μη γίνεται ενοχλητικό.

 

Αν παίζεις με καμιά κάρτα τύπου Soundblaster, το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι να πάρεις μια σοβαρή κάρτα. Αν έχεις καλή κάρτα, βεβαιώσου ότι έχεις επιλέξει σωστό driver από το control panel του προγράμματος που δουλεύεις.

 

Μια χαρά κάρτα είναι η sound blaster, η κάρτα μου δουλεύει σε 3 modes εγω την εχω στο mode επεξεργασιας ηχου, και σε πληροφορω το latency ειναι κοντα στο 0... φυσικα οι asio drivers που εχει συνεργάζονται άψογα με διάφορα προγραμματα ηχου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά, μια και άνοιξε το θέμα, το MPD24 με έχει εξυπηρετήσει ιδιαίτερα.  Εκτός από Drum Pad, το χρησιμοποιώ ως Midi Controller στο Cubase SX3, μέσω του Generic Remote, έχοντας κάνει assign τα pads ως βασικά shortcuts (PUNCH IN, OUT, START/STOP, UNDO, REDO, TO L, CYCLE, RESTART κλπ) και τα sliders/knobs σε διάφορους controllers.  Όποιος ενδιαφέρεται μου στέλνει pm και του στέλνω τα 2 σχετικά αρχεία / settings για MPD24 και SX3 (ή nuendo 3) αντίστοιχα.

Το χρησιμοποιώ με τη βάση:

http://www.thomann.de/gr/lindy_notebookarm.htm

που του ταιριάζει κουτί!

www.myspace.com/michalismusic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου