Προς το περιεχόμενο

Natural strat (partscaster)!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με γεια το κιθαρακι! :)Παντα ημουν υπερμαχος του natural εχω κι εγω μια τετοια (ξερει ο elavd ;) ;))οπως επισης και η αγαπημενη μου tele και η lespaul ειναι περιπου ετσι .

Οσο για την πλαστικουρα πισω κι εγω σκεφτηκα να σεβαστω την E.J και να μην τη βαλω αλλα μου χουν γδαρει 2 ζωνες (παντελονιου!)τα κωλοελατηρια και μου φαινεται θα τις φαει τις τρυπουλες του το κορμακι (σιγα μην καταλαβω την διαφορα στον ηχο.....) :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Α ρε Ηλια τι παρατηρητικοτητα ειναι αυτη?? :Pοντως οσο και αν φαινεται περιεργο το συμβολο αυτο ειναι απο τα νερα του ξυλου,και να σου πω την αληθεια κανει μεγαλη διαφορα στον ηχο ;D ;D ;D!!!

Aπλα βρηκα backplate στο χρωμα του pickguard,μπορει να μη το βαλω ομως γιατι το τρεμολο εξεχει λιγο απο πισω....

Οσο για τους big mac θα τους ακουσω και θα αποφασισω...εχω μια εβδομαδα καιρο!

 

Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια :)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυυυυυ  ωραια !  μεγεια και καλοπαιχτη

 

συμφωνω και εγω με τον Blue  για τα knobs , μην σου πω να αλλαξεις και τα καπακια των μαγνητων .....  πολυ μαυριλα θα ειναι .....  αλλα αν αρεσει σε σενα .....

 

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ελαβντ:χαχαχαχαχαχαχα!πεθανα στο γελιο!εισαι θεος!!!λες??αν εγινε κατι τετοιο θα τις χαραξω ενα τεραστιο Α στο καινουριο της juno-g!!!

 

@longshadow: ειναι δυο κομματια το σωμα αν και δε φαινεται καθολου ;)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μεγειά.... :)

Εγώ λέω μαύρο pickguard και μάυρα καπάκια στους μαγνήτες/κουμπιά.

+1 στο να μη βάλεις το  backplate.

Ίσα ίσα, ο Eric Johnson ισχυρίζεται ότι ..."αλλοιώνει" και τον ήχο... ;)

 

Ρε ποιός Eric Johnson? Εμένα μου το έχει πει ο Kostas Exarhos. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μαυρο pickguard σκεφτομουν μονο στην περιπτωση που θα εβαζα rosewood ταστιερα!!το tortoise τα σπαει ειναι πολυ ομορφο!

 

Λοιπον η πρωτη επαφη μου ηταν απολαυστικη!!!εχω μεινει αφωνος και εξηγω τι εννοω:

1.σωμα:παιδες με μια φραση αλλο συνουσια με προφυλακτικο και αλλο χωρις...τελος ;D!το νιωθεις το ατιμο το ξυλο,το χαιδευεις...το νιωθεις

2.neck: απιστευτα βολικο και για γρηγορο παιξιμο(slides,legato,bends)...το προτεινω ανεπιφυλακτα!και εγω ειχα εναν ενδοιασμο γιατι ειναι η πρωτη μου maple κιθαρα,αλλα μου αρεσει παρα πολυ οφειλω να ομολογησω...btw thanks dkall!(το μονο που μου τι δινει ειναι το λουστρο στα ταστα που οπως ειπα γρηγορα θα εξαφανιστει)

3.μαγνητες: μετα απο μια προχειρη ρυθμιση αποφανθηκα οι big mac τα σπανε,γλυκος ηχος με ομορφη συχνοτικη αποκριση!ο θορυβος ειναι ελαχιστος...να ειναι καλα ο Σταυρος που εκανε και ενα shielding οπως μου ειπε(θα το ανακαλυψω τι εκανε οταν "ξεκοιλιασω" την κιθαρα!)

4.τα κλειδια ειναι ολα τα λεφτα!!εμφανισιακα υπεροχα και πολυ σταθερα στο κουρδισμα...bravissimo elavd!

5.το τρεμολο δεν μπορεσα να το δοκιμασω γιατι ξεχασα να παρω το λεβιε :P :P

 

Ειναι μια παναλαφρη ξανθια κουκλα,ενα μοντελακι!νομιζω οτι ειμαι ερωτευμενος...ισως να φταιει και η ανοιξη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου