Προς το περιεχόμενο

ποια φθηνή κλασσική και από πού?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρά, η κλασσική που είχε πάρει ο αδερφός μου πριν δεκαετίες, μια powerbeat άρχισε να παραδίδει πνεύμα μετά από ένα ταξίδι σε μέρη με πολύ υγρασία και άρχισαν να χωρίζουν σιγά σιγά τα ξύλα της, για μένα δεν έχει τελειώσει το θέμα βέβαια και όπως του είπα όσο βγάζει ήχο εγώ θα παίζω με αυτήν, όσο καταστρέφεται και ζει τόση αξία παίρνει για μένα

θέλει να τη πάμε σε τεχνικό αλλά ξέρω ότι θα κοστίσει περισσότερο από τη κιθάρα οπότε ψάχνω προς το παρόν πολύ φθηνή κλασσική για εξάσκηση, δλδ μιλάμε για max 50-60 euro και χνούδι παραπάνω μέχρι να επιλέξω κάποια πολύ ακριβή στο μέλλον όπως σχεδιάζω

δυστυχώς τα περισσότερα τοπικά καταστήματα δεν έχουν ιστοσελίδες για να πάρω μια ιδέα και γιαυτό ρωτάω που προτείνετε να κοιτάξω και τι προτείνετε

καταλαβαίνω ότι σε αυτά τα χρήματα δεν χρειάζεται και πολύ ψάξιμο αλλά δικαιούμαι να θέλω κάτι ανάλογο της προηγούμενης δλδ απλά να παίζει ικανοποιητικά το ίδιο από την αρχή μέχρι το τέλος όσα χρόνια μετά και αν είναι αυτό, να είναι σκυλί που λέμε

sorry για το long post αλλά το είδα σαν φόρο τιμής κατά κάποιο τρόπο..:)

αυτά ότι προτάσεις έχετε ευπρόσδεκτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε συμφέρει αγορά απο εξωτερικό για τόσα χρήματα ρε συ.Τσάμπα ταλαιπωρία είναι.Δές στο Νακα ή τπτ Στόλα που βγάζουν κάτι προσφορές.Ή ακόμα και σε τοπικό μαγαζί.Με 63 είχα πάρει απο το Νάκα μια alfonso miguel.Εκτός απ τα κλειδιά που είναι ότι ναναι και ξεκουρδίζεται στα πρωτα 5 λεπτά είναι μια χαρά για 60 ευρά.Θα έλεγα να ανεβάσεις το cash στα 100 και να πάρεις μια με καλύτερα κλειδια καβαλάρηδες κτλ.Θα είναι μια κιθαρούλα με καλύτερο ήχο και που ξέρει μπορεί να σε ικανοποιήσει πολύ και να γλιτώσεις την μεγάλη αγορά.

 

Είχα δοκιμάσει μια yamaha σε προσφορά 120 απο 180 στο Νάκα(αν κ δεν ξέρω αν η αξία την ήταν αυτή ή κλασσικά θα με έγδερνε) και ήταν μέρα με τη νύχτα με αυτή που πήρα αλλά είχα και γω το κόλλημα που έχεις με τα λίγα λεφτά.Κοίτα ομως με ποσο μικρή διαφορά μπορεί να πάρεις κάτι πολύ ανώτερο.Σκέψου πριν κινηθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα 60-120 ευρώ είναι μέρα και νύχτα, φαντάσου πως θα είναι τα 100 (που προτείνεις) με τα 1500 (ή και παραπάνω αφού λέει πολύ ακριβή) οπότε μάλλον δεν θα τον ικανοποιήσουν τόσο ώστε να γλυτώσει την ακριβή αγορά.

Από την άλλη το να γλυτώσεις κουρδίσματα κάθε 5 λεπτά για 20-30 ευρώ είναι καλό.

Τα λινκς είναι καθαρά για αναφορά και όχι αυτό που προτείνω γιατί δεν ξέρω τι παίζει από κλασσικές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε sozos cool.Ούτε εγώ δεν ξέρω απλά οταν έπιασα τις κιθάρες ήταν καληνύχτα.Ευκολόπαιχτη και με πιο καθαρό-δυνατό ήχο.Βέβαια αυτά εξαρτούνται και απο άλλους παράγοντες.Αν βάλεις όπως λές όμως οτι θα αλλάξεις κλειδιά γιατί θα σου σπάσουν να νεύρα με την κιθάρα των 50-60 ευρώ δίνεις απ την αρχή λίγο παραπάνω και βολεύεσαι αν δεν ευχαριστιέσαι και υπάρχει προοπτική αναβαθμίσεως της τάξεως που περιγράφεις.

 

Αφου τα ίδια λέμε τώρα τι ποστάρουμε συνέχεια.Άλλωστε πάντα ισχύει το όσο δίνεις τόσο πέρνεις.Και τα λίγο ακόμη κάνουν τη διαφορά.Αλλά όχι τα 10 ευρώ.Διαφορά θα δείς απο 40-50 ευρώ παραπάνω.Σχεδόν διπλασιάζεται ο προυπολογισμός αλλά απ το να κλαίς σαν εμένα και να τα δίνεις με δώσεις στα εξαρτήματα μετά καλά είναι να τα δώσεις απ την αρχή να τελειώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη για την απουσία μου δεν πίστευα ότι θα χαλούσαν κι άλλοι λίγο χρόνο σε αυτό το θέμα:)

το λοιπόν έκανα μια τσάρκα και ο trigga έχει κάποιο δίκιο υπάρχει ένα όριο στη φθήνια, δε μπορώ να πάρω κιθάρα που να με ενοχλεί στα κουρδίσματα και δη κλασσική

αλλά την τελική αγορά δεν τη γλιτώνω, η κιθάρα που θα πάρω τώρα για εξάσκηση μόνο προορίζεται είτε κάνει 50 είτε 300 ευρώ, δε νομίζω πως καλύπτομαι από θέμα ποιότητας και γιαυτό δεν πρέπει και να σπαταλήσω χρήματα για ποιότητα στην ενδιάμεση

άρα ανεβαίνω ελάχιστα και κοιτάω στα 90-100 ευρώ για καμία yamaha και βλέπουμε αλλιώς ακυρώνω εντελώς την ενδιάμεση, αν πάω παραπάνω δεν αξίζει γιατί θα πληρώσω την ποιότητα διπλά στο τέλος

και πάλι ευχαριστώ για το χρόνο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου