Προς το περιεχόμενο

Καθε πότε αλλάζετε χορδές?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια και εχω κανενα χρονο (και...) να αλλαξω χορδες (βαριεμαι αισχρα και το floyd rose δεν βοηθαει) ειπα να δω τι παιζει γενικως με το θεμα. Για πειτε λοιπον...

PRS 513 - Καλώδιο - Koch Multitone II

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια και εχω κανενα χρονο (και...) να αλλαξω χορδες (βαριεμαι αισχρα και το floyd rose δεν βοηθαει) ειπα να δω τι παιζει γενικως με το θεμα. Για πειτε λοιπον...

Όταν με το καλό αποφασίσεις να τις αλλάξεις (όχι βιασύνες...καινούριες είναι ακόμα!)...θα νομίζεις ότι άλλαξες και κιθάρα!!...

Να σε πληροφορήσω βέβαια ότι αυτή τη στιγμή παίζεις με μια φάλτση κιθάρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε πληροφορήσω βέβαια ότι αυτή τη στιγμή παίζεις με μια φάλτση κιθάρα...

 

Ε, όχι!!!!!  :D :D

Δεν το πιστεύω!!!!!!  :D :D :D

 

Καλά, ειλικρινά αναρωτιέμαι... τι το ωραίο έχει να παίζει κάποιος με σκουριασμένες, "θολές" ηχητικά και ξεκούρδιστες χορδές...... τι είναι, βαρεμάρα, τσιγκουνιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν το κάνει για το ηχητικό αποτέλεσμα.

Απλά βαριέται το κούρδισμα ή πιθανώς να μην θέλει να δώσει 6 ευρώ για να πάρει χορδές.

Εγώ, δεν θα ντραπώ να το πω, υπήρξε περίοδος που πραγματικά σκεφτόμουνα να δώσω 6 ευρώ για χορδές και δεν το έκανα επειδή είμαι σπάγγος... τελικά είχε βρεθεί ένας ξάδερφος και μου έδωσε ένα σετάκι ASP strinx οι οποίες ήταν καταπληκτικές χορδές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε ρε παιδιά; :o

6 ευρώ;;; ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ευρώ;; :o :o :oτς τς τς! ::)

 

Ρε μάγκες μην κοροιδευόμαστε...!!! έχουμε κιθάρες και δεν έχουμε λεφτά για να πάρουμε χορδές; ??? ::)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπήρξε περίοδος που πραγματικά σκεφτόμουνα να δώσω 6 ευρώ για χορδές και δεν το έκανα επειδή είμαι σπάγγος...

 

Σε περίπτωση αφραγκίας, δεν το συζητώ, αυτονόητο πως θα σεκφτείς και το 6 ευρώ. Αλλά πραγματικά βαριέμαι να καθόμαστε να αναλύουμε εδω μέσα ένα σωρό άρες - μάρες για ηχητικές ατέλειες και τελειότητες, για το back plate ή την πένα που μπορεί να σου κόψει ή να σου δώσει συχνότητες, για χίλια μύρια σκατολοϊδια και να μην αλλάζουμε χορδές!!! το κυριότερο δηλαδή.....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και φυσικα δεν κανουν  6 ευρω οι χορδες 3-4 ευρω κανουν (φτανει να ξερεις απο που τις αγοραζεις) ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου