Προς το περιεχόμενο

Σπαστικό πρόβλημα με ήχο και εικόνα


nathanlyk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Όταν ακούω μουσική μέσω media player - winamp - και οτιδήποτε άλλο, ο ήχος παραμορφώνεται τη στιγμή που ανοίγω ένα παράθυρο ή κάνω κάποια κίνηση στο Pc. Ακόμα και όταν έχω μεγιστοποιημένο το media player και παίζει το visualization, ακούω πακ πακ, και πολλές ένα τρελό και σπαστικό θόρυβο όπου χάνεται τελείως ο ήχος. Το ίδιο μου συμβαίνει και με Reason. Είναι laptop με κάρτα m-audio fast track usb. Τι φταίει; Και αν ξέρετε,  πως γίνεται να εμπλέκεται ο ήχος και τα γραφικά με τέτοιο τρόπο;

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου μπορεί να είναι πρόβλημα μνήμης ή για να το θέσω καλύτερα ίσως κάποιος ιός σου "τρώει" πολλούς πόρους από το σύστημα. Ψάξε το pc με ένα anti-virus και βασικά ξανακάνε εγκατάσταση τους drivers της κάρτας ήχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

laptop me m-audio usb fast track είχα και εγώ και δεν είχα πρόβλημα. καλό θα έιναι την κάρτα ήχου του λάπτοπ σου να την έχεις απενεργοποιήσει. όπως είπαν και οι φίλοι τέτοιους θορύβους κάνει όταν έχει πρόβλημα με πόρους... τι μνήμη έχεις? τι επεξεργαστή? και τι λειτουργικό... δοκίμασε αν υπάρχουν νέοι drivers από internet.. προσωπικά σε ένα dual core από τους πρωτους με 1Gb μνήμη δεν είχα καθόλου θορύβους...

innosent sound www.myspace.com/innosentsound

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης παιζει κατα λαθος να εχεις απενεργοποιησει το hardware accelaration, οποτε θα τα κανει ολα ο επεξεργαστης, που γονατιζει και ακους αυτα που ακους... Απο μνημη παντως δε το κοβω, γιατι και εγω αμα εχω καργα γεματη τη ram, απλα κανει περρισοτερη ωρα να αλλαξει το κομματι...

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τους τελευταίους drivers και δεν παίζει να είναι από μνήμη το θέμα.

 

LAPTOP - WINDOWS VISTA HOME PREMIUM

 

INTER CORE 2 DUO T5450 1.66Ghz

 

2046 RAM

 

NVIDIA GEFORCE 8400M G

 

FAST TRACK USB

 

 

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου