Προς το περιεχόμενο

Remo TSS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.Ψαχνω να βρω το συγκεκριμενο practice pad ( ΡΕΜΟ TSS )

http://www.remo.com/portal/products/521/528/ds_tunablesoundshape.html

για να το αγορασω.Εχει κανεις υποψιν του που μπορω να το παραγγειλω?

jungle it till it's funky

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά στο drumstore θα μπορούν να στο παραγγείλουν. Το είδα στο dvd του Jojo Mayer και είναι εντυπωσιακό όχι μόνο ως practice pad αλλά και σαν ταμπούρο ή έστω υποκατάστατό του. Αλλά δεν είναι φθηνό. Έχώ μία δοκιμή του σε περιοδικό και εβγαινε αρκετά χρήματα.Υπολόγισε πάνω από 100ευρώ ίσως και 150 ή εκεί γύρω.Εαν το πάρεις εννοείτε γράψε εντυπώσεις. Καλή τύχη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω απο αυτο το dvd το πρωτο ειδα.Ειδα και κατι βιντεακια στο you tube με κολλεγιακες marching drum bands και λεω να το ψαξω να το αγορασω.Απλα ειμαι γιαννενα αυτη την περιοδο και μονο μεσω internet εχω προσβαση σε τετοιες αγορες.

jungle it till it's funky

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο thomann,musicstore κτλ δεν το χει κανείς εκτός και εαν δεν το πρόσεξα. Γενικά μάλλον λόγω τιμής δεν έχει κυκλοφορήσει και πολύ. Πάντως σαν κανονικό ταμπούρο είναι, έχει σύρματα που ρυθμίζονται και βγάζει ωραίο στακάτο αλλά και ξερό ήχο(μονοδιάστατο αν και κουρδίζεται κανονικά). Καλό αλλά ακριβό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου