Προς το περιεχόμενο

Θέλω το m3!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να δούμε βρε;... :)

 

Κάθε απόφαση που παίρνει ο άνθρωπος με ΤΟΣΟ συναισθηματικά κριτήρια είναι οπωσδήποτε λανθασμένη. Είχες ήδη αποφασίσει να το πάρεις όταν άνοιξες το θέμα για συζήτηση - όλοι σου είπανε να κρατάς μικρό καλάθι και μάλιστα ένας σου είπε ότι το έστειλε... αλλά εσύ έχεις πεισθεί ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα.

 

Σε κατανοώ βέβαια, το ίδιο είχα αισθανθεί και εγώ κάποτε που είχα πάρει το JD-800 : πραγματικά νόμιζα όλα αυτά που γράφεις αλλά ΚΑΙ εγώ το πούλησα σε δύο μήνες.

 

Θα απογοητευθείς διότι οι ελπίδες σου δεν κινούνται στη σφαίρα του ρεαλισμού αλλά στη σφαίρα της λίμπιντο.

 

Καλόπαιχτο πάντως... :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eγώ πάντως χθές που πήγα και το είδα με δελέασε αρκετά μπορώ να πώ...όχι τόσο όμως ωστε να πώ οτι είναι και το καλύτερο workstation μέχρι στιγμής...Τί να πώ ρε παιδιά,όλα τα σημάδια δείχνουν πως είναι κλάσης ανώτερο απο τα triton αλλα κατι άλλο με τραβάει και δεν το αγοράζω....Τί να πω...

Μου είχε βάλει ο πωλητής εκει και κάτι λαικούς ήχουσ στο μ3 και πάλι δεν καταενθουσιάστηκα...ΤώΡΑ θα μου πείτε είναι νωρίς ακομα αλλα θα δείξει στην πορεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα και έχω χάσει τον ύπνο μου...Κάνει απίθανα πράγματα....Τώρα μένει διάβασμα και φαντασία για να τα υλοποιήσω στο παίξιμό μου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι?Μου φαίνεται ή θεοποιείτε κάποια πράγματα?Εγώ ας πούμε πήγα και είδα το motifxs και δε μπορώ να πώ ότι θα έχανα και τον ύπνο μου όμως.Σίγουρα βέβαια είναι ωραίο και ενδιαφέρον να έχεις καλό synthΔηλαδή μήπως εγώ μόνο δεν έστιάζω τόσo sto συντη αλλά στο παίξιμο που κάνει ο κάθε πληκτράς?Εγώ έχω ένα korg pa50. ::)

 

Σόρυ για το offtopic και μεγεία σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι?Μου φαίνεται ή θεοποιείτε κάποια πράγματα?Εγώ ας πούμε πήγα και είδα το motifxs και δε μπορώ να πώ ότι θα έχανα και τον ύπνο μου όμως.Σίγουρα βέβαια είναι ωραίο και ενδιαφέρον να έχεις καλό synthΔηλαδή μήπως εγώ μόνο δεν έστιάζω τόσo sto συντη αλλά στο παίξιμο που κάνει ο κάθε πληκτράς?

 

Συμφωνώ φίλε ΑΠΟΛΥΤΩΣ.

Το βασικό είναι να δουλεύουν τα χεράκια . Από 'κει και πέρα ένας ήχος π.χ. Rhodes  λίγο καλύτερος ή λίγο χειρότερος μικρή διαφορά κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και θίγουμε ένα πολύ μεγάλο κεφάλαιο γύρω από τα πλήκτρα γενικότερα, θα περιοριστώ να αντιτεθώ ριζικά στα 2 τελευταία posts και τις απόψεις που περιγράφονται σε αυτά.

 

Ένα σημαντικότατο μέρος της δουλειάς ενός πληκτρά είναι το να έχει καλό ήχο (πέραν του σωστού παιξίματος), γι' αυτό άλλωστε υπάρχουν παίκτες που έχουν γίνει γνωστοί για τον φοβερό τους ήχο και όχι τόσο για τις παικτικές τους ικανότητες.

Έχω ακούσει ένα σωρό πληκτράδες που παίζανε από πολύ καλά έως και υπέροχα και τους χαντάκωνε τελείως το κακό όργανο με το οποίο παλεύανε. Και εγώ ο ίδιος άκουσα τον ήχο μου αλλά και το παίξιμό μου να απογειώνεται όταν αγόρασα ένα καλύτερο όργανο.

 

Δεν έχουμε τέτοια περίπτωση εδώ, το παλικάρι είχε ήδη ένα πολύ καλό όργανο. Το θέμα είναι να μην απαξιώνουμε πράγματα που πρέπει οπωσδήποτε να προσέχει ο κάθε πληκτράς.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα σημαντικότατο μέρος της δουλειάς ενός πληκτρά είναι το να έχει καλό ήχο (πέραν του σωστού παιξίματος), γι' αυτό άλλωστε υπάρχουν παίκτες που έχουν γίνει γνωστοί για τον φοβερό τους ήχο και όχι τόσο για τις παικτικές τους ικανότητες.

 

Αν και μπασσίστας (lol) θα συμφωνήσω απόλυτα... όποτε πηγαίνω σε live, εντυπωσιάζομαι πλέον κυρίως από πληκτράδες που έχουν ΉΧΟ, εκμεταλλευόμενοι σε μεγάλο ποσοστό τόσο την πρόοδο των synths, αλλά και τις σύγχρονες κατευθύνσεις της εμπορικής μουσικής!

 

Δε λέω, ωραία τα hammonds και τα φρενήρη σόλο, αλλά αυτά δεν παύουν να είναι παρά ένα μικρό μέρος των απαιτήσεων που καλείται να καλύψει ένας πληκτράς!

 

Επαναλαμβάνομαι, και τονίζω πάλι πως τον τελευταίο καιρό με έχουν εντυπωσιάσει πληκτράδες με όμορφο ήχο και όχι τις τυπικές (έστω και τεχνικές) προσεγγίσεις... στα αυτιά μου είναι "προστιθέμενη αξία" σε μια μπάντα!

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου